Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 1:0 z Olimpią II Elbląg. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Karol Żwir.
Michał Kraszewski pierwszy raz w tej rundzie wystawił w podstawowej jedenastce Patryka Czarnotę oraz Shōtō Unno. W meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mógł zagrać Mateusz Pajdak, ale należy pamiętać, że piłkarz jeszcze tydzień temu doznał wstrząśnienia mózgu. Cały czas kontuzjowany jest także Damian Skołorzyński.
To było trzecie spotkanie z rzędu rozegrane w Olsztynie. Formalnym gospodarzem tego meczu była Olimpia, która kilka tygodniu temu poprosiła o rozegranie meczu w Olsztynie, na co Stomil przystał. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego miała miejsce minuta ciszy poświęcona pamięci Jacka Magiery.
Stomil otworzył wynik w 7. minucie meczu. Ładnym uderzeniem z 16. metrów popisał się kapitan Karol Żwir. W pierwszej połowie więcej już nic ciekawego się nie działo, godnego odnotowania w tej relacji.
W drugiej połowie Stomil pierwsze zagrożenie stworzył dopiero w 70. minucie. Stanisław Hrebeń dośrodkował w pole karne, a głową strzelał Szymon Masiak. Piłka niestety przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później groźnie głową uderzał Wiktor Kulesza, a dobić nie potrafił Dawid Pietkiewicz.
Ostatnie 10. minut Stomil grał w przewadze jednego zawodnika, po tym jak za dwie żółte kartki boisko puścił Szymon Majewski. W 90. minucie wysoko nad poprzeczką uderzył Pietkiewicz.
W poniedziałek (13 kwietnia 2026 roku) wyemitujemy program “3. połowa”. Emil Marecki w programie na żywo będzie rozmował m.in. z Zbigniewem Konecznym. Początek o godzinie 19:45.
Wieczorem więcej informacji ze spotkania.
Za tydzień Stomil zagra na wyjeździe z Mrągowią Mrągowo. Mecz zaplanowano na sobotę (18 kwietnia 2026 roku) o godzinie 19:30.
- Stomil Olsztyn - Olimpia II Elbląg 1:0 (1:0)
1:0 - Karol Żwir (7)
Stomil Olsztyn: 31. Michał Leszczyński - 99. Patryk Czarnota, 15. Piotr Jakubowski, 4. Jakub Mosakowski, 3. Wiktor Kulesza - 33. Filip Wójcik (65, 14. Dawid Pietkiewicz), 10. Karol Żwir, 28. Piotr Łysiak (65, 19. Stanisław Hrebeń), 20. Jakub Krztoń (46, 8. Przemysław Klugier) - 18. Shōtō Unno (46, 33. Riku Iwamoto), 22. Szymon Masiak (76,16. Paweł Wiśniewski).
OKS Stomil
on-line
dzisiaj, 20:49 THE CORE
Po obciachu z pierwszą Olimpią liczyłem na dwucyfrówkę, ale jak widać siły są oszczędzane na 3 ligę. Obyśmy tylko do niej awansowali, bo wygląda na to że awansu chcą tylko kibice.
dzisiaj, 20:46 jakub ustaszewski
napisalem, poprawili
dzisiaj, 20:35 Emilozo
To napisz. Masz internet też przecież skoro komentarze stukasz tutaj ;)
dzisiaj, 20:32 chodi
Pisą wygrała , jesteśmy liderem !!! Teraz pewnie jedziemy po swoje i awans !!! P.S. napiszcie do PZPNu i do 90 minut , żeby zmienili te dane.
dzisiaj, 20:18 19kuba84
Pisa wygrała hehe
dzisiaj, 20:18 EXTRA
JESTESMY LIDEREM . JEBAC STYL DZISIAJ TE TRZY PUNKTY ROBIĄ ROBOTE
dzisiaj, 20:06 Mati
@19kuba84 okej zagrali padake ale zauważ że w ciągu tygodnia zagrali 3 spotkania i nasz trener wgl nie rotuje praktycznie składem bo w tej drużynie nie ma zmienników i niestety dzisiaj było widać że u chłopakach ciężkie nogi . Nie ważne ile się wygrywa ważne 3 pkt !!! Pozdro,
dzisiaj, 19:58 Tomasz Boenke
W Elblągu jaja. 75 minuta, Pisa prowadzi 1:0 i gra z przewagą zawodnika
dzisiaj, 19:42 19kuba84
i ten sam Karol*
dzisiaj, 19:40 19kuba84
Litości!!!! Na tym poziomie nie trzeba mieć umiejętności tylko trochę kondycji i przede wszystkim jakąkolwiek ambicje. Dzisiaj nie pokazał jej nikt. Nie potrafiliśmy ograć juniorów nawet gdy grali w 10. Karol celebrujacy gola jakby strzelał Realowi ibten Sam Karłowicza ktory potem przewraca sie o pilke to jest po prostu groteska. Mecz wstydu. Jedyne co to 3pkt na plus. Reszta wszystko tragedia
dzisiaj, 19:15 Mati
I co kur... Karol najgorszy ? Dzisiaj nas uratował od kompromitacji !!! BRAWO KAPITAN !
dzisiaj, 18:34 Emilozo
90minut.pl ciągnie wyniki bezpośrednio z strony pzpn. Tam jest 1:0 dla OE. Sędzia zrobił ten sam błąd co ja na początku pierwszej połowy;)
dzisiaj, 18:23 barakuda
Czy to jest kurwa żart?
dzisiaj, 18:23 zjs
Bazowali na info naszych redaktorów w/g nich Olimpia prowadziła 1:0.
dzisiaj, 18:17 chodi
Napiszcie do 90minut.pl bo dali punkty dla OE i odwrócili wynik w drugą stronę :))))))
dzisiaj, 18:11 zjs
Cenne "wyjazdowe "zwycięstwo, wiadomo na wyjęździe zawsze trudniej, czekamy teraz na sensację z Concordią. Może Pisa się spręży?
dzisiaj, 18:07 zorro
styl nieważny, wazne są 3 pkt