90+3' Koniec meczu. Stomil Olsztyn zremisował 1:1 z Polonią Bytom.
90' Mecz potrwa trzy minuty dłużej.
89' Karol Żwir wchodzi za Michała Glanowskiego.
80' Robert Tunkiewicz wchodzi za Mindaugasa Kalonasa.
74' Żółta kartka dla Pawła Baranowskiego. Zawodnik nie zagra w następnym meczu.

Artykuł

Logo Polonii Bytom, fot. 90minut.pl

Logo Polonii Bytom, fot. 90minut.pl

Bytom - stadion Polonii, 29 września 2012 r., godz. 17:00

Polonia Bytom, czyli z nimi jeszcze nie graliśmy

25.09.12 14:34   em   2  

Przedstawimy najbliższego rywala Stomilu Olsztyn - Polonię Bytom.

HISTORIA

4 stycznia 1920 roku w Bytomiu z inicjatywy Polskiego Komitetu Plebiscytowego odbyło się zebranie założycielskie "Towarzystwa Sportowego Polonia", w którym udział głównie wzięli członkowie Towarzystwa Sportowego "Sokół". Okres powstań, plebiscytu oraz podział Śląska spowodował, że w sierpniu 1922 roku można było wymazać Polonię z rejestru klubów sportowych. Życie Bytomia zaczęło się odradzać dopiero po wojnie i już w maju 1945 roku reaktywowano Polonię.

Największymi sukcesami drużyny było dwukrotne wywalczenie tytułu Mistrza Polski (1954, 1962) oraz Puchar Rappana (odpowiednik Pucharu Intertoto) w sezonie 1964/65. W sezonie 1963/64 drużyna dotarła nawet do finału rozgrywek Intertoto.

W sezonie 2006/2007 celem klubu była walka o utrzymanie bez rozgrywania baraży. Początek sezonu nie zwiastował niczego szczególnego, dopiero po wyjazdowym zwycięstwie ze Stalą Stalowa Wola 5:0 drużyna się przełamała. Bytomska drużyna grała coraz lepiej i osiągała dobre wyniki. 3 czerwca 2007 roku po zwycięskim meczu z Piastem Gliwice 3:2, Polonia Bytom awansowała po 21 latach historyczny awans do Ekstraklasy. Po awanse Polonia w Ekstraklasie spędziła cztery sezony (łącznie razem 35) i w sezonie 2010/2011 spadła do 1 ligi, występując w niej do dziś. W Polonii Bytom występowało 26 reprezentantów Polski, w tym pięciu olimpijczyków.

OBECNY SEZON

Pozycja w tabeli: Polonia Bytom po ośmiu kolejkach zajmuje w lidze ostatnie miejsce z dorobkiem dwóch punktów.

Ostatnie trzy spotkania w lidze: GKS Katowice 2:4 (W), Arka Gdynia 0:1 (D), Okocimski KS Brzesko 1:1 (W)

Powiązanie ze Stomilem i regionem: W śląskim klubie od sezonu 2011/12 gra Paweł Alancewicz, wychowanek Stomilu Olsztyn. - W klubie znam prawie wszystkich chłopaków. Grałem z nimi przez 4. lata w Olsztynie. Można powiedzieć, że znamy się jak łyse konie. Fajnie, że tutaj teraz przyjadą, ale ja, jako piłkarz Polonii Bytom, nie będę miał na boisku sentymentów. Trzeba wyjść, grać i walczyć o punkty, bo są nam bardzo potrzebne - mówi dla stomilolsztyn.com - Paweł Alancewicz.

HISTORIA POJEDYNKÓW

Będzie to Historyczne spotkanie obu zespołów.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Polona Bytom, I liga, Przedstawiamy rywala


Komentarze

  1. 28.09.12 11:17 Pawlik

    Z taka ekipa z Bytomia tylko 3 pkt.

  2. 25.09.12 15:25 R Ö B ? R Ť

    Tylko zwycięstwo !

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!