90+3' Koniec spotkania. Trzy punkty zostają w Olsztynie!
90' 3 minuty do końca meczu.
84' Patryk Kun wchodzi za Kato.
82' Zakrzewski strzela bramkę dla Miedzi z rzutu karnego.
80' Rzut karny dla Miedzi.

Radość po końcowym gwizdku sędziego, fot. Emil Marecki

Runda jesienna w Olsztynie mogłaby trwać dłużej!

09.11.13 14:52   em   42

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 4:2 (2:1) z Miedzią Legnica. Bramki dla "Biało-niebieskich" strzelali: Grzegorz Lech (2), Yasuhiro Kato oraz Dominik Kun.

Słaby początek, zabójcza końcówka. Tak można podsumować pierwszą połowę spotkania w wykonaniu piłkarzy Stomilu. W drugiej połowie nastąpiło dobicie przeciwnika i trzecia z rzędu wygrana w Olsztynie stała się faktem.

Miedź Legnica już po sześciu minutach gry objęła prowadzenie 1:0. Stomil stracił bramkę po stałym fragmencie. To jednak nie załamało olsztyńskiego zespołu, który za wszelką cenę dążył do wyrównania. Bardzo aktywny na lewej stronie było Kato, ale niestety nie było komu wykończyć jego wrzutek w pole karne.

W 41 minucie japoński zawodnik już nie starał się podawać, a sam strzelił na bramkę gości. Wynik 1:1 stał się faktem. Stomil ruszył za ciosem i jeszcze przed przerwą udało się strzelić bramkę. Pewnie rzut karny wykonał Grzegorz Lech.

Już na początku drugiej połowy Stomil pokazał, że nie będzie bronił wyniku 2:1. W 52 minucie na 3:1 zespół wyprowadził najlepszy na boisku Grzegorz Lech. Siedem minut później z boiska wyleciał Tomasz Midzierski (za dwie żółte kartki - red.). W 62 minucie na 4:1 podwyższył Dominik Kun, który w sytuacji sam na sam nie dał szan bramkarzowi gości.

Pod koniec drugiej połowy Stomil stracił bramkę z rzutu karnego. Miedź Legnica więcej już w tym spotkaniu nie pokazała i po końcowym gwizdku sędziego cały stadion razem z piłkarzami świętował kolejne zwycięstwo Stomilu.

Teraz czas na wyjazd do Łęcznej, a za dwa tygodnie do Gdyni.

Tagi: Stomil Olsztyn, Miedź Legnica, Grzegorz Lech, Yasuhiro Kato, Dominik Kun, liga, stadion Stomilu, Olsztyn

1. 12.11.13 17:32 Emilozo

Tamtą informację podaliśmy za "GO", a okazało się, że dzisiaj do prezydenta miał udać się prezes WMZPN, a nie prezes klubu. Prezes z prezydentem spotkał się wcześniej. W skrócie: Na spotkaniu generalnie władze klubu uświadamiały prezydenta, że sprawy licencyjne, to żadna ściema.

2. 12.11.13 15:03 Huberto(S)1945

Zgadza się, pewnie znowu nic ważnego jak podczas poprzednich...

3. 12.11.13 14:44 Biała Armia

Czy przypadkiem dziś 12 listopada nie miało dojść do spotkania z Grzymkiem. W sprawie tego listu co klub napisał.?

7. 10.11.13 16:16 chodi

No pięknie się ta kolejka zakończyła, wszyscy albo przegrali albo remisy i nareszcie opuściliśmy strefę spadkową! tabela jest ''mega spłaszczona'' i możemy naprawdę pograć w tym sezonie o miejsca 1 -5 bo potencjał drużyny uważam, że jest teraz b. dobry, ofensywny i tak już kończąc dodam, że jeżeli wygramy jeden z dwóch pozostałych do końca sezonu kolejek albo zanotujemy dwa remisy (co będzie ciężkim zadaniem, Łączna jest teraz liderem a Arka pretendentem... chociaż w tamtym roku wygraliśmy u Nich) realne są nawet miejsca.... 8 - 10 na koniec tej rundy!!!

8. 10.11.13 15:27 przem85

Gratuluję zwycięstwa i dobrego meczu. Widać że Stomil odżywa i wychodzi z tego "dołu" w jaki wpędził go Kaczmar. SPW

9. 10.11.13 10:07 gru up on football

Dziekujemy !!! Wspaniala robota

10. 10.11.13 09:28 JeanPorr

czy klub podaje oficjalne dane dotyczące frekwencji na trybunach ? na 3 portalach są różne dane, od 1000 do 1500 widzów, ciekawe ile było naprawdę

11. 09.11.13 22:09 kubik

Emilozo i ludzie zwiazani z ta strona wykonuja niesamowita prace wiec nie przypiepszajmy sie do funkcjonowania stronki i a jak ktos ma zastrzezenia wezcie pomozcie i bedzie lepiej !!! Tak jak piekarz pisz Duma rozpiera!!! SPW

12. 09.11.13 21:38 Piekarz/OKS

Miło czyta się relacje z dzisiejszego meczu we wszelkich serwisach. Człowieka duma rozpiera! Oby więcej takich meczów. FORZA STOMIL!!!

13. 09.11.13 21:23 FcLidzbarkFesiek

Fysiek widzimy się w Gdyni !;]

14. 09.11.13 20:53 fysiek

Brawo STOMIL!Tak trzymac!DUMA NASZEJ WARMII JEST?TYLKO STOMIL OKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

15. 09.11.13 20:49 Emilozo

Spoko, parej. Mnie to tam nie boli, że ktoś napisze, że to źle na stronie, a tego za mało, a to za późno. Odzywam się, bo mam nadzieję, że ktoś napisze PW z informacją, że z miłą chęcią pomoże i przy okazji się czegoś nauczy ;) Ale, nikt nie pisze ;) Im więcej osób tym można tworzyć lepszy serwis od KIBICÓW dla KIBICÓW!

16. 09.11.13 20:47 parej

ok spoko nie napisalem tego zlosliwie tylko zastanawialo mnie to. dzieki za rozjasnienie. pozdro Emilozo

17. 09.11.13 20:38 Emilozo

parej: "Gazeta Olsztyńska" to firma, a stomil.olsztyn.pl to portal osób działających na zasadzie wolontariatu z pasji do klubu. Widzisz różnicę? My nawet nie jesteśmy oficjalną stroną klubu... :) Choć cały czas zgadzam się, że bycie pierwszym z podawaniem informacji to podstawa, ale rzeczywistość jest trochę inna niż Wam się wydaje. Wszystkich chętnych zapraszam do współpracy :)

18. 09.11.13 20:35 maniek86

Świetny mecz! Wielkie brawa dla chłopaków. Sędzia to jakaś pomyłka. Wielkie błędy! Super doping! Mroczkowski i Dziemidowicz na wielki plus! Mroczkowski to nasza wielka nadzieja na obrone. Łobodziński dzisiaj nic przy nim nie grał! Pod koniec meczu już robiło się ciemno i dobrze, że był o 13. Grzybowicz!!! Co?! Zapal jupitery!!!

19. 09.11.13 20:19 parej

a propos stronki. wchodze na strone gazety olsztynskiej a tam juz opis meczu dawno temu i wklejone 33 zdjecia. a stronka Stomilu glowne zrodlo informacji o klubie a tego jeszcze nie ma...nie to ze sie czepiam ale chyba to tutaj powinny byc zamieszczone w pierwszej kolejnosci ifo zdjecia filmy itd. a co do meczu to szacun dla starszych i tych mlodszych za fajne widowisko.

20. 09.11.13 19:52 chodi

Brawo Panowie, piękny mecz i pokaz siły. Swoją drogą to gdyby nie zgubione pkt z GieKSą czy z cienkimi jak barszcz (moim zdaniem najsłabsze zespoły I ligii) Sandacją i Kolejarzem Stróże, to zobaczcie gdzie byśmy teraz byli??? TAK PANOWIE bylibyśmy na 2 lub 3 miejscu. I nie mówię tego jako zarzut tylko zaleta, bo to pokazuje potencjał tego zespołu i jego PRAWDZIWE miejsce. STOMIL z tak ofensywnym nastawieniem (Bzdęga z Łukasikiem ; Kun - Kato - Lech - Igła i Janek Bucholc (zaliczam go do ofensywnego piłkarza) i przy takich rywalach jak są teraz w I lidze powinien bić się miejsca premiowane awansem do T-mobile Extraklasy. Ja życzę sobie i Stomilowi jednego, dobrze przepracowanej przerwy zimowej, rozsądnej polityki transferowej i miejsca w pierwszej 5 na koniec sezonu.

21. 09.11.13 19:37 JeanPorr

czy ktoś bliżej klubu może nam powiedzieć czy rozpatruje się nowy kontrakt dla Dominika? jeśli nam chłopak na kadrze zabłyśnie w następnym tygodniu to może się pojawić konkurencja w jego pozyskaniu... mam nadzieję że Dominika brata samego w Olsztynie nie zostawi ;)

22. 09.11.13 19:34 Emilozo

Z jednej strony kolega ma rację, bo oczywiście wszystko powinno być bardzo szybko, a z drugiej strony nie zna realiów tworzenia tego serwisu. Proszę dyskutować o meczu! :)

23. 09.11.13 19:24 lyssy88

do ml0dy23: to dołącz do serwisu i zamieszczaj to w 5 minut nawet a nie siejesz ferment nie pasuje nie czytaj i wypierdalaj na inne strony

24. 09.11.13 19:07 ml0dy23

do borsukpasym: Kolego tak dlugi opis relacji z meczu i wstawienie zdjec to mozna zrobic w 15 minut a nie w 3 godziny. To jest strona informacyjna i info powinno byc dodane jak najszybciej sie da.

25. 09.11.13 18:34 masti

Zasłużone zwycięstwo Stomilu. Ogólnie bardzo dobry mecz, prowadzony w niezłym tempie, sporo się działo na boisku. Młoda obrona na plus, Kato sporo szumu, Lech spokój. Sędzia dziś odstawał, często to się zdarza w tej lidze.

26. 09.11.13 18:21 BorsukPasym

ml0dy23 - jeżeli chcesz pomóc administratorowi to pisz na meila redakcja@stomil.olsztyn.pl! Zawsze relacja i galeria były po kilku godzinach, więc nie wiem czemu na siłę się przypieprzasz...

27. 09.11.13 18:02 wtf?!

wygląda na to że mamy nowego ulubieńca:) na prawde fajnie patrzy się na gre Kato, zresztą jak i całego zespołu brawo Panie Łopatko good job!

28. 09.11.13 17:55 ww

do ml0dy23, ADMINISTRATOR TEJ STRONY NIE JEST ROBOTEM.

29. 09.11.13 17:44 Fanatyk_OKS

30. 09.11.13 17:38 panbaleron

brawo wynik cieszy

31. 09.11.13 17:33 Yasuhiro Kato

Postawa zespołu na plus, ale poziom sędziowania w tym kraju to już nie dno a dno i trzy metry mułu, totalna żenada. Przynajmniej dwa niepodyktowane karne, kilka kartek za faule, nieprzepisowe zagrania i prowokacje podarowane graczom miedzi, w zamian za to wręczane naszym zawodnikom za nic. Ślepi liniowi, ciągle źle dyktujący auty i nieprawidłowe rzuty rożne to tylko część dzisiejszego widowiska przy al. Piłsudskiego. Mimo, że wygrali pewnie i w efektownym stylu, ładując im 4 bramki pod rząd to nie można zostawić poziomu sędziowania tego spotkania w ten sposób, coś się musi zmienić.

32. 09.11.13 17:01 karlik

Ciekawe ile punktów byśmy mieli gdyby Kaczmarek nie był trenerem od początku rundy

33. 09.11.13 16:50 ml0dy23

Administrator strony widze juz od dluzszego czasu opierdziela sie, ani zdjec ani opisu wydarzen. Co jest ??

34. 09.11.13 16:50 Pawlik

Wróci Siemiaszko od kolejnej rundy to ofensywa bedzie i z ławki mocna,mamy Patryka Kuna glodnego gry tez.Sztab szkoleniowy sie trzyma razem plus to ze trenuja mlodziez wiec czas wprowadzac swoich bo maja sie przy kim ogrywac.

35. 09.11.13 16:36 obserwator1985

Potencjał ofensywny naprawdę ogromny, w dzisiejszym meczu zabrakło momentami koncentracji i wykończenia, ale perspektywy na przyszłość są. W Łęcznej tylko zwycięstwo.

36. 09.11.13 16:28 YasQ

KUN NIE GRAL U KACZMARKA BO MIAL KONTUZJE !

37. 09.11.13 16:15 Pawlik

Łobodzinski pojechal do Wrocławia to zszedl wczesniej,Kato odpalil w koncu u nas jak w Katowicach,super zawodnik i z dystansem do siebie bedzie jeszcze o nim glosno.Zespol pod wodza trenera Adama coraz lepiej sobie poczynia.Brawo dla Kato za bramke pozniej Grzesiek Lech bierze na siebie odpowiedzialnosc wykorzystujac karnego i mamy prowadzenie do konca choc poczatek meczu nie byl taki obiecujacy.Brawo panowie i kibicow coraz wiecej.

38. 09.11.13 15:55 JeanPorr

piękny mecz, gratulacje !!! tytułem podsumowań personalnych: myślę, że pozycja wszystkich pomocników i Bzdęgi na szpicy jest niepodważalna, wszyscy są w dobrej formie i pozostaje tylko pracować nad skutecznością (było dzisiaj kilka setek które powinny zostać wykorzystane), Kato - sprinter ze śrubą, powinien na stałe wskoczyć do pierwszej 11. Co do obrony, myślę że dzisiejszy mecz dobitnie potwierdził to o czym mówię już od kilku kolejek - Hempel na ławę a najlepiej do Legnicy a Mroczkowski do pierwszej 11, Kucharski dzisiaj tylko jeden błąd, ale i tak trzeba poszukać pewnego środkowego obrońcy.

39. 09.11.13 15:53 zjs

Widzę, że Kato przekonuje do siebie oponentów. Pożyjemy, zobaczymy. Nie rozumiem jednego - dlaczego Kun nie grał za Kaczmarka?

40. 09.11.13 15:39 adam

Brawo, zwłaszcza za pierwszą połowę, od zaje.ania emocji. Sędziowie mylili się w obydwie strony, czyli raczej norma. Podoba mi się podejście trenera, do końca cisnąć, choć widać już było pod koniec brak sił. Walka do końca była, jeszcze raz brawo. Na koniec wyróżnienie dla Mroczkowskiego, będzie z niego kawał obrońcy, niech już gra i łapie doświadczenie. Łobodziński nie poszalał przy nim i w końcu zszedł na zmianę...

41. 09.11.13 15:38 arek0311

Brawo! Gwiazdom z Legnicy głowy dookoła będą sie jeszcze przez tydzień kręciły:) Kato jestś wielki!!!

42. 09.11.13 15:07 kubik

Zajebiscie ! W gore serca OKS wygral mecz!!! Brawo Panowie !!!