Relacja z meczu Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn

Ligowa rzeczywistość jest brutalna. Stomil przegrał 0:2 w Ząbkach

2012/2013 - I Liga (18. kolejka) Ząbki - 9 marca 2013 r.
godz. 15:00

Dolcan Ząbki 2:0 Stomil Olsztyn
2:0
30' Bartosz Wiśniewski
37' Grzegorz Piesio
Bramki
ż Rafał Leszczyński
ż Bartosz Wiśniewski
ż Piotr Bazler
kartki Łukasz Suchocki ż
Bramki Dolcan Ząbki: 1. Rafał Leszczyński - 3. Mateusz Cichocki, 5. Marcin Hirsz, 19. Rafał Grzelak - 7. Dariusz Zjawiński, 23. Szymon Matuszek, 2. Piotr Bazler, 13. Grzegorz Piesio, 14. Damian Jakubik (79, 24. Damian Świerblewski) - 21. Bartosz Wiśniewski (67, 15. Patryk Koziara), 27. Mateusz Piątkowski (88, 11. Maciej Tataj).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 9. Łukasz Suchocki (71, 24. Karol Żwir), 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 13. Dominik Kun (84, 11. Paweł Piceluk), 6. Paweł Kaczmarek (64, 7. Paweł Głowacki) - 87. Szymon Kaźmierowski.
Szczegóły sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).
widzów: 700.

Piłkarze Stomilu Olsztyn kolejny raz w tym sezonie rozczarowali swoich fanów. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przegrali 0:2. Z taką grą i wynikami o utrzymanie w I lidze będzie bardzo ciężko.

Zacznijmy od tego, że jeszcze rano były obawy czy spotkanie w Ząbkach się odbędzie. Rano boisko Dolcanu było pokryte sporą warstwą śniegu. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i doprowadzili murawę do porządku. Los ich za to wynagrodził. Dolcan wygrał pewnie ze Stomilem Olsztyn 2:0.

Pierwszą bramkę straciliśmy w 30. minucie. Bezpośrednio z rzutu wolnego Piotra Skibę pokonał Bartosz Wiśniewski. Piłka przeleciała przez szczelinę naszego muru i wylądowała w siatce. Siedem minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Fantalną grę w obronie wykorzystał były piłkarz Stomilu - Grzegorz Piesio i ustalił wynik meczu.

- Było to niezłe spotkanie jak na inaugurację ligi. Na trudnym, nierównym terenie bardzo ciężko było grać w piłkę. W zasadzie do 30, minuty kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Dolcan był bezradny. W 30. minucie wydarzyła się jedna sytuacja, z którą nie mogę się pogodzić. Sędzia popełnił karygodny błąd. Jeżeli bramkarz fauluje zawodnika poza polem karnym, a ten zawodnik wychodzi do boku i ma pustą bramkę to dla mnie to jest czerwona kartka. Sędzia podjął inną decyzję. Dał tylko żółtą. I za chwilę faul w obrębie naszego pola karnego, gdzie dla mnie to był faul bardzo wyszukany przez sędziego. Piłka leciała gdzieś daleko, był delikatny kontakt zawodników, a gracz Dolcanu wpadł na naszego obrońcę. Jest rzut wolny i dostajemy bramkę. W tym momencie padł cały nasz plan, bo zespół przeciwnika mógł grać wtedy z kontrataku. Do przerwy właśnie po kontrataku straciliśmy jeszcze jedną bramkę, Dolcan miał chyba jeszcze jakieś sytuacje. Myślę, że ta niefortunna sytuacja, czyli znowu błąd sędziego spowodował, że przegrywamy dzisiejsze spotkanie. Uważam, że w całym meczu nie byliśmy zespołem gorszym, a powiedziałbym, że fragmentami byliśmy lepsi. Niestety futbol jest taki jaki jest i niestety wracamy do Olsztyna bez punktów. Nie udała nam się ta inauguracja - powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:52:09

90+3' Koniec spotkania. Stomil przegrywa 0:2.
90' Trzy minuty potrwa dłużej mecz w Ząbkach.
87' Maciej Tataj wchodzi za Mateusza Piątkowskiego.
84' Paweł Piceluk wszedł za Dominika Kuna.
71' Karol Żwir wchodzi za Łukasza Suchockiego.
68' Patryk Koziara wchodzi za Bartosza Wiśniewskiego.
67' Piotr Bazler obejrzał żółtą kartkę.
64' Paweł Głowacki zmienia Pawła Kaczmarka.
62' Paweł Baranowski trafia w słupek.
51' Żółta kartka dla Łukasza Suchockiego.
46' Początek drugiej połowy.
45+1' Koniec pierwszej połowy. Stomil przegrywa 0:2.
45' Minutę dolicza arbiter.
42' Żółta kartka dla Bartosza Wiśniewskiego.
37' Bramkę dla gospodarzy strzela były zawodnik Stomilu - Grzegorz Piesio.
37' GOOOL! 2:0 dla Dolcanu.
30' Piotr Skiba pokonany bezpośrednio z rzutu wolnego.
30' Stomil przegrywa 1:0 po bramce Bartosza Wiśniewskiego.
27' Żółta kartka dla Rafała Leszczyńskiego, bramkarza gospodarzy.
1' Zaczęli! Walczyć, biegać..... !!!
Skład gospodarzy: Rafał Leszczyński - Marcin Hirsz, Mateusz Cichocki, Rafał Grzelak, Damian Jakubik, Piotr Bazler, Szymon Matuszek, Dariusz Zjawiński, Grzegorz Piesio, Bartosz Wiśniewski, Mateusz Piątkowski.
Do meczowej osiemnastki nie załapali się: Tomasz Strzelec oraz Dawid Szymonowicz.
Pierwsza jedenastka Stomilu: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Paweł Baranowski, Kamil Hempel - Łukasz Suchocki, Łukasz Jegliński, Dominik Kun, Grzegorz Lech, Paweł Kaczmarek - Szymon Kaźmierowski.

Wreszcie po zimowej przerwie do gry wraca pierwsza liga. Na początek piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają na wyjeździe z Dolcanem Ząbki. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Trzeba uczciwie przyznać, że zarząd klubu z dyrektorem sportowym na czele, nie postarali się tej zimy. Mimo że runda jesienna w dobitny sposób pokazała, że wolą walki i zaangażowaniem nie można ugrać nawet punktu, to olsztyńscy włodarze zdecydowali się tylko uzupełnić skład. Do Stomilu trafiło ledwie czterech zawodników, z czego trzech teoretycznie może stanowić o sile drużyny. Co gorsze "biało-niebiescy" w sparingach prezentowali się gorzej niż przeciętnie, wyników tych meczów nie ma nawet co przytaczać, bo były mizerne.

Wracając do meczu z Dolcanem to trener Zbigniew Kaczmarek będzie miał komfort z wyborem "jedenastki". Do Ząbek nie pojechał tylko Michał Glanowski, ale wydaje się, że on wiosną będzie tylko dublerem, bo na jego pozycji grać będzie młodzieżowiec Rafał Remisz. Zatem w bramce wystąpi mający bardzo słabą pozycję u kibiców Piotr Skiba, w obronie Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Andrzej Niewulis oraz Kamil Hempel, na skrzydłach Łukasz Suchocki i Paweł Kaczmarek. Środek pola stworzą Rafał Remisz, Łukasz Jegliński, a także Grzegorz Lech. Wysuniętym napastnikiem będzie Szymon Kaźmierowski.

Jeżeli chodzi o Dolcan to są oni zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Podopieczni Roberta Podolińskiego zagrają bez pauzującego za kartki Piotra Klepczarka, kontuzje wykluczyły z gry Bartoszów Osolińskiego i Wiśniewskiego oraz Dariusza Zjawińskiego.

Mecz w Ząbkach to początek heroicznej walki o utrzymanie w pierwszej lidze. Piłkarzom życzymy powodzenia w całej rundzie i wierzymy, że w czerwcu będziemy im dziękowali za uratowanie ligowego bytu.