98' Koniec meczu.
96' Druga żółta, czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy. 1496
92' Michał Leszczyński broni groźny strzał Świerczoka. 1496
91' Siedem minut do końca spotkania
90' Żółtą kartką ukarany Remigiusz Szywacz 1496

Cenny remis w Tychach, fot. Emil Marecki

Tychy - 23 kwietnia 2017 r., godz. 18

Cenny tyski punkt

22.04.17 19:55   zic   4

W 27. kolejce ligowej Stomil Olsztyn zremisował 2:2 (1:1) w wyjazdowym spotkaniu z GKS Tychy. Dwie bramki dla Stomilu strzelił niezawodny Patryk Kun.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla Andrzeja Biedrzyckiego. Tradycyjnie już, Stomil wyjazdowe spotkanie rozpoczął źle - już w 7. minucie gospodarze objęli prowadzenie. We własnym polu karnym faulował Michał Leszczyński, a rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Grzeszczyk. Na odpowiedź Stomilu trzeba było czekać do 30. minuty, kiedy to Patryk Kun wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Piotrowskiego i strzałem z woleja umieścił piłkę w bramce Pawła Florka. W idealnej sytuacji znalazł się Świerszczok i wszyscy widzieli bramkę już w siatce... a futbolówka zatrzymała się na słupku. Po meczu olsztyński bramkarz przyznał, że musnął końcówkami palców piłkę, która dzięki temu uderzyła w słupek.

Druga część spotkania i ponownie fatalny początek. 49. minuta, rzut wolny dla GKS Tychy, do piłki najwyżej wyskakuje Daniel Tanżyna i wyprowadza gospodarzy na ponowne prowadzenie. Tym razem odpowiedź Stomilu nadeszła szybciej, w 57. minucie odpowiedział ponownie Patryk Kun. Cenny remis w Tychach, dzięki któremu utrzymana została trzypunktowa przewaga nad GKS-em i gorącym 14. miejscem w tabeli ligowej. Jeden punkt w Tychach Stomil uzyskał także dzięki Leszczyńskiemu, który pod koniec meczu wybronił dwie idealne sytuacje Świerczoka.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra za tydzień na własnym stadionie, a przeciwnikiem będzie Pogoń Siedlce.