Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg

Wygrana uciekła w doliczonym czasie gry

II liga 2023/2024 (12. kolejka, 8.X.2023 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 1:1 Olimpia Elbląg
1:0
33' Piotr Kurbiel Bramki Maciej Famulak 90'
Adam Żak ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir (84, 4. Igor Kośmicki), 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski (70, 26. Bartosz Waleńcik), 7. Hubert Krawczun (90, 6. Yūdai Shinonaga) - 9. Piotr Kurbiel (90, 89. Tomasz Bała).
Olimpia Elbląg: 27. Andrzej Witan - 15. Patryk Jakubczyk (84, 7. Kacper Jóźwicki), 3. Łukasz Sarnowski, 5. Kacper Szczudliński, 13. Michał Kuczałek - 28. Ołeksandr Jacenko (46, 6. Kamil Bartoś), 10. Jan Sienkiewicz (55, 20. Adam Żak), 16. Maciej Spychała, 11. Maciej Famulak, 24. Bartłomiej Mruk (73, 21. Kacper Filipczyk) - 19. Dominik Kozera.
Szczegóły Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).
Widzów: 4205 (w tym 400 gości).

Stomil Olsztyn tylko zremisował w derbach z Olimpią Elbląg 1:1. Olsztynianie do przerwy prowadzili po golu Piotra Kurbiela.  Duma Warmii straciła zwycięstwo w doliczonym czasie gry, dlatego niedosyt po tym remisie pozostaje ogromny.

Stomil w tym spotkaniu wystąpił w nowym, trzecim komplecie strojów, zaprojektowanym i wybranym w głosowaniu przez kibiców. Na stadionie zjawił się komplet widzów by wspierać Dumę Warmii. To pierwsza taka sytuacja w tym sezonie II ligi.

Do wyjściowego składu na ten mecz wrócili pauzujący w poprzednim spotkaniu za żółte kartki Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski i Karol Żwir. Igor Kośmicki, który w Bytomiu zobaczył dwa napomnienia i musiał opuścić boisko, zasiadł na ławce rezerwowych. W barwach Olimpii wybiegł w “podstawie” były zawodnik Stomilu - Maciej Spychała.

Początek meczu optycznie należał do gości, którzy sprawniej przemieszczali się po boisku i starali się wykorzystać dość chaotyczne rozegrania olsztyńskich zawodników. Po 20 minutach podopieczni Janusza Bucholca zaczęli grać lepiej i stwarzać sytuacje. W 30. minucie Filip Wójcik strzelił za słabo głową po niezłej akcji w wykonaniu Żwira i Piotra Kurbiela. Chwilę później Filip Laskowski był faulowany w polu karnym, jednak sędzia Łukasz Ostrowski z Szczecina nie wskazał na wapno. W 34. minucie stadion przy Piłsudskiego 69a oszalał z radości. Piłkę w polu karnym głową zgrywał Hubert Krawczun a Kurbiel nie dał szans Andrzejowi Witanowi. Olsztyński napastnik strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie.

Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie, mimo kilku prób z obu stron. Między innymi sam na sam mógł wyjść Żwir, został jednak faulowany przed polem karnym, za co rywal zobaczył tylko żółty kartonik.

Druga połowa zaczęła się od chaotycznej gry z obu stron. Stomil naciskał, jednak czynił to nieudolnie. Goście w 61. minucie powinni wyrównać. Z wolnego dośrodkował w swoim stylu Spychała a Maciej Famulak nie trafił w bramkę w dogodnej sytuacji. Olimpia mocno naciskała i była bardzo blisko wyrównania, na szczęście nie wykorzystała swoich szans, często prokurowanych przez zawodników z Olsztyna. Zawodnicy Janusza Bucholca próbowali podwyższyć prowadzenie, jednak robili to bez pomysłu i chaotycznie. W 85. minucie po rzucie rożnym dla Stomilu do piłki dopadł Sadowski i potężnie huknął z dystansu, jednak piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Maciej Famulak. Goście mieli rzut rożny, w olsztyńskim polu karnym pojawił się również bramkarz Witan i to na niego piłka została dośrodkowana na krótki słupek. Z bramki wyszedł Łukasz Jakubowski i słabo piąstkował. Piłka trafiła pod nogi Famulaka i ten ładnym strzałem pod poprzeczkę dał Olimpii remis. Sędzia asystent podniósł chorągiewkę, sygnalizując najprawdopodobniej faul na bramkarzu, jednak sędzia główny uznał bramkę i wskazał na środek boiska.

Kolejny mecz Stomil zagra na wyjeździe. 15. października spotka się we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań.

kyn

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 07:34:31

100' Koniec meczu. Niestety tylko remis.
97' Gol dla Olimpii 1:1! DRAMAT! 255
92' Boisko opuszczają Krawczun i Kurbiel , w ich miejsce Shinonaga i Bała. 1
91' 6 minut doliczone do regulaminowego czasu gry.
89' Kurbilel ładnie strzelał z boku, Witan zbił piłkę na róg. 1
86' Żółtą kartką ukarany Michał Karlikowski. 1
85' Ależ uderzył Hubert Sadowki! Piłka obiła poprzeczkę, gdyby weszło to byłaby to bramka kolejki! 1
84' Boisko opuszcza Jakubczyk , w jego miejsce Jóźwicki. 255
83' Boisko opuszcza Żwir, w jego miejsce Kośmicki. 1
80' Sadowski daleko obok bramki po strzale z dystansu. 1
74' Boisko opuszcza Mruk, w jego miejsce Filipczyk. 255
70' Boisko opuszcza Laskowski, w jego miejsce Waleńcik. 1
69' Znów gorąco w olsztyńskim polu karnym! Piłka na rożnym. 255
69' Znów było blisko, na szczęście nikt nie zamknął. 255
62' Spychała dośrodkował z wolnego, napastnik na szczęście obok bramki. 255
57' Żółtą kartką ukarany Michal Bezpalec. 1
56' Boisko opuszcza Sienkiewicz , w jego miejsce Żak. 255
56' Ładna kontra Stomilu, Żwir jednak ponad bramką. 1
46' Boisko opuszcza Jacenko , w jego miejsce Bartoś. 255
46' Koniec pierwszej połowy.
45+1' Żółtą kartką ukarany Filip Laskowski 1
45+1' 1 minuta doliczona
45' Żółtą kartką ukarany Łukasz Sarnowski. 255
39' Wolny dla Olimpii i łapie Jakubowski dośrodkowanie. 255
34' Piotr Kurbiel wyprowadza Stomil na prowadzenie!
32' Ładna akcja Stomilu, Żwir podał do Kurbiela, ten zacentrował i Wójcik strzelił głową, jednak za słabo by pokonać Witana. 1
30' Rzut rożny dla Stomilu, Filip Wójcik z narożnika, niestety faul w ataku. 1
21' Żółtą kartką ukarany Filip Wójcik. 1
16' Rzut rożny dla Stomilu kompletnie nieudany. 1
15' Rzut wolny z lewej strony z 35 metra, dośrodkowuje Wójcik wyszedł centrostrzał, Witan ledwo na róg! 1
10' Strzał Macieja Spychały z dystansu wysoko ponad bramką. 255
6' Hubert Krawczun na spalonym, po strzale po wykonaniu rzutu rożnego. 1
4' Wrzutka z prawej strony, łapie Łukasz Jakubowski! 255
Gramy! Po trzy punkty!
Duma Warmii zaczyna spotkanie na stronie od trybuny przyjezdnych.
Cały stadion krzyknął Kto wygra mecz? STOMIL!
Obie ekipy już na boisku,
Stomil w tym spotkaniu wystąpi w nowym, trzecim komplecie strojów, zaprojektowanym i wybranym przez kibiców. Na stadionie zjawił się komplet widzów by wspierać Dumę Warmii. Do boju OKS!
Do składu na ten mecz wrócili pauzujący w poprzednim spotkaniu za żółte kartki Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski i Karol Żwir. Igor Kośmicki, ktorey w Bytomiu zobaczył dwa napomnienia i musiał opuścić boisko, zasiadł na ławce rezerwowych.
Piłkarze Stomilu Olsztyn już na murawie. Gorąco przywitani przez naszą publiczność.
Piłkarze Olimpii Elbląg przywitani gwizdami.
Ławka rezerwowych: 30. Miłosz Garstkiewicz - 6. Yūdai Shinonaga, 4. Igor Kośmicki, 17. Łukasz Szramowski, 26. Bartosz Waleńcik, 29. Radosław Tuleja, 47. Dawid Rezaeian, 89. Tomasz Bała, 74. Mateusz Drabiszczak.
Wyjściowa jedenastka Stomilu na mecz z Olimpią: 1. Łukasz Jakubowski - 11. Filip Wójcik, 3. Lukáš Kubáň, 25. Hubert Sadowski, 14. Filip Szabaciuk, 50. Michał Karlikowski - 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski, 7. Hubert Krawczun, 10. Karol Żwir - 9. Piotr Kurbiel.
Bramkarze Stomilu Olsztyn wyszli na rozgrzewkę
Witamy z stadionu przy al. Piłsudskiego 69a.

Na to spotkanie kibice czekają od początku sezonu. W niedzielę (8 października) Stomil Olsztyn zagra u siebie derbowe spotkanie z Olimpią Elbląg. Olsztynianie mają rachunki do wyrównania za poprzedni sezon, chcą także zrehabilitować w oczach kibiców za poniedziałkową porażkę w Bytomiu. Wszystko wskazuje na to, że mecz przy al. Piłsudskiego 69a obejrzy komplet kibiców.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w ostatnim spotkaniu przegrali 3:4 z Polonią Bytom. Olsztynianie zmarnowali szansę na wyjazdową wygraną w Bytomiu, po tym jak prowadzili pod koniec drugiej połowy 3:2 z miejscową Polonią. To była 6. przegrana w tym sezonie II ligi, więcej porażek w tej lidze ma tylko ostatnia w tabeli Sandecja Nowy Sącz. Stomil jest mało kompromisową drużyną, bo na 11. spotkań zremisował tylko raz. Pod wodzą trenera Janusza Bucholca, który jeszcze w sierpniu przejął obowiązki pierwszego trenera, drużyna Stomilu jeszcze nie zremisowała.

W ostatnim meczu bardzo słabo funkcjonowała obrona olsztyńskiego zespołu, praktycznie każda wrzutka ze strony rywali była zagrożeniem utraty bramki. W meczu z Olimpią Elbląg trener Bucholc będzie mógł blok defensywny utworzyć z innych piłkarzy niż w Bytomiu. Po pauzie za żółte kartki powraca Hubert Sadowski oraz Filip Szabaciuk. Do dyspozycji będzie także kapitan Karol Żwir.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę, z czego te bramki się wzięły, w jaki sposób je straciliśmy - mówi Janusz Bucholc. - Skupiłbym się na tym, że strzeliliśmy trzy bramki. Jeżeli chodzi o nasz zespół, jest to bardzo ważne, bo stworzyliśmy sytuacje i strzeliliśmy trzy bramki, a jedną podarowaliśmy przeciwnikowi z naszego otwarcia, co się zdarza, jeżeli chcesz zmienić nastawienie do grania w piłkę. Chcemy jako zespół zrobić krok w przód i jestem o tym przekonany. Doskonale wiem i wszyscy zdajemy sobie sprawę w szatni, jak ważne spotkanie czeka nas w niedzielę, na pewno podejdziemy do niego z takim nastawieniem, jakie powinno być w meczu derbowym. Rezerwy są duże w tym zespole i chcę je wykorzystać. Braki też mamy duże, nad którymi musimy pracować. To się musi równoważyć. Chcemy każdy dzień i każdą jednostkę wykorzystać, by wygrać niedzielny mecz z Olimpią Elbląg.

Olimpia Elbląg znajduje się aktualnie w strefie barażowej. Podopieczni Przemysława Gomułki wywalczyli w tym sezonie już 18 punktów (bilans 5 wygranych, 3 remisy, 3 porażki). Na wyjazdach wywalczyli 4 punkty, reszta to zdobycz na własnym stadionie. Byłym piłkarzem Stomilu, a obecnie grającym dla Olimpii jest Maciej Spychała. 25-letni pomocnik jest podstawowym zawodnikiem swojego nowego klubu i zapewne w niedzielę wybiegnie w podstawowym składzie.

Kibice Stomilu Olsztyn oczekują zwycięstwa w tym meczu i wyrównania rachunków z poprzedniego sezonu. Wtedy to Olimpia na wyjeździe rozbiła Stomil 4:0, a w rewanżu był tylko bezbramkowy remis.

Bilety na spotkanie cieszą się sporym zainteresowaniem. Wysłużony stadion przy al. Piłsudskiego 69a nie jest z gumy i może pomieścić około 4 tysięcy widzów gospodarzy. Wszystko wskazuje na to, że mecz obejrzy komplet widzów i w dniu meczy kasy biletowe będą zamknięte.

Początek spotkania o godzinie 16:15.