94' Koniec meczu.
88' Boisko opuszcza Sierant , w jego miejsce Jońca, który debiutuje w Stomilu. 1
86' Powinno być 3:0 dla Jastrzębia, ale Leszczyński broni nogami! 68
85' Żółtą kartką ukarany Remisz.
83' Strzał Bielaka zza pola karnego mocno niecelny. 68

Artykuł

Piotr Klepczarek: Mnie i zawodników interesuje tylko i wyłącznie sportowe utrzymanie w I lidze

14.05.21 12:01   em   9  

Stomil Olsztyn zagra w sobotę (15 maja 2021 r.) zagra na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie. Przed meczem wypowiedział się trener olsztyńskiego zespołu - Piotr Klepczarek.

- Potrzebujemy bardzo punktów - powiedział na początku konferencji Piotr Klepczarek, trener Stomilu. - Jedziemy po 3 punkty. Sami doprowadziliśmy do takiej sytuacji, że 3 punkty są nam bardzo potrzebne w walce o utrzymanie. Taki jest cel tego wyjazdu.

Sytuacja zdrowotna w zespole
- Grzegorz Kuświk nie trenował z nami przez cały tydzień, ale i tak pauzuje w tym spotkaniu za kartki. Od poniedziałku powinien rozpocząć normalnie przygotowania do kolejnego spotkania. Jakub Tecław nie trenował przez cały tydzień i jego sytuacja nie jest jasna. Maciej Spychała narzekał na drobne dolegliwości w tym tygodniu, więc tych trzech zawodników nie trenowało.

Sprawa młodzieżowców
- Ilu zagra młodzieżowców? W naszych spotkaniach występuje 3-4 młodzieżowców regularnie od początku sezonu dlatego jesteśmy w tym momencie na miejscu premiowanym do nagrody z tego tytułu. Jest to temat, który mocno był poruszany w naszym środowisku. Właściciel klubu przedstawił swój plan, to była jasna sprawa. My się o tym dowiedzieliśmy, ja dowiedziałem się o tym osobiście. Ja przekazałem właścicielowi klubu swoje stanowisko. Jestem od spraw sportowych, a nie finansowych. Jest dla nas ważny rozwój młodych zawodników dlatego w naszym składzie znajduje się minimum 3 zawodników + Koki Hinokio, który niestety nie może punktować w tym systemie. Zagrają zawodnicy młodzieżowi, którzy są dzisiaj najlepsi i najlepiej wyglądają w naszym składzie. Nie będą tylko zawodnicy młodzieżowi, a także wszyscy, którzy najlepiej się prezentują.

Jeżeli chodzi o naciski, to właściciel przedstawił swoją sprawę, a ja jestem od spraw sportowych. Następnego dnia powiedziałem, że nie jestem wstanie zrealizować tego planu w takiej skali i czasie. Bardzo ważne jest dla nas rozwój młodych zawodników i oni się będą u nas rozwijać. Będą grali jeżeli na to zasłużą.

O atmosferze w szatni
- Nie jest to łatwa sytuacja, bo każdy z zawodników walczy o swoje, każdy chce podpisać nowy kontrakt. Czy to w naszym klubie, czy w klubie z Ekstraklasy czy może w klubie z niższej ligi, gdzie jest to zawodnik który rozgrywa mniejszą ilość minut. Taka jest u nas rywalizacja od strony sportowej. To są jasno określone zasady, w których wspólnie funkcjonujemy. To ciężka sytuacja, bo każdy ma swoje priorytety w tej sprawie. Właściciel o wszystkim decyduje, a ja mogę tylko odpowiadać za sprawy sportowe. Jeżeli przegrywamy dwa ostatnie mecze to ja biorę za to odpowiedzialność i to jest w bardzo dużej części moja wina. Ja odpowiadam za sprawy sportowe. Zawodnicy przyjęli tę sytuację na swój sposób. Młodzi zawodnicy inaczej odbierają swoją sytuację, starsi zawodnicy także inaczej odbierają taką sytuację. Nie jest to łatwa sytuacja.

Każdy ma swoje problemy, w innych klubach są inne problemy. My koncentrujemy się tylko i wyłącznie na tym żeby utrzymać się w I lidze. To jeszcze nie jest w 100 procentach pewne. Mnie i zawodników interesuje tylko i wyłącznie sportowe utrzymanie w I lidze. Jeżeli będzie możliwość, żeby młodzi zawodnicy dostawali więcej minut to będziemy na to zwracali uwagę.

Więcej informacji o meczu:

Zobacz także:

Tagi: Stomil Olsztyn, Piotr Klepczarek, konferencja prasowa, I liga, GKS 1962 Jastrzębie, wypowiedź przed meczem, komentarz przed meczemKomentarze

 1. 14.05.21 20:56 dzbs

  Klepa z całym szacunkiem ale kogo Ty widzisz żeby podpisał kontrakt w ekstraklasie ? Piłeś coś czy fantazja Cię ponosi ? Z taką grą to oni na 2 ligę są za słabi

 2. 14.05.21 19:45 waldi812

  To jest kwintesencja tego, co dzieje się w tym klubie. Każdy ma swoje priorytety, niestety, co to jest jakiś koncert Paktofoniki? Myślałem, że priorytetem jest klub a nie partykularne interesy piłkarzy i trenera. Klepczarek sztywno stawia na jakość z tyłu, Bartek i Carolima swoimi szalonymi paradami dają nam tyle punktów, że Mosak nigdy nie wyjdzie z zamrażarki. Cele sportowe? A to już jest liga amatorska, że chłopaki chcą pokopać po robocie i nie ma znaczenia że w tabeli ligowej generalnie się nie liczą? Gdzie tu jest wizja długofalowa i perspektywa kolejnego sezonu, gdy ten jest już absolutnie stracony? Ale Klepczarek gra o wynik, brawo. Dodaj, że grasz pod siebie. A później logika będzie taka, że za pieniądze które można było wyciągnąć z pjs opchniemy Kokiego a wtedy to już przed zimą aby dom opalić będzie już można śmiało wybrać się na mecz Stomilu.

 3. 14.05.21 16:55 czerkasow

  Wyjątek potwierdza regułę. Celowe zagranie że trener ma we wszystkim, do czego został powołany, wolną rękę.

 4. 14.05.21 16:39 Kot

  Mnie zastanawia, jak przez cenzurę ministerstwa propagandy przeszły takie pytania i odpowiedzi trenera. Niedopatrzenie czy celowe działanie? Przed Radomiakiem odwołano konferencję prasową, nie widziałem wyjaśnień dlaczego.

 5. 14.05.21 16:18 Emilozo

  Koki.

 6. 14.05.21 16:09 DJKS

  Saga Kuświk... Ten transfer to totalne nieporozumienie 🤦 Jestem ciekawy, który z tych gwiazdorów, o których wspomina Klepczarek ma szansę na kontrakt w ekstraklasie 😂

 7. 14.05.21 15:06 zjs

  Sportowe utrzymanie? Tzn czujemy na plecach oddechy goniących? Szczytny cel ale jak nie da rady to pogadamy? Zresztą nie pierwszy i ostatni raz. Obym był złym prorokiem bo jak wieszczyłem podobny koniec to koledzy to usarze z forum przedstawiali mi wyliczenia, że to niemożliwe.

 8. 14.05.21 12:11 Haras

  Czyli mamy dalszy ciąg dziwnych gierek w Stomilu. Niezrozumiała jest to dla mnie sytuacja.

 9. 14.05.21 12:10 THE CORE

  To, że nie dają rady i przegrywają można zdzierżyć. Boli styl w jakim grają. Tak słabego Stomilu (na tle drużyn, z którymi gra) to ja nie pamiętam od wiosny 2003 i spadku z hukiem z 2 ligi.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!