Relacja z meczu Mrągowia Mrągowo - Stomil Olsztyn

2009/2010 - Sparingi Mrągowo
Mrongowiusza 1, 11-700 Mrągowo
Mrągowia Mrągowo 1:2 Stomil Olsztyn
1:0
29' Tomasz Osenkowski Bramki Łukasz Suchocki 85'
Krzysztof Filipek 89'
Żakowski (2 minuty) kartki
Bramki Mrągowia Mrągowo: Osmański (46' Banach) 14. Lemecha (46' 2. Krech) 5. Żakowski (86' 14. Lemecha) 8. Kościuczuk (69' 10. Kuśnierz) 3. Prusik 18. Majak (46' 19. Kurta) 22. Ruszkiewicz (76' 17. Maciorowski) 9. Chiliński (46' 15. Biedrzycki) 10. Kuśnierz (38' 4. Wiśniewski) 6. Pierowicz 11. Osenkowski (85' 8. Kościuczuk)
Stomil Olsztyn: 25. Ryłka (46' 1. Iwanowski) 20. Falkowski (46' 6. Podhorodecki) 3. Aziewicz 4. Sędrowski 13. Stefanowicz (46' 5. Spychała) 8. Pindiur (64' 17. Głowacki) 18. Alancewicz (64' 15. Wasilewicz) 11. Tunkiewicz (63' 19. Sokołowski) 22. Szostek (46' 16. Filipek) 10. Łukasik (24' 7. Różowicz) 21. Miłkowski (46' 9. Suchocki)
Szczegóły Sędzia: Mariusz Czyżewski (Olsztyn)
Widzów: 100

Piłkarze OKS 1945 wygrali z Mrągowią Mrągowo 2:1 (0:1). Bramkę dla gospodarzy zdobył w 29. minucie Tomasz Osenkowski po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Jakuba Prusika. Bramki dla podopiecznych Jerzego Budziłka strzelali: Łukasz Suchocki w 85. minucie oraz Krzysztof Filipek minutę przed zakończeniem spotkania.

W dzisiejszym spotkaniu sparingowym w barwach OKS-u testowany był Radosław Pindiur. Były piłkarz Stali Poniatowa przebywał na boisku przez 64 minuty. Trener Budziłek zapowiedział, że Radek dostanie kolejną szansę.

- Jeszcze w sobotę zobaczymy go w akcji. Widzę, że mu piłka nie przeszkadza, żyje grą, jest ciekawym zawodnikiem. Ma duże zaległości treningowe, ale są one do nadrobienia - powiedział Jerzy Budziłek.

- Nie stwarzamy sobie zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Do 20 metra prowadzimy akcję, ale brakuje ostatniego podania, a jak już mamy okazję to nie potrafimy jej wykorzystać - tak podsumował dzisiejsze spotkanie trener Jerzy Budziłek.

Zapytany o powód absencji Daniela Michałowskiego i Arkadiusza Kopruckiego powiedział: - Arek ma problemy z kręgosłupem, chodzi na masaże. Lekarz zapowiedział, że od poniedziałku będzie mógł wrócić do treningów. Jeżeli chodzi o Michałowskiego to go nie eksploatujemy, sam wykonuje ćwiczenia zalecane przez lekarza.

Pytany o roszady kadrowe trener odpowiedział jasno: - Kadra nie ulegnie zmianie. Dojdą jeszcze tylko zawodnicy kontuzjowani. Ale po cichu myślę, że jeszcze Piotrek Kulpaka do nas wróci.