Artykuł

Mariusz Borkowski, fot. Emil Marecki

Mariusz Borkowski, fot. Emil Marecki

Oświadczenie prezesa Mariusza Borkowskiego

10.04.18 14:59   em   9  

Prezes Stomilu Olsztyn wystosował oświadczenie dotyczące meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz. Prezentujemy oryginalną treść.

"Stomil Olsztyn S.A. oświadcza, że wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Miastem Olsztyn dołożyliśmy wszelkich starań, aby zaległy mecz 23. kolejki Nice 1 Ligi pomiędzy Stomilem Olsztyn a Olimpią Grudziądz został rozegrany w Olsztynie. Klub w poniedziałek uzyskał zgodę od Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej na ponowne rozgrywanie ligowych spotkań na olsztyńskim stadionie. Komisja oraz Departament Rozgrywek wykazały się ogromnym rozsądkiem, biorąc pod uwagę ducha sportu, ekonomii, należnej gry w roli gospodarza meczu i chociażby samego faktu, iż murawa ostródzkiego obiektu będzie nadmiernie eksploatowana, a przecież mecze na stadionie rozgrywa tam również trzecioligowy Sokół Ostróda. Stomil Olsztyn dodatkowo zaoferował pomoc rywalowi w postaci pokrycia kosztów noclegu i wyżywienia. Niestety Olimpia Grudziądz nie chciała się zgodzić na zmianę miejsca rozgrywania tego spotkania, zasłaniając się za krótkimi terminami, które dzieliły decyzję PZPN do czasu rozgrywania meczu oraz odległością 45 kilometrów dzielącą oba stadiony. Szkoda, bo przecież „Łączy nas piłka”…

Zmiana miejsca spotkania miała być ukłonem w stronę olsztyńskich kibiców, którzy w tak dużej liczbie stawiali się w Ostródzie podczas ostatnich pojedynków i w tych trudnych chwilach dla klubu byli z naszymi zawodnikami. Stadion przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 69A jest naszym domem i do niego wrócimy od pojedynku z Puszczą Niepołomice. Jednocześnie pragniemy gorąco podziękować Burmistrzowi Miasta Ostróda Panu Czesławowi Najmowiczowi, który bez wahania wyraził gotowość i dostępność Stadionu Miejskiego w Ostródzie do rozegrania meczu dla Naszego klubu Stomil Olsztyn SA i na tym polega hasło „Łączy nas piłka”.

Ze sportowym pozdrowieniem
Prezes Zarządu Stomil Olsztyn S.A.
Mariusz Borkowski"

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz, Mariusz BorkowskiKomentarze

 1. 11.04.18 09:09 Biała Armia

  Niech napisze pismo jaka sytuacja w klubu. Gdzie sponsorzy, nie mówię o jakiś wielkich ale tych co by dawali co miesiąc nawet po 1 tys złotych. Napewno tacy by się znaleźli

 2. 10.04.18 22:01 hexan

  Lechita.. Mieszkam za granicą kraju.Jakie to pogłoski????

 3. 10.04.18 19:03 lechita

  Emilu czy to prawda że Budimex szuka nowego prezesa czy te wszystkie pogłoski to zwyczajne plotki.

 4. 10.04.18 18:22 momo2525

  A Szwed to jeszcze działa w Stomilu czy już się wymiksował?

 5. 10.04.18 18:21 Tiger

  Najpierw kombinuje Ruch a teraz Olimpia, miejmy nadzieję że zostaną przykładnie ukarani na boisku i razem z Chorzowem spadną z tej ligi! Oświadczenie w dobrym tonie, a dla Ostródy dzięki za pomoc.

 6. 10.04.18 17:36 Piekarz/OKS

  oświadczenie b. dobre. Przede wszystkim za podziękowanie Burmistrzowi Ostródy za przychylność. A Grudziądz najlepiej byłoby ograć i utrzeć nosa. I nie trzeba będzie zwracać kasy za obiadki i noclegi :)

 7. 10.04.18 16:54 SzEFoo

  Do przewidzenia. Grudziądz widzi jak nasi ostatnio grali w Ostródzie i znają rangę spotkania. My przegrywając z Olimpią tracimy na dobre kontakt z miejscem barażowym, a to jedyne miejsce, które w naszej sytuacji można jeszcze wywalczyć (jeśli zaczniemy coś wreszcie grać).

 8. 10.04.18 16:23 yazwami

  on gada ? ale i tak.....kończ waść !!!

 9. 10.04.18 15:09 mazinho

  45 km ? Faktycznie mega obciążające , Grudziądz wie że to dla nich i dla nas mecz o wszystko a większe szanse na pokonanie Stomilu mają w Ostródzie

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!