95' Koniec meczu.
91' Doliczone 3 minuty.
89' GOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!! 1
82' Guti wszedł za Wójcika.
79' Guti szykowany do wejścia.

Artykuł

Piotr Jacek, fot. Łukasz Kozłowski.

Piotr Jacek, fot. Łukasz Kozłowski.

Konferencja prasowa po meczu Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 1:0

22.05.22 17:05   em, kyn   0  

Stomil Olsztyn wygrał 1:0 z Puszczą Niepołomice na pożegnanie z rozgrywkami I ligi. Po meczu odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów obydwu drużyn.

Tomasz Tułacz, trener Puszczy:
- Mecz w tej końcówce mógł się podobać publiczności, ale myślę, że mimo tego, że graliśmy w takim składzie w jakim graliśmy, co wynikało z wielu kontuzji i problemów kadrowych, to jeśli chodzi o samo granie, to mieliśmy mecz pod kontrolą w wielu okresach gry. To, że byliśmy nieskuteczni, szczególnie w tej drugiej połowie. Mam trochę pretensje o pierwsze piętnaście minut tej drugiej połowy, bo graliśmy tak troszkę sztukę dla sztuki. W pierwszej połowie nic nie wynikało,że posiadaliśmy piłke, wa w drugiej mozna było przeciwnika docisnąć i strzelić bramkę. Z resztą w drugiej połowie trochę szczęścia zabrakło i przegrywamy mecz. Dla mnie najważniejsze jest to, co zrobili zawodnicy i druzhyna do tej ostatniej kolejki, czyli zrealizowaliśmy cel i chwała chłopakom za to. Dzisiaj trochę młodzieży dostało szansę pierwszy raz od pierwszej minuty i nie był to poziom pierwszoligowy. Jest trochę materiału do zastanowienia w kontekście ich przyszłości, ale podsumowując, kończymy tę bardzo dla nas trudną rundę i cały sezon z taką wiarą, że jak będziemy tak grali jak w ostatnich pięciu meczach, gdzie zdobyliśmy dziesięć punktów i tak to będziemy trzymać, to będziemy tym, czym chcemy być w tej lidze, czyli języczkiem u wagi dla wszystkich i trudnym rywalem. Gratuluję dzisiaj Stomilowi zwycięstwa. My zamykamy ten sezon i robimy wszystko, by jak najlepiej przygotować się do następnego pierwszoligowej przygody Puszczy Niepołomice i cieszę się z tego, że to się udało zrealizować. Na koniec chciałbym podziękować kibicom naszym, którzy przyjechali taki szmat drogi i dopingowali nas mocno i gorąco. Szkoda, że nie udało nam się tu zdobyć zdobyczy punktowej, bo pewnie powrót były dla nas i dla nich milszy. Trudno, taka jest piłka, róbmy swoje i już pracujemy nad tym by lepiej grać i mieć lepszy zespół na następny sezon.

Piotr Jacek, trener Stomilu:
- To było trudne spotkanie, które nie pozwalało nam walczyć o utrzymanie. Liczyliśmy, że faktycznie w tym ostatnim meczu jak równy z równym będziemy walczyć z Puszczą o to kto się w tej lidze utrzyma. Jak wiemy pewne rzeczy zadziały się tydzień wcześniej. Wydawać się by mogło, że to będzie mecz o pietruszkę, ale taki nie był. Chcieliśmy się pożegnać jak mężczyźni, grupa sportowców, która fajnie funkcjonuje w szatni, ale nie do końca wyszło im na boisku, ale grupa lubiąca się. Chcieliśmy zapunktować i wygrać. Przebieg meczu był taki, że mieliśmy sporo szczęścia, nadal byliśmy nerwowi, nie było tego co było z Tychami, a chciałby się tak grać każde spotkanie. Za tą naszą walkę do końca, za próbę zmazania naszego niepowodzenia, szczęście nam dopisało do końca i zdobyliśmy w końcówce meczu bramkę. Bardzo się z tego cieszymy, bo od momentu kiedy przyszło nam razem pracować, to mamy fajny bilans (4 wygrane, 3 remisy, 3 porażki - red.), który kształtowałby nas nie tylko w połowie tabeli, a może nawet kapkę wyżej. Wielu z nas nie będzie, wielu się rozejdzie po Polsce, świecie. Dzisiaj jako grupa fajnych ludzi, po raz ostatni zrobiliśmy coś fajnego, czyli zdobyliśmy trzy punkty. Na ten moment ciężko powiedzieć na temat przyszłości. Dochodzą do nas informacje na temat licencji innych klubów, słyszymy o rozmowach właścicieli klubu z potencjalnymi innymi sponsorami. Nie wnikaliśmy w to mocno, bo mieliśmy coś do zrobienia na boisku. W następnym tygodniu pewne sprawy się rozstrzygną. Jestem do końca tygodnia, zawodnicy do połowy. Z perspektywy mężczyzny, który w 10 spotkaniach nie dokonał utrzymania, chciałbym odwrócić kartę i pomóc drużynie wrócić do I ligi.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Puszcza Niepołomice, Piotr Jacek, Tomasz Tułacz, konferencja prasowa, komentarz po meczu, wypowiedź po meczu, I ligaKomentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!