Artykuł

Herb Stomilu Olsztyn. Fot. Artur Szczepański

Herb Stomilu Olsztyn. Fot. Artur Szczepański

Cały czas trwają spotkania w sprawie klubu STO

21.06.21 15:18   kyn   13  

W tym tygodniu ma dojść do kolejnego spotkania grupy przedsiębiorców i biznesmenów, którzy chcą utworzyć klub STO i wziąć na swoje barki finansowanie Stomilu Olsztyn. Do końca tygodnia ma być zamknięta pierwsza lista firm, które zadeklarowały wsparcie budżetu klubu na nowy sezon I ligi.

Przypomnijmy, że do pierwszego spotkania roboczego doszło jeszcze w tygodniu podczas, którego Stomil grał ostatnie ligowe spotkanie w Niecieczy.

- W trakcie spotkania została także zaprezentowana koncepcja Klubu STO, która zakłada stworzenie zamkniętego grona złożonego z przedstawicieli biznesu, kibiców i innych osób, które przejmą od Michała Brańskiego pakiet większościowy (55%) Stomilu Olsztyn S.A. w zamian za dokapitalizowanie klubu w wysokości 2 mln zł - czytamy na stronie stomilolsztyn.com. - Minimalny wkład za członkostwo w Klubie STO i zakup 0.55% akcji to 20 000 zł. Michał Brański pozostałby akcjonariuszem mniejszościowym posiadającym 24% akcji. Ważne – wpłacane środki to wkład na kapitał klubu, a nie na rachunek Michała Brańskiego.

Wejście do klubu STO zapowiedziało na początek około 20 przedstawicieli firm. Swoje wejście w finansowanie klubu w ten sposób zapowiedział m.in. Ireneusz Sobieski z grupy DBK. Do klubu STO chce wejść także Marcin Ciepliński, właściciel firmy MNM Cieplińscy.

- Zapowiada się bardzo fajny projekt - mówi Ciepliński. - Jest perspektywa zrobienia czegoś fajnego w Olsztynie. Zacieśni to współpracę między sponsorami. Zależy nam wszystkim, żeby ten klub szedł do przodu. Każdemu będzie zależało żeby zmienić postrzeganie klubu. Jest sporo osób, które chcą przeznaczyć swoje środki finansowe na ratowanie tego klubu. Każdy dołoży swoją cegięłkę i będzie miał realny wpływ na funkcjonowanie klubu. Jest to realna szansa dla Stomilu, bo finansowanie nie będzie opierało się na jednej osobie. To musi się udać!

Stomil Olsztyn na ten moment ma licencję na I ligę, ale nie znamy jeszcze personaliów nowego trenera oraz prezesa klubu. Póki co funkcję prezesa sprawuje Grzegorz Lech oraz jest także powołany nowy prokurent - Michał Czerkawski.

Tagi: Stomil Olsztyn, MNM Cieplińscy


Komentarze

 1. 22.06.21 17:40 waldi812

  Tutaj powinien powstać jakiś warzywniak, bo w odpowiedzi na poważne pytania pada często pomidor, mamy pełne kosze ananasów, buraków czy ogórków, jest też jeden dorodny arbuz, do tego bananowi prezesi i nieokiełznany pociąg wielu do sałaty i kapusty. Klub co i rusz wpada jak śliwka w kompot, a większościowy (jeszcze) właściciel i miasto przerzucają gorącego kartofla.

 2. 22.06.21 15:28 czerkasow

  Miasto ładnie się zachowało. Utrzymywało klub przez ostatnie dwa lata. Ale gwiazdeczki z W-wy chcą nadal.się bawić za cudze pieniądze.

 3. 22.06.21 15:03 tomaso

  20 sponsorów, zainteresowanie takie, jak podczas sprzedaży akcji. Po tych chachmętach tylko desperat prowadzący biznes zdecyduje się wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych na klub, za którym ciągnie się od dwóch lat afera za aferą

 4. 22.06.21 14:15 Jerzy Makiel

  Stadion to bardzo ważna sprawa i klub sto powinien postawić miastu taki warunek ,tylko nie teraz bo w tej chwili to jest niewykonalne. Trzeba ustalić konkretny termin realny do wykonania i postawić warunek .Miasto też musi odpowiadać za Stomil.

 5. 22.06.21 13:32 czerkasow

  Jerzy Makiel - i dobra rada nadzorcza, bo ta już dawno zaklepala się na śmierć 😁

 6. 22.06.21 12:18 zjs

  W swoich marzeniach o ekstraklasie Jurek pomija stadion, mimo wypowiedzi samych potencjalnych uczestników Klubu STO, że stadion to podstawowy warunek ewentualnych inwestycji w Stomil, a Grzymowicz udaje, że to nie jego adres. Marduck pisze o pijawkach, ja nie raz mówiłem o zjawisku nalotu szarańczy w okresach powodzenia klubu. Zjawisko to było nagminne zwłaszcza od czasu gry Stomilu w ekstraklasie. Owady te są bardziej żarłoczne od pijawek.

 7. 22.06.21 09:59 DJKS

  Lech i Głowacki też byli podobno tacy wspaniali, płynęła w nich biało-niebieska krew i mieli wielu swoich zaciekłych fanów... 🤦

 8. 21.06.21 23:07 Owsian

  Marduck ale przecież my wieszalismy na Kieresiu. A teraz to dobry trener jednak?

 9. 21.06.21 21:48 marduck

  Żeby było dobrze, trzeba pogonić wszystkie pijawki które są w klubie i dookoła, a wierzcie mi jest ich sporo. Jeśli to towarzystwo nie dostanie kopa w dupę, dalej będziemy przepalać miliony, nieważne czy 4 czy 10, przepalą wszystko

 10. 21.06.21 21:38 Jerzy Makiel

  Warto przy okazji przypomnieć że 6 zespół 1 ligi9 awansował do ekstraklasy.Warto zatem w nowym sezonie postarać się o eobry skład i dobrą grę.Jakbędzie kasa to może się udać.Tylko warunek : dobry prezes, dobry trener i dobre zakupy,

 11. 21.06.21 21:27 Piekarz/OKS

  cały Stomil zawsze razem!

 12. 21.06.21 20:19 chodi

  Uważam że to bardzo fajna inicjatywa i trzymam mocno kciuki żeby się udało . P.S. Kiedy rusza zbiórka ? Im szybciej tym lepiej .

 13. 21.06.21 17:46 SanDiego

  Wszystko fajnie, pięknie, ale czas goni i czas na czyny i konkrety.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!