Relacja z meczu GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn

Remis uratowany w końcówce

II liga 2022/2023 (10. kolejka, 9.IX.2022 r.) Koniec Stadion GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie 1:1 Stomil Olsztyn
1:0
10' Daniel Stanclik Bramki Karol Żwir 82'
Werick Caetano ż
Bramki GKS Jastrzębie : 1. Grzegorz Drazik - 27. Bartosz Boruń, 3. Mateusz Słodowy, 98. Kacper Kawula, 2. Dominik Klimkiewicz (67, 16. Dominik Kulawiak) - 11. Dariusz Kamiński, 7. Przemysław Lech, 8. Kamil Jadach (19, 18. Natan Wysiński), 10. Farid Ali, 20. Szymon Gołuch - 21. Daniel Stanclik.
Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 10. Karol Żwir, 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 3. Lukáš Kubáň, 29. Mateusz Maćkowiak - 11. Filip Wójcik, 7. Hubert Krawczun (46, 8. Maciej Spychała), 15. Shun Shibata, 77. Bartosz Florek (80, 17. Marek Niewiadomski) - 9. Piotr Kurbiel (46, 20. Werick Caetano).
Szczegóły Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork).
Widzów: 916 (w tym 80 gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn w piątkowy wieczór wywalczyli remis w Jastrzębiu. Bramkę na wagę jednego punktu w końcówce spotkania strzelił Karol Żwir.

Trener Szymon Grabowski nie mógł skorzystać w tym meczu z czterech zawodników. Kontuzjowani byli Bartosz Waleńcik, Igor Kośmicki i Dawid Kalisz, a za nadmiar żółtych kartek nie mógł zagrać Sebastian Spychała.

Mecz rozpoczął się od serii błędów z obu stron, więcej było kopaniny niż grania w piłkę. W 10. minucie Jakub Tecław faulował rywala w polu karnym i arbiter Szymon Łężny wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Daniel Stanclik.

Niby olsztynianie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale grali bez pomysłu, a akcje kończyły się przed polem karnym rywali. Pierwszy celny strzał na bramkę GKS-u oddał Piotr Kurbiel dopiero w 37. minucie, ale był on strasznie słaby.

Jeszcze w ostatniej akcji połowy Stomil miał rzut rożny, w zamieszaniu Tecław skierował piłkę do bramki gospodarzy, ale sędzia odgwizdał faul i zakończył tę część gry.

Po przerwie boisko opuścili Krawczun i Kurbiel, w ich miejsce na murawie pojawił się Werick Caetano i Maciej Spychała.

Zmiany wniosły sporo ożywienia w grę Stomilu i już w 52. minucie Caetano trafił po strzale głową w spojenie słupka z poprzeczką. Kilka minut później przebijał się środkiem pola Bartosz Florek, jego strzał był niecelny, a rajd Filipa Wójcika prawą stroną zatrzymał wychodząc z bramki Drazik.

Olsztynianie próbowali, swoje szanse mieli Wójcik, Spychała, Caetano mi Florek ale nie znaleźli drogi do bramki jastrzębian. Dopiero w 83. minucie Karol Żwir w zamieszaniu pod bramką dał gola wyrównującego.

Stomil jeszcze próbował przechylić szalę spotkania na własną korzyść, ale nie stworzył już sobie klarownej sytuacji i mecz zakończył się remisem.

- Myślę, że rozegraliśmy dwa spotkania - powiedział po meczu Szymon Grabowski, trener Stomilu Olsztyn. - Pierwszą połowę traktuje jako osobny pojedynek i drugą. Kto był na meczu, ten wie z jakiego powodu. Pierwsza połowa jest to najsłabsza nasza połowa w dotychczasowych rozgrywkach i to było widać. Przegrywaliśmy pojedynki w powietrzu, mieliśmy problem z długimi podaniami przeciwnika za linię obrony. Błąd w defensywie kończy się rzutem karnym i do przerwy przegrywamy. Po przerwie wychodzi odmieniona jedenastka, odmieniony skład i personalnie i delikatnie w ustawieniu, ale przede wszystkim zupełnie inny materiał ludzki, jeśli chodzi o mental.

I dodaje: - To było widać i zagraliśmy, jeśli nie najlepszą połowę, to taką, która predysponowała nas do tego, żebyśmy zeszli z trzema punktami. Dużo prowadzenia gry, praktycznie żadnej przegranej drugiej piłki, czyli odwrotnie proporcjonalnie do tego, co miało miejsce w pierwszej połowie. Prowadzenie gry, kreowanie sytuacji, poprzeczka, niewykorzystane sam na sam. Cały czas dobrze to wyglądało, pachniało bramkami, niestety strzelamy tylko jedna bramke i remisujemy. Szanujemy ten remis, ale do domu do Olsztyna wrócimy z dużym niedosytem. Osobne gratulacje dla ludzi, którzy znów pojechali za nami setki kilometrów i taką sama drogę będą musieli wrócić. Ogromny szacunek panowie i liczymy dalej na wasze wsparcie.

kyn

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 10:35:54

95' Koniec meczu. 1
94' Żółtą kartką ukarany Przemysław Lech. 68
92'
89' Shibata z dystansu ponad bramką! 1
87' Żółtą kartką ukarany Caetano. 1
87' Dobra akcja Niewiadomskiego i Maćkowiaka, ale Wójcik nie trafia. 1
83' JEST!!!KAROL ŻWIR! 1
82' Boisko opuszcza Florek, w jego miejsce Niewiadomski 1
80' Żółtą kartką ukarany Wójcik za domniemaną symulkę w polu karnym. 1
79' Rzut rożny dla Stomilu Florek ponad bramką z 5 metra. 1
75' Żółtą kartką ukarany Słodowy.
73' Żółtą kartką ukarany Stanclik. 68
73' Strzał Florka wybity, dobitka Caetano niecelna! 1
71' Żółtą kartką ukarany Kamiński. 68
71' Rzut rożny dla drużyny GKS-u Stawula głową, broni Mądrzyk. 68
70' Strzał Kamińskiego Tecław wybija na róg. 68
68' Boisko opuszcza Klimkiewicz , w jego miejsce Kulawiak. 68
67' Strzał Spychały z dalszej odległości minimalnie obok bramki! 1
66' Nie trafia Wójcik! Świętna akcja Maćkowiaka i Caetano, Filip po strzale głowa obok słupka. 1
64' Wolny dla Stomilu, Wójcik po ziemi bardzo słabo. 1
63' Żółtą kartką ukarany ktoś z ławki rezerwowych Stomilu. 1
62' Żółtą kartką ukarany Boruń. 68
59' Mogło być 1:1, strzał Wójcika broni Drazik! 1
59' Wolny dla Stomilu, zamieszanie i wybijają rywale. 1
57' Strzał Florka po indywidualnej akcji mocno niecelny. 1
53' Strzał Caetano po dobrej akcji Stomilu tylko w spojenie! 1
47' Rzut rożny dla Stomilu, ale łapie Grzegorz Drazik. 1
46' Boisko opuszcza Kurbiel i Krawczun , w ich miejsce Caetano i Spychała. 1
46' Gramy!
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Rzut rożny dla Stomilu, Wókcik dośrodkował, zamieszanie, Tecław wpakował piłkę do bramki, ale sędzia orzekł zagranie faul. 1
45' Rzut rożny dla Stomilu Shibata krótko z Wójcikiem, piłka jeszcze raz na rożnym. 1
45'
45' Żółtą kartką ukarany Gołuch. 68
43' Żółtą kartką ukarany Krawczun. 1
41' Rzut rożny dla drużyny z Jastrzębia, strzał ponad bramką, jeszcze faul w ataku. 68
41' Żwir nie trafił w piłkę w polu karnym, zbyt mocne dośrodkowanie Wójcika. 1
37' Rajd Kurbiela, strzał lekki i bez problemów broni bramkarz,ale to pierwszy celny strzał gości w tym spotkaniu! 1
35' Żółtą kartką ukarany Karol Żwir za dyskusje z arbitrem. 1
33' Dobre dośrodkowanie Wójcika, Kurbiel nie trafia w piłkę. 1
26' Zamieszanie przed szesnastką Stomilu, Farid Ali niecelnie z dystansu. 68
25' Dośrodkowanie Maćkowiaka, ale łapie bramkarz gospodarzy.
21' Stanclik obok bramki. 68
20' Natan Wysiński, wchodzi, bo kontuzji doznał Kamil Jadach . 68
13' Chce doprowadzić do remisu Stomil, ale nie potrafi stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej! 1
10' Jedenastkę pewnie wykorzystuje Stanclik! 68
9' Rzut karny dla GKS-u! 68
4' Początek spotkania to festiwal błędów z obu stron.
Gramy!
Początek spotkania o godz. 18!
Trzech zawodników kontuzjowanych: Dawida Kalisza, Igora Kośmickiego i Bartosza Waleńcika oraz jednego za żółte kartki: Sebastiana Szypulskiego nie zobaczymy dziś na boisku.
Rezerwowi: Grzesiak, Niewiadomski, Jarzynka, Jońca, Sobotka, Caetano, Drabiszczak, Karlikowski, Spychała.
Wyjściowy skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk - 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 3. Lukáš Kubáň - 11. Filip Wójcik, 7. Hubert Krawczun, 10. Karol Żwir, 15. Shun Shibata, 29. Mateusz Maćkowiak - 9. Piotr Kurbiel, 77. Bartosz Florek.
Witamy przed meczem 10. kolejki eWinner 2. Ligi pomiędzy GKS-em Jastrzębie a Stomilem Olsztyn!

Piłkarze Stomilu Olsztyn już w piątek zagrają kolejne spotkanie w II lidze. Tym razem podopieczni Szymona Grabowskiego zagrają na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie.

W poprzedniej kolejce Stomil przerwał passę trzech przegranych meczów (2 ligowych i w Pucharze Polski), ale tylko bezbramkowo zremisował z Pogonią w Siedlcach. Znów największą bolączką olsztynian była skuteczność pod bramką rywali, a idealnych sytuacji do strzelenia gola nie wykorzystali Sebastian Szypulski i Piotr Kurbiel. Dorobek 10 punktów pozwala na zajmowanie 12. pozycji w tabeli a od strefy spadkowej dzielą nas tylko 3 oczka. Trener Szymon Grabowski zapowiadał indywidualizację jednostek treningowych, co ma poprawić zarówno skuteczności jak i inne aspekty piłkarskie olsztyńskich zawodników. Przekonamy się o tym w piątkowy wieczór, gdy olsztynianie wybiegną na boisko w Jastrzębiu na mecz z miejscowym GKS-em.

Gospodarze piątkowego meczu to również spadkowicz z I ligi i ponownie wspomnienia z meczów z poprzedniego sezonu są fatalne. Przypomnijmy, że biało-niebiescy przegrali oba spotkania z górniczym zespołem. Szczególnie bolesna była porażka w spotkaniu na wiosnę, gdy podopieczni trenera Adriana Stawskiego przyjęli na własnym stadionie 3 bramki od jastrzębian. W tym sezonie GKS radzi sobie w kratkę, równo dzieląc wygrane, remisy i porażki. Po 9 meczach na koncie mają po 3 rozstrzygnięcia z każdych możliwych i na koncie 12 punktów. W ostatniej kolejce zawodnicy trenera Grzegorza Kurdziela przegrali z liderem Kotwicą Kołobrzeg 0:1. Najlepszym strzelcem GKS-u jest Daniel Stanclik z 4 trafieniami.

W tym spotkaniu nie wystąpią kontuzjowani Bartosz Waleńcik i Dawid Kalisz oraz pauzujący za żółte kartki Sebastian Szypulski. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji trenera Grabowskiego.

Początek meczu GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn w piątek 9. września o godz. 18:00. Spotkanie można obejrzeć za pośrednictwem platformy WP Pilot.