94' Koniec meczu.
91' Czwarta bramka dla gości. Szymon Żurkowski. 85
91' Trzy minuty do końca.
88' Boisko opuszcza Igor Angulo, w jego miejsce Meik Karwot 85
80' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Paweł Wojowski 1

Artykuł

Jarosław Ratajczak, fot. Paweł Piekutowski

Jarosław Ratajczak, fot. Paweł Piekutowski

Ratajczak: Bramka mnie nie cieszy

14.05.17 00:47   kyn   1  

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 2:4 z Górnikiem Zabrze. Po meczu rozmawialiśmy z obrońcą olsztyńskiego zespołu Jarosławem Ratajczakiem.

Co się stało, że przegraliście wygrany mecz?
- Ciężko powiedzieć tak na gorąco. Mieliśmy mecz pod kontrolą i do straty bramki byliśmy drużyną lepszą. Górnik z gry nie stworzył sobie żadnej sytuacji, jedyne groźne sytuacje mieli po stałych fragmentach. Ta pierwsza bramka dla Górnika posypała wszystko i ciężko mi teraz powiedzieć coś sensownego.

Strzeliłeś pierwszą bramkę dla Stomilu, ale to była już trzecia próba takiego zagrania, że wchodziłeś na dalszy słupek i próbowałeś głową oddać strzał.
- Miałem dzisiaj zamykać akcje ofensywne po naszej stronie. Fajnie, że udało się strzelić, ale tak naprawdę nic ona nie dała i taka bramka nie cieszy.

Nie było tak, że uwierzyliście po pierwszej połowie, że już mecz wygraliście?
- Nie, właśnie nie. Mówiliśmy sobie w szatni, że zostało jeszcze 45 minut, że wszystko się może wydarzyć i musimy być skoncentrowani. Tak właśnie było, bo początek drugiej połowy wcale nie wskazywał, że Górnik nagle zacznie strzelać bramki i wygra to spotkanie. Ciężko mi powiedzieć, co stało się od tej 68. minuty, jutro będziemy mieli analizę tego meczu. Potrzebujemy punktów co raz bardziej i tym bardziej szkoda tej porażki.

Mecz z Kluczborkiem urasta do rangi mega ważnego.
- Teraz każdy mecz jest dla nas meczem o wszystko. Musimy zacząć zdobywać punkty, bo z takim dorobkiem jaki mamy, to w lidze się nie utrzymamy.

Dwa najbliższe spotkania będą dla Stomilu bardzo trudne.
- Tak. Wiadomo, że każdy mecz w tej lidze jest trudny, ale my już nie możemy czekać, nie możemy przegrywać, nie możemy remisować. Musimy w tych dwóch meczach zdobyć sześć punktów i to jest nasz cel.

Niestety miało miejsce to przykre wydarzenie z petardą. Jak się czujesz?
- Czuję się średnio. Całe szczęście, że jestem cały i zdrowy. Nieprzyjemny incydent i szkoda, że tak się stało. Nie ma jednak co do tego wracać. Najważniejsze, że jestem zdrowy.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Górnik Zabrze, Rozmowa po meczu, Jarosław Ratajczak, wywiad, I ligaKomentarze

  1. 14.05.17 00:53 lechita

    Rataj zrobiłeś swoje.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!