Relacja z meczu Olimpia Elbląg - Stomil Olsztyn

1:0 z karnego

2005/2006 - IV liga Elbląg - stadion Olimpii
Agrykola 8, 82-300 Elbląg
Olimpia Elbląg 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
75' Wierzba - karny Bramki
kartki Aziewicz ż
Rzeczkowski ż
Bramki Olimpia Elbląg: Hyz Kitowski Chrzonowski Anuszek Cicherski Widzicki Sambor Czuk [ 76' Sierechan ] Ciesielski [ 85' Lizak ] Wierzba Nadolny [ 52' Lepka ]
Stomil Olsztyn: Skiba Łachacz Gabrusewicz Aziewicz Żakowski Frankowski Rzeczkowski [ 46' Lewandowski ] Czerwiński Górzec Michałowski [ 46' Ruszkiewicz ] Kaszuba [ 70' Kajda ]
Szczegóły Sędzia: Zdzisław Bakaluk (Iława)
Widzów: 1500 (260 gości)

Relacja

W meczu na szczycie obecny lider tabeli IV ligi - Olimpia Elbląg pokonała na własnym stadionie drużynę Olsztyńskiego Klubu Sportowego 1945 Olsztyn 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę dla gospodarzy strzelił z rzutu karnego w 75. minucie spotkania, były zawodnik OKS - Krzysztof Wierzba.

Już od początku spotkania widać było, że gospodarzom bardzo zależy na zwycięstwie. To oni byli stroną przeważającą, a Olsztynianie ograniczali się do rozbijania niemrawych ataków Olimpii i wyprowadzaniu nieskutecznych kontr. Widać było brak w OKS kluczowych zawodników Grzegorza Lecha i Grzegorza Żytkiewicza. Kluczowym momentem spotkania było podysktowanie przez sędziego Bakaluka rzutu karnego dla gospodarzu po przypadkowym zagrani ręką w polu karnym przez Frankowskiego. Jedenastkę wykorzystał były zawodnik OKS - Krzysztof Wierzba, choć przyznać trzeba, że głośno wspierany przez licznie przybyłych kibiców gości - Piotr Skiba bliski był wybicia piłki. Od nieszczęsnej 75. minuty OKS przejął inicjatywę i ambitnie dążył do wyrównania. Jednak ataki gości były na tyle nieskuteczne, że wynik skończył się rezultatem 1:0 dla gości.

Podsumowując, mecz był ciekawym widowiskiem jedynie na trybunach. Kibice obu drużyn zaprezentowali efektowne oprawy i głośny doping. Olsztynianie zaprezentowali sektorówkę, balony oraz ripostę na jesienny transparent Olimpii w Olsztynie (W tej lidze rządzimy my) - transparenty Rządzenia uczymy my - Uniwersytet Wiecznego Melanżu w asyscie płonących stroboskopów. Elblążanie przygotowali konfetti, kolorowe szarfy, małe flagi na kijach. Kluczowym elementem ich oprawy okazał się... tramwaj w asyście napisu Wy nie macie, to wam damy, który w jednych wywołał uśmiech, w innych efekt politowania. Jednym zdaniem, oprawa spotkania pierwszoligowa, szkoda, że odbywać się musi na szczeblu IV ligi.

Autor: zic