94' Koniec meczu. Zero goli. Dziękuję za uwagę.
94' Po aucie głową uderzał Serbintowicz, ale obok. 1414
93' Boisko opuszcza Kacper Walendykiewicz, w jego miejsce Kacper Grzeszczyk. 1414
91' Boisko opuszcza Oskar Bohm, w jego miejsce Mateusz Szmukała. 1364
89' Szramka próbuje zagrania przewrotką, trafia się piłką w twarz, na szczęście bez nokautu. 1414

Olimpia II Elbląg 0:0 Stomil II Olsztyn / fot. Marek Brdak

Stomil II bezbramkowo zremisował w Elblągu

18.10.20 16:04   kot   4

Stomil II Olsztyn zremisował na wyjeździe 0:0 z Olimpią II Elbląg. Olsztynianie ostatnie 12 minut grali z przewagą jednego zawodnika po tym, gdy dwie żółte kartki zobaczył Oskar Kordykiewicz.

Stomil II Olsztyn został dzisiaj wzmocniony zawodnikami pierwszego zespołu oraz juniorami młodszymi. W 3. minucie mogło być już 1:0 dla Olimpii, gdy po dośrodkowaniu piłka trafiła w poprzeczkę, a dobitkę obronił Jacek Troshupa. W 17. minucie przed dobrą szansą stanął Hubert Szramka, któremu podał obrońca Olimpii. Zawodnik Stomilu mógł samemu finalizować akcję, jednak zdecydował się na podanie, które było niecelne. Dwie minuty później w dużym zamieszaniu dobrą okazję zmarnował Maciej Serbintowicz, strzelając prosto w Dawida Kapłona. Za chwilę Szymon Dowgiałło próbował wybić piłkę wślizgiem, jednak zrobił to dość nieudolnie, z kontrą wyszła Olimpia, jej napastnik strzelał wślizgiem lekko po ziemi, piłki nie złapał Troshupa i musiał szybko naprawiać swój błąd przed nabiegającym rywalem. W 31. minucie w zamieszaniu pod polem karnym Stomilu napastnik Olimpii strzelił zbyt lekko w kierunku bramki gości i piłka nie dotoczyła się za linię bramkową. W 36. minucie kontra gospodarzy zakończyła się strzałem Oskara Kordykiewicza, który obronił Troshupa. W 40. minucie Troshupa interweniował głową przed polem karnym i zderzył się z Jakubem Braneckim, na szczęście obaj wrócili do gry, a to tym ważniejsze, że na ławce w Stomilu nie było bramkarza.

Po zmianie stron od razu Branecki zmarnował sytuację sam na sam. W 54. minucie w zamieszaniu po ziemi strzelał Marcin Bawolik, ale dobrym refleksem na linii wykazał się Troshupa. W 67. minucie po wrzutce z rożnego Serbintowicza groźnie głową uderzał Maciej Kotarba, jednak Kapłon przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 73. minucie po długim podaniu z piłką minął się Kotarba, ta trafiła pod nogi Braneckiego, który zmarnował kolejną sytuację sam na sam, strzelając w Troshupę. Minutę później przy bliższym słupku próbował uderzać Branecki, jednak znowu poradził sobie bramkarz Stomilu. W 78. minucie Oskar Kordykiewicz ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Do końca meczu nie działo się nic godnego uwagi.

żółte kartki: Kordykiewicz, Bawolik - Dowgiałło, Walendykiewicz, Staszak, Kotarba

czerwona kartka: Kordykiewicz (78. minuta, Olimpia, za dwie żółte)

Olimpia II Elbląg: 1. Dawid Kapłon - 7. Paweł Kazimierowski, 9. Marcin Bawolik, 18. Damian Poliński, 25. Eryk Filipczyk, 35. Oskar Bohm (90, 6. Mateusz Szmukała), 50. Wiktor Perlejewski, 60. Jakub Branecki (88, 11. Paweł Mazurek), 72. Dawid Wierzba, 77. Oskar Kordykiewicz, 88. Sebastian Milanowski (82, 10. Konrad Abecki).

Stomil II Olsztyn: 93. Jacek Troshupa - 7. Sebastian Puszkar (46, 34. Bartosz Florek), 4. Szymon Dowgiałło, 16. Maciej Kotarba, 66. Łukasz Sadowski, 22. Jakub Staszak - 9. Kacper Walendykiewicz (90, 19. Kacper Grzeszczyk), 21. Hubert Świder (82, 18. Jakub Brdak), 8. Maciej Serbintowicz, 73. Hubert Szramka - 99. Sebastian Jarosz.