Relacja z meczu Polonia Bytom - Stomil Olsztyn

godz. 17:00

Olimpijska 2, 41-902 Bytom
Polonia Bytom 1:1 Stomil Olsztyn
1:1
3' Dawid Cempa Bramki Szymon Kaźmierowski 35'
ż Paweł Alancewicz
ż Daniel Pietrycha
ż Tomasz Górkiewicz
ż Jacek Broniewicz
kartki Michał Świderski 49' cz
Paweł Baranowski ż
Bramki Polonia Bytom: 33. Mateusz Mika - 23. Tomasz Górkiewicz, 27. Piotr Kulpaka..." class="playerVote">Piotr Kulpaka, 19. Jacek Broniewicz, 5. Krzysztof Michalak - 15. Dawid Krzemień (71, 34. Michał Płókarz), 7. Paweł Alancewicz (52, 18. Martin Baran), 8. Tomasz Kaczor (58, 11. Daniel Pietrycha), 10. Przemysław Szkatuła, 71. Kamil Białkowski - 17. Dawid Cempa.
Stomil Olsztyn: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 95. Radosław Stefanowicz - 9. Łukasz Suchocki, 31. Michał Glanowski (89, 24. Karol Żwir), 21. Łukasz Jegliński, 8. Mindaugas Kalonas (80, 11. Robert Tunkiewicz), 20. Michał Świderski - 87. Szymon Kaźmierowski (54, 17. Tomasz Strzelec).
Szczegóły sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).
widzów: 1150.

Stomil Olsztyn wywozi jedynie punkt ze Śląska. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zremisowali 1:1. Bramkę dla naszego zespołu Szymon Kaźmierowski. Przez większość drugiej połowy graliśmy w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył Michał Świderski.

Od początku było jasne, że piłkarze Stomilu jadą do Bytomia pokonać drużynę z samego końca tabeli. Rzeczywistość okazała się brutalna. Już na samym początku sobotniego spotkania straciliśmy bramkę. W 3. minucie meczu lewym skrzydłem wypuszczony został Kamil Białkowski, który dograł piłkę w pole karne wprost pod nogi Dawida Cempy, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce Tomasza Ptaka. "Biało-niebiescy" pragnęli za wszelką cenę zrehabilitować się i udało im się to. W 35. minucie strzeliliśmy bramkę. Po stracie piłki w środku pola poszła kontra po naszej akcji, a Szymon Kaźmierowski przelobował bramkarza gospodarzy - Mateusza Mikę.

Druga połowa meczu także nie rozpoczęła się szczęśliwie dla Stomilu Olsztyn, ponieważ w 50. minucie sędzia Artur Aluszyk ukarał czerwoną kartką Michała Świderskiego, który faulował wychodzącego "sam na sam" Kamila Białkowskiego. Przypomnijmy, że to już piąta czerwona kartka w tym sezonie dla zespołu z Olsztyna. Wcześniej czerwoną kartkę ujrzeli: Paweł Baranowski (aż dwa razy), Michał Glanowski oraz Łukasz Jegliński. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik się już nie zmienił, a drużyna Stomilu wraca do Olsztyna z jednym punktem.

mw

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 01:33:29

90+3' Koniec meczu. Stomil Olsztyn zremisował 1:1 z Polonią Bytom.
90' Mecz potrwa trzy minuty dłużej.
89' Karol Żwir wchodzi za Michała Glanowskiego.
80' Robert Tunkiewicz wchodzi za Mindaugasa Kalonasa.
74' Żółta kartka dla Pawła Baranowskiego. Zawodnik nie zagra w następnym meczu.
73' Jacek Broniewicz zobaczył żółtą kartkę.
71' Michał Płókarz wchodzi za Dawida Krzemienia.
65' Tomasz Górkiewicz otrzymał żółtą kartkę za faul na Radosławie Stefanowiczu.
59' Daniel Pietrycha z Polonii Bytom ukarany żółtą kartką.
58' Daniel Pietrycha wchodzi za Tomasza Kaczora.
56' Tomasz Strzelec wchodzi za Szymona Kaźmierowskiego.
52' Martin Baran wchodzi za Pawła Alancewicza
50' Michał Świderski wylatuje z boiska za faul na Kamilu Białkowskim, który wychodził sam na sam z Tomaszem Ptakiem.
46' Początek drugiej połowy. Do boju STOMIL !!!
45+1' Koniec pierwszej połowy. Remisujemy 1:1 z Polonią Bytom.
37' Żółta kartka dla Pawła Alancewicza.
35' GOOOOL! Do wyrównania doprowadził Szymon Kaźmierowski.
3' GOOOL! Bramkę dla gospodarzy strzela Dawid Cempa.
1' Początek spotkania! POWODZENIA STOMIL !!!
Skład Polonii Bytom: 33. Mateusz Mika - 23. Tomasz Górkiewicz, 27. Piotr Kulpaka, 19. Jacek Broniewicz, 5. Krzysztof Michalak, 7. Paweł Alancewicz, 15. Dawid Krzemień, 8. Tomasz Kaczor, 10. Przemysław Szkatułam, 71. Kamil Białkowski, 17. Dawid Cempa.
W takim składzie zaczniemy przeciwko Polonii Bytom: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 5. Paweł Baranowski, 95. Radosław Stefanowicz, 31. Michał Glanowski, 8. Mindaugas Kalonas, 20. Michał Świderski, 21. Łukasz Jegliński, 9. Łukasz Suchocki, 87. Szymon Kaźmierowski.

Stomil Olsztyn w piątek wieczorem zameldował się na Śląsku. W sobotę piłkarze z Olsztyna zagrają bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli.

Brak zwycięstwa w tym meczu bardzo skomplikuje naszą pozycję w tabeli. Stomil Olsztyn ostatni raz w lidze wygrał 15 sierpnia 2012 r. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka ponad miesiąc nie zaznali smaku zwycięstwa. Czas najwyższy to zmienić! Nic więcej jednak o trzech punktach już nie napiszemy, żeby nikt nie zarzucił nam wywierania presji na "biało-niebieskich".

W autokarze do Bytomia zabrakło miejsca dla kontuzjowanych graczy. Jak podaje oficjalna strona klubu w meczu z Polonią nie zagrają na pewno: Paweł Łukasik (osłabiony organizm po zapaleniu oskrzeli), Andrzej Niewulis (po powrocie do treningu piłkarzowi odnowił się uraz) oraz Krzysztof Filipek (uraz pasma biodrowo-piszczelowego).

Za żółte kartki pauzuje obrońca Paweł Głowacki. W jego miejsca zagra zapewne Radosław Stefanowicz, który w ostatnich dwóch spotkaniach wchodził na końcówki.

Piłkarze Stomilu w Bytomiu będą mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy w sobotę rano wyjeżdżają na Śląsk.