Relacja z meczu GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn

I liga 2020/2021 (30. kolejka, 15.V.2021 r.) Koniec Stadion GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie 2:0 Stomil Olsztyn
0:0
51' Daniel Rumin
73' Mateusz Bondarenko
ż Łukasz Zejdler
ż Daniel Rumin
kartki Damian Byrtek ż
Rafał Remisz ż
Jurich Carolina ż
Bramki GKS Jastrzębie : 1. Grzegorz Drazik - 3. Mateusz Słodowy, 2. Mateusz Bondarenko, 14. Kryspin Szcześniak, 17. Dawid Witkowski - 16. Dominik Kulawiak, 6. Lukáš Bielák, 30. Łukasz Zejdler (82, 20. Daniel Feruga), 21. Marek Mróz, 8. Kamil Jadach (66, 10. Farid Ali) - 99. Daniel Rumin (76, 15. Daniel Szczepan).
Stomil Olsztyn: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina (76, 4. Jakub Mosakowski) - 30. Damian Sierant (88, 21. Mateusz Jońca), 51. Krystian Ogrodowski (65, 20. Mateusz Skrzypczak), 8. Maciej Spychała (65, 7. Adrian Szczutowski), 12. Wojciech Łuczak (76, 37. Hubert Szramka), 16. Koki Hinokio - 97. Jakub Mysiorski
Szczegóły Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Widzów: 949.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zanotowali 3 porażkę z rzędu i tym samym 17 w tym sezonie I ligi. Podopieczni Piotra Klepczarka przegrali na wyjeździe 0:2 z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Na mecz z GKS-em 1962 Jastrzębie tak jak przypuszczaliśmy w zapowiedzi spotkania trener Piotr Klepczarek dokona roszad w ustawieniu obronnym. Do składu powrócił Rafał Remisz, na lewą stronę boiska przeszedł Jurich Carolina, który zastąpił Jonatana Strausa. Z powodu nadmiaru żółtych kartek w Olsztynie musiał zostać Sam van Huffel, a na ławce rezerwowych zasiadł Mateusz Skrzypczak. Na środku pomocy zobaczyliśmy duet Krystian Ogrodowski i Maciej Spychała.

Olsztynianie mogli przypieczętować swoje utrzymanie w I lidze, bo GKS Bełchatów przegrał z Koroną Kielce 0:3, ale po raz kolejny nic nie wyszło z udowodnienia wyższości sportowej Stomilu. Po bardzo przeciętnej pierwszej połowie był remis 0:0, ale po zmianie stron to gospodarze udowodnili, że zależy im na walce o pozostanie w szeregach Fortuna I Ligi. Dość wspomnieć, że Stomil w drugiej części gry nie oddał celnego strzału na bramkę rywali, a dwie bramki jastrzębian, zdobyte za sprawą Daniela Rumina i Mateusza Bondarenko, były najmniejszym wymiarem kary. GKS mógł wygrać wyżej, jednak dwa razy od starty bramki uchronił olsztynian Michał Leszczyński.

Jak padły gole? Daniel Rumin dostał protopadłe podanie, wyprzedził Damiana Byrtka i podcinką posłał piłkę nad Leszczyńskim. W 73 minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Bondarenko (były piłkarz Stomilu), który uprzedził bezradnego Carolinę i wykorzystał dobre dośrodkowanie Farid Aliego.

- Jest mi przede wszystkim wstyd i bardzo przykro za to, co pokazaliśmy w tym spotkaniu - powiedział na konferencji prasowej Piotr Klepczarek, trener Stomilu. - Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu, ale to nie wystarczy, żeby w I lidze zdobywać punkty. Chciałbym przeprosić wszystkie osoby związane z naszym klubem, kibiców, wszystkich, którzy interesują się naszym klubem ponieważ, tak jak powiedziałem, to jest I liga i tutaj nie ma takich sytuacji, że można zagrać 45 minut przyzwoicie a drugie 45 minut fatalne. Takie błędy, jakie popełniliśmy w niektórych sytuacjach, indywidualne, brak doskoków w niektórych strefach boiska, niektóre rozwiązania, to po prostu na tym poziomie nie przystoją. To jest wina i moja i tak samo zawodników, ja nie uciekam od odpowiedzialności.

I dodaje: - Każdy kto choć trochę śledził nasze losy, wiedział, że nie będziemy wygrywać cyklicznie spotkań, ale też jest mi wstyd za taką serię trzech porażek z rzędu. 1. lipca większość z nas, zawodników, trenerów obudzi się w nowej rzeczywistości , bo to będzie inny świat i inne życie dla niektórych i nie mówię tu o młodzieżowcach, tylko o wszystkich. W piłce nożnej, jak się nie daje maksimum, a same chęci i zaangażowanie nie wystarczy, to potem piłka nożna zabiera i nie daje. Jeszcze raz chciałem przeprosić i pogratulować gospodarzom zwycięstwa.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra w najbliższą sobotę (22 maja, godz. 17) przed własną publicznością z Puszczą Niepołomice. Trwa przedsprzedaż biletów na to spotkanie, obiekt przy al. Piłsudskiego 69a zostanie wypełniony w 25 procentach.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:20:16

94' Koniec meczu.
88' Boisko opuszcza Sierant , w jego miejsce Jońca, który debiutuje w Stomilu. 1
86' Powinno być 3:0 dla Jastrzębia, ale Leszczyński broni nogami! 68
85' Żółtą kartką ukarany Remisz.
83' Strzał Bielaka zza pola karnego mocno niecelny. 68
82' Boisko opuszcza Zejdler, w jego miejsce Feruga. 68
76' Boisko opuszcza Rimun, w jego miejsce Szczepan. 68
76' Hubert Szramka wszedł za Wojciecha Łuczaka. Jakub Mosakowski za Juricha Carolinę. 1
73' Po rzucie rożnym i dobrej obronie Stomilu, piłkę ponownie wrzucał w pole karne Farid Ali i tam strzałem głową Bondarenko, były zawodnik Stomilu, podwyższył prowadzenie gospodarzy. 68
73' Już 2:0 dla gospodarzy po strzale Mateusza Bondarenki! 68
69' Strzał Zejdlera broni Leszczyński. 68
68' Na boisku pojawił się także Adrian Szczutowski, zszedł Maciej Spychała. 1
66' Boisko opuszcza Jadach , w jego miejsce Farid Ali. 68
65' Zmiana w Stomilu. Na boisku pojawili się: Mateusz Skrzypczak. Zszedł Krystian Ogrodowski. 1
62' Daniel Rumin ukarany żółtą kartką. 68
60' Składny atak Stomilu, ale dośrodkowanie Bucholca wprost w ręce Drazika. 1
58' Rzut rożny dla drużyny GKS-u, strzał ponad bramką. 68
57' Strzał z dystansu Jadacha Leszczyński wybija na róg 68
57' Zółta kartka dla Caroliny. 1
51' Prostopadłe podanie pomiędzy obrońców do Rumina, Byrtek dał się wyprzedzić i napastnik gospodarzy podcinką pokonał Leszczyńskiego. 68
51' Przegrywamy po strzale Rumina, nie upilnował go Byrtek! 68
46' Dośrodkowanie z bocznej strefy, pewnie łapie Leszczyński. 68
46' Gramy! 1
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45+2' Zółta kartka dla naszego zawodnika - Damian Byrtek. 1
43' Groźna kontra Jastrzębia, Mróz jednak trafia w obrońców i tylko róg. 68
41' Rzut rożny dla Stomilu, dośrodkował Łuczak, strzał Spychały głową wprost w bramkarza. 1
39' Wrzut z atu w pole karne, dobrze interweniuje Carolina. 68
37' Rzut wolny po faulu Damiana Byrtka, strzał Lukasa Bielaka ponad bramką. 68
28' Po za boiskiem opatrywany Rafał Remisz. 1
26' Rzut wolny dla Stomilu z lewej strony pola karnego, dobrze interweniują obrońcy. Rafał Remisz ucierpiał w starciu. 1
22' Strata Stomilu w środku pola, zawodnik GKS-u uderzał sprzed pola karnego, ale ponad bramką. 68
18' Sierant wbiegł w pole karne, zbiegł do środka i oddał strzał, odbity jednak przez obrońcę i i piłka wpadła wprost w ręce bramkarza. 1
16' Korona Kielce prowadzi 2:0 z GKS-em Bełchatów. Gdyby nam się udało wygrać, to mielibyśmy pewne utrzymanie.
9' Dobra akcja Stomilu, Janusz Bucholc uruchomił Damiana Sieranta, ten dośrodkował, Wojciech Łuczak strzelał na bramkę, ale bramkarz gospodarzy na posterunku. 1
3' Rzut wolny dla Stomilu, wrzutka Łuczaka, ale główka Mysiorskiego niecelna. 1
3' Żółtą kartką ukarany zawodnik gospodarzy - Łukasz Zejdler. 68
2' Pada cały czas deszcz.
Gramy! 68
Stomil także na płycie boiska. 1
Jastrzębie już na boisku. 68
Mecz będzie można obejrzeć w telewizji internetowej IPLATV. Początek o godz. 17.
Mecz sędziować będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia.
W rundzie wiosennej będzie to 12 spotkanie Stomilu Olsztyn. Dotychczas olsztyński zespół 3 razy wygrał i 9 razy przegrał. 1
Szansę na debiut w Stomilu może dostać dzisiaj Mateusz Jońca. Czy w drugiej połowie zobaczymy go na lewej stronie boiska? Czas pokaże. 1
Z powodu urazu do Jastrzębia-Zdroju nie pojechali: Jakub Tecław oraz Piotr Skiba. 1
Z wyjściowego składu nikt nie jest zagrożony pauzą w następnym meczu. Z rezerwowych w kolejnym meczu mogą nie zagrać Mateusz Skrzypczak oraz Jakub Mosakowski. 1
Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mogą zagrać: Sam van Huffel oraz Grzegorz Kuświk. 1
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 4. Jakub Mosakowski, 6. Jonatan Straus, 21. Mateusz Jońca, 20. Mateusz Skrzypczak, 37. Hubert Szramka, 7. Adrian Szczutowski. 1
Wyjściowa jedenastka w meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina - 30. Damian Sierant, 51. Krystian Ogrodowski, 8. Maciej Spychała, 12. Wojciech Łuczak, 16. Koki Hinokio - 97. Jakub Mysiorski. 1
Za godzinę początek meczu!

W sobotę (15. maja 2021 r.) Stomil Olsztyn zmierzy się w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS-em 1962. Początek spotkania o godz. 17. Mecz odbędzie się z kibicami, a na obiekt będzie mogło wejść 999 kibiców.

Rozgrywki Fortuna I Ligi wkraczają w finałową fazę. Do końca sezonu zostało jeszcze 5 kolejek, a w walce o utrzymanie, które niestety dla Stomilu nie jest jeszcze stuprocentowo pewne, wciąż jest 5 zespołów. GKS 1962 Jastrzębie ma 4 punkty straty do olsztynian i zajmuje 16. pozycję w tabeli.

Podobnie jak podopieczni trenera Piotra Klepczarka, jastrzębianie z ostatnich 5 meczów wygrali tylko raz, ogrywając 3:0 Odrę Opole, ale zanotowali też dwa remisy, min. w ostatniej kolejce z ŁKS-em Łódź (1:1). Podobnie jak w Olsztynie, w Jastrzębiu również w kwietniu zmieniono trenera. Pawła Ścieburę zmienił Łukasz Włodarek.

Stomil, to oprócz Bełchatowa, najgorszy zespół wiosny. Z możliwych do zdobycia 36 pkt. sięgnęliśmy tylko po 9, 3 razy wygrywając i odnosząc 9 porażek. Nie stawia to olsztyńskiej drużyny w dobrym świetle a i walka o punkty w PJS-ie przedstawia wiele do życzenia.

Ilu zagra młodzieżowców? - W naszych spotkaniach występuje 3-4 młodzieżowców regularnie od początku sezonu dlatego jesteśmy w tym momencie na miejscu premiowanym do nagrody z tego tytułu - mówił na konferencji prasowej Piotr Klepczarek, trener Stomilu. - Jest to temat, który mocno był poruszany w naszym środowisku. Właściciel klubu przedstawił swój plan, to była jasna sprawa. My się o tym dowiedzieliśmy, ja dowiedziałem się o tym osobiście. Ja przekazałem właścicielowi klubu swoje stanowisko. Jestem od spraw sportowych, a nie finansowych. Jest dla nas ważny rozwój młodych zawodników dlatego w naszym składzie znajduje się minimum 3 zawodników + Koki Hinokio, który niestety nie może punktować w tym systemie. Zagrają zawodnicy młodzieżowi, którzy są dzisiaj najlepsi i najlepiej wyglądają w naszym składzie. Nie będą tylko zawodnicy młodzieżowi, a także wszyscy, którzy najlepiej się prezentują.

W Jastrzębiu na pewno nie zobaczymy Grzegorza Kuświka i Sama van Huffela, którzy pauzją za nadmiar żółtych kartek. Do treningów wrócił Hubert Szramka i być może będzie w osiemnastce meczowej.

- Grzegorz Kuświk nie trenował z nami przez cały tydzień, ale i tak pauzuje w tym spotkaniu za kartki - mówi Piotr Klepczarek. - Od poniedziałku powinien rozpocząć normalnie przygotowania do kolejnego spotkania. Jakub Tecław nie trenował przez cały tydzień i jego sytuacja nie jest jasna. Maciej Spychała narzekał na drobne dolegliwości w tym tygodniu, więc tych trzech zawodników nie trenowało.

Obydwie drużyny w tym sezonie spotkały się już dwukrotnie w Olsztynie. Najpierw w Pucharze Polski rywale wyeliminowali Stomil wygrywając 3:2 przy Piłsudskiego, a już w ligowej potyczce GKS wygrał z olsztyńską drużyną 1:0.

Początek spotkania o godz. 17. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja internetowa IPLA TV.