Artykuł

Ireneusz Michałowski, fot. Emil Marecki

Ireneusz Michałowski, fot. Emil Marecki

Michałowski z pamiątkową koszulką od Stomilu

28.05.19 21:30   kyn   2  

Ireneusz Michałowski przed meczem Stomil Olsztyn - Stal Mielec został uhonorował byłego swojego piłkarza - Ireneusza Michałowskiego.

- Po tylu latach w końcu ktoś uścisnął dłoń - mówi Ireneusz Michałowski. - To nie było żadne podsumowanie mojej działalności przy Stomilu, ale to bardzo miłe i sympatycznie. Był lekki dreszczyk emocji, bo nigdy nie grałem przy 2,5 tysięcznej publiczności. W piłkę grałem dla Stomilu jeszcze jak spotkania ten klub rozgrywał na stadionie przy Gietkowskiej, a tam praktycznie nie było trybun. Ja pamiętam jeszcze jak siedziba klubu mieściła się kiedyś przy ulicy Liszewskiego, blisko byłego kina Odrodzenie.

Michałowski ostatni mecz w barwach Stomilu zagrał pod koniec lat siedemdziesiątych. - Dlaczego na koszulce widnieje nazwa Junior? - To mój pseudonim boiskowy, bo w wieku 16. lat debiutowałem w barwach OKS-u, a na boisku większość miała po 30. lat. I natychmiast strzeliłem gola Granicy Kętrzyn. Piękny strzał z woleja - wspomina Michałowski.

Karierę Michałowskiemu przerwała poważna kontuzja kolana. Następnie Michałowski był także kierownikiem Stomilu Olsztyn w latach 80 i 90. Pracował np. przy trenerze Jerzy Wojtowiczu.

Ireneusz Michałowski urodził się 24. czerwca 1946 roku.

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Ireneusz Michałowski, RetroStomil


Komentarze

  1. 31.05.19 17:26 zjs

    Ja pamiętam Irka jeszcze z jednej ksywy ,”Tęcza”. Toczyliśmy zażarte pojedynki na boisku szkoły pod. NR2 i3, a także na placyku za domem parafialnym Kościoła Serce Pana Jezusa, ku utrapieniu ówczesnego proboszcza Romeyki. Była podwórkowa paka! Nie było komórek, laptopów, telewizji tylko piłka od rana do wieczora! Oj miało się kondycję, miało!

  2. 31.05.19 17:05 paragon

    i takich ludzi trzeba znajdować :) swoją drogą ksywa bardzo zacna

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!