Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Garbarnia Kraków

29 października 2011 r.
godz. 13:00

Stomil Olsztyn 3:0 Garbarnia Kraków
1:0
45' Krzysztof Filipek
67' Igor Biedrzycki
79' Daniel Michałowski
ż Igor Biedrzycki kartki Mariusz Stokłosa ż
Bartłomiej Piszczek ż
Tymoteusz Chodźko ż
Adrian Fedoruk ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 16. Bartosz Szaraniec, 11. Robert Tunkiewicz (66, 8. Igor Biedrzycki), 14. Piotr Łysiak (71, 15. Paweł Łukasik), 20. Michał Świderski (86, 3. Rafał Remisz) - 6. Krzysztof Filipek (77, 10. Daniel Michałowski).
Garbarnia Kraków: 12. Krzysztof Żylski - 16. Mariusz Stokłosa (75, 4. Sebastian Leszczak), 18. Bartłomiej Piszczek (58, 15. Filip Zelek), 5. Marcin Pluta, 2. Anthony Schacherer - 3. Adrian Fedoruk, 8. Sebastian Sepioł (46, 7. Krzysztof Kalemba), 9. Gjentijan Haxhijaj, 13. Marcin Siedlarz, 10. Tymoteusz Chodźko (68, 14. Mateusz Siedlarz) - 11. Bartosz Praciak.
Szczegóły sędziował: Artur Mital (Ciechanów).

W 17. kolejce II ligi wschodniej Stomil Olsztyn pokonał 3:0 (1:0) Garbarnię Karków. Olsztyński zespół z dorobkiem 27 punktów (z II ligi wycofał się Sokół Sokółka - red.) powrócił na premiowaną awansem pozycję wicelidera tabeli. Olsztyńscy piłkarze po raz kolejny potwierdzili, że zdecydowanie liczą się w walce o pierwszą ligę.

Początek spotkania przebiegał bardzo obiecująco i trochę nerwowo, ponieważ już w pierwszych minutach gospodarze stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką przeciwników, ale mimo to żadna bramka nie padła. Jednak szczęście odwróciło się od krakowian w doliczonym do pierwszej połowy czasie, kiedy to Krzysztof Filipek strzelił z główki gola po dośrodkowaniu Łukasza Suchockiego z rzutu rożnego. - Brakowało nam skuteczności. Mieliśmy trzy wyborne sytuacje i nie wykorzystaliśmy ich. Już zaczynała wkradać się nerwowość w naszej grze. Obawiałem się, że będzie bardzo ciężko, ale udało nam się w ostatniej minucie strzelić bramkę i później kontrolowaliśmy sytuację i mogliśmy to spotkanie nawet wyżej wygrać – mówił na konferencji prasowej Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Podczas trwania drugiej połowy meczu kibice również nie mogli narzekać na brak sytuacji, które stanowiły idealną szansę na zdobycie kolejnych bramek. W 66. minucie Roberta Tunkiewicza zmienił Igor Biedrzycki, który po kilku sekundach swojej gry w pięknym stylu pokonuje bramkarza drużyny gości. „Biało-niebiescy” nie spoczęli na laurach i poszli za ciosem, co poskutkowało jeszcze jedną, ostatnią bramką, którą zdobył Daniel Michałowski w 79. minucie po podaniu Pawła Łukasika. Do końca spotkania widoczna była duża ambicja i wyraźna dominacja olsztynian na murawie. - Dziękuję chłopakom za zaangażowanie. Jeszcze raz podkreślę – to nie było łatwe spotkanie. Wszyscy już przed meczem z zespołami z dołu tabeli doliczają często trzy punkty, a to nie są wcale słabe zespoły. To zespoły, które też walczą o punkty, mają swoje cele. Udało nam się wygrać te spotkanie, byliśmy na pewno zespołem lepszym – powiedział trener Zbigniew Kaczmarek.

mw

Mini-relacja live:

90+3 - Koniec meczu.

86' - Rafał Remisz wszedł za Michała Świderskiego.

79' - GOOOL! Daniel Michałowski trafił do pustej bramki z podania Pawła Łukasika.

77' - Daniel Michałowski wchodzi za Krzysztofa Filipka.

75' - Sebastian Leszczak wchodzi za Mariusza Stokłosę.

71' - Paweł Łukasik wchodzi za Piotra Łysiaka.

68' - Mateusz Siedlarz wchodzi za Tymoteusza Chodźko.

67' - GOOOL! Bramkę z główki strzelił Igor Biedrzycki.

66' - Igor Biedrzycki wchodzi za Roberta Tunkiewicza.

62' - Żółta kartka dla Adriana Fedoruka.

58' - Filip Zelak wchodzi za kontuzjowanego Bartłomieja Piszczka.

46' - Krzysztof Kalemba zmienił Sebastiana Sepiola.

46' - Początek drugiej połowy .

45+1' - Koniec pierwszej połowy.

45' - GOOOL! Krzysztof Filipek strzela z główki po dośrodkowaniu Suchockiego z rożnego.

42' - Żółta kartka dla Bartłomieja Piszczka.

35' - Żółta kartka dla Mariusza Stokłosy.

9' - Żółta kartka dla Tymoteusza Chodźko.

1' - Początek spotkania.

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 16. Bartosz Szaraniec, 11. Robert Tunkiewicz, 14. Piotr Łysiak, 20. Michał Świderski - 6. Krzysztof Filipek.

Po czterech tygodniach powraca Stomil na własny stadion. W sobotę o godz. 13:00 podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zagrają z beniaminkiem II ligi - Garbarnia Kraków.

Trener Kaczmarek ma praktycznie do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy. Nie zagra jedynie Dominik Kun oraz Łukasz Jegliński. Ten drugi mimo, że już trenuje z zespołem jest oszczędzane na pozostałe spotkania ligowe.

- Znam mentalność piłkarzy, więc wiem, że mogą sobie pomyśleć, że punkty same przyjdą. Ale ja im takie myślenie wybiję z głowy. Jesteśmy zmobilizowani, nie wygraliśmy w dwóch ostatnich kolejkach, dlatego bardzo chcemy przypomnieć sobie, jak smakuje zwycięstwo - mówi dla Gazety Olsztyńskiej, Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.