Stomil wygrał 3:1 z Bałtika Kalingrad, fot. Emil Marecki

Pewne zwycięstwo z Bałtiką Kaliningrad

27.06.19 20:37   em   3

Piłkarze Stomilu Olsztyn w pierwszym sparingu przed sezonem 2019/2020 wygrali z rosyjską Bałtiką Kaliningrad. W meczu rozegranym w Lidzbarku Warmińskim podopieczni Piotra Zajączkowskiego pokonali rywali 3:1.

Pierwszą bramkę w 41. minucie strzelił z rzutu karnego Szymon Sobczak. Napastnik olsztyńskiego klubu chwilę wcześniej wywalczył w polu karnym "jedenastkę". W drugiej połowie spotkania wynik meczu podwyższył Mateusz Cetnarski, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza z Kaliningradu. Drużyna gości zdobyła kontaktową bramkę w 89. minucie, ale za chwilę Stomil wyprowadził kontrę i Artur Siemaszko ustalił wynik spotkania.

Stomil: Piotr Skiba (46 Michał Leszczyński) - Janusz Bucholc (46 Wojciech Dziemidowicz), Jakub Moskakowski (46 Aleksander Kowalski), Rafał Remisz (46 Olek Tarasenko), Lukas Kubań - Mateusz Gancarczyk (46 Kamil Niewiadomski), Łukasz Jegliński (46 Koki Hinokio, 76 Błażej Szczepański), Paweł Głowacki (46 Waldemar Gancarczyk), Grzegorz Lech, (46 Mateusz Cetnarski) Bartłomiej Niedziela (46 Karol Landowski, 70 Filip Prochowski) - Szymon Sobczak (46 Artur Siemaszko).

W kolejnym sparingu Stomil zagra w sobotę (29 czerwca, godz. 12) z II-ligowym Zniczem Pruszków. Mecz odbędzie się w Olsztynku.

Tagi: Stomil Olsztyn, Bałtika Kaliningrad, Lidzbark Warmiński