Artykuł

Piotr Skiba w morzu Bałtyckim, fot. Paweł Piekutowski

Piotr Skiba w morzu Bałtyckim, fot. Paweł Piekutowski

Skiba: Jesteśmy po bardzo ciężkim obozie

18.01.20 18:46   kyn   1  

Po meczu Stomilu Olsztyn z Radunią Stężyca rozmawialiśmy z bramkarzem olsztyńskiego klubu - Piotrem Skibą. Piłkarz zagrał w pierwszej połowie spotkania, które Stomil przegrał 1:6.

Jak ocenisz to spotkanie?
- Nie mieliśmy mocy, przeciwnik wyprzedzał nas na każdym kroku. Jesteśmy po bardzo ciężkim obozie, bo w Cetniewie pracowaliśmy nad siłą i wytrzymałością. Jesteśmy zajechani grzecznie mówiąc. Nikt nie zakładał, że dostaniemy takie lanie, ale nas nie było dzisiaj na tle trzecioligowego zespołu.

Podsumuj to zgrupowanie. Jesteście zadowoleni z tego okresu?
- To zaprocentuje w lidze. Mieliśmy dwa treningi plus poranne bieganie, czyli łącznie trzy jednostki. Wykonaliśmy w Cetnie bardzo ciężką prace. Mieliśmy dobre warunki do pracy.

To było wasze pierwsze zgrupowanie nad morzem?
- Pamiętam, że za juniora biegałem po plaży. Za seniora to pierwszy raz byłem w Cetniewie. Po to tutaj przyjechaliśmy, żeby się "zajechać".

Pamiętasz swój pierwszy obóz przygotowawczy ze Stomilem?
- Oj nie... to było tak dawno, byliśmy chyba w Gdyni.

Znalazłeś czas na morsowanie w Bałtyku. Kogo jeszcze namówiłeś na takie "szaleństwo"?
- Sam się zdziwiłem, ale swojego współlokatora Grześka Lecha. To takie amatorskie morsowanie. Dużo chłopaków wchodziło do morza, do kolan, ale ja trochę głębiej. To zawsze robiliśmy między drugim, a trzecim treningiem. Fale robiły swoje. Idealna terapia jaką sobie można wyobrazić. Szok dla organizmu, pobudzenie krążenia. I o to chodziło przy tak cieżkiej pracy. Odpoczynek i regeneracja jest bardzo ważna.

Jaka jest różnica w morsowaniu w morzu a w jeziorze?
- Woda w Bałtyku jest zimniejsza i ten wiatr robi swoje. Wracam teraz do "Krainy Tysiąca Jezior" i już na niedzielę jestem umówiony na morsowanie.

Długi masz staż w morsowaniu?
- Nie... Nie wiem co mi siadło na głowę, ale zacząłem morsować z początkiem tego roku. Przełałem się i tak się umawiamy na taką odnowę. Polecam wszystkim w gronie rodzinnym i przyjaciół.

- Jaki to może być rok dla Stomilu?
- Życzę wszystkim spokojnego roku. Żebyśmy szybko zapewnili sobie utrzymanie i mogli powalczyć o coś więcej. To będzie inny rok niż poprzednie. Oczekiwania wszystkich są wyższe niż nasze miejsce w tabeli. My mamy dość tego, że co sezon do ostatniego meczu bijemy się o pozostanie w I lidze. Chcemy zadomowić się w górnej części tabeli, chcielibyśmy powalczyć o miejsca barażowe. Czy my jesteśmy na to gotowi? Czas pokaże. Liga rządzi się swoimi prawami. Niedługo jedziemy na kolejny obóz i tam też będziemy ciężko pracować. Pierwszy raz się zdarzyło, że zimą jedziemy na dwa obozy. To musi zaowocować. W końcu jest normalnie, takie warunki powinny być zawsze w pierwszoligowym klubie. Nasze czyste głowy jakie mamy od niepamiętnych czasów pozwalają skupić się nam tylko na przygotowaniach. Nie musimy się martwić o przyszłość klubu.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Piotr Skiba, Rozmowa po meczu, sparing


Komentarze

  1. 19.01.20 19:48 TorroRosso

    Tak więc powodzenia na nowy sezon . Mam nadzieję że ta normalność o której Pan Piotr mówi będzie naprawdę widać na boisku w meczach ligowych . Myślę że po takim przygotowaniu także głowa zawodników odblokuję się na tyle że nie pozwolą sobie aby przegrywać seriami , że wytrzymają pozytywną presję. Powodzenia . PS. Kibicom na nowy sezon więcej pozytywnego dopingu , więcej wytrwałości oraz mniej słonecznika na ziemi , tylko z powrotem w woreczku , i BARDZO WAŻNE bez tych pieprzonych palaczy papierosów na trybunach - spadać na korytarz , śmierdzi okrutnie

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!