Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Garbarnia Kraków

I liga 2018/2019 (16. kolejka, 27.X.2018 r.) Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn 1:0 Garbarnia Kraków
0:0
82' Mateusz Mętlicki Bramki
ż Miłosz Trojak
ż Lukas Kubáň
ż Piotr Głowacki
kartki Dawid Nowak ż
Tomasz Ogar ż
Arkadiusz Garzeł cz
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 16. Łukasz Sołowiej, 27. Tomasz Wełnicki, 3. Lukáš Kubáň - 22. Dominik Kun, 66. Miłosz Trojak, 8. Marcin Stromecki (58, 5. Grzegorz Lech), 7. Paweł Głowacki (78, 10. Piotr Głowacki), 34. Wołodymyr Tanczyk - 19. Rafał Śledź (76, 17. Mateusz Mętlicki)
Garbarnia Kraków: 80. Marcin Cabaj - 6. Szymon Kobusiński, 3. Michał Czekaj (15, 27. Michał Wrześniewski), 14. Arkadiusz Garzeł, 26. Damian Nieśmiałowski - 17. Filip Wójcik (59, 37. Grzegorz Gawle), 19. Karol Kostrubała, 5. Łukasz Pietras, 23. Dawid Nowak, 12. Jakub Wróbel (80, 29. Mateusz Węsierski) - 9. Tomasz Ogar
Szczegóły

Piłkarze Stomilu Olsztyn w końcu wygrali! Podopieczni Piotra Zajączkowski pokonali przed własną publicznością 1:0 Garbarnię Kraków. Zwycięską bramkę strzelił Mateusz Mętlicki.

Piotr Zajączkowski w porównaniu ze zremisowanym meczem w Niecieczy dokonał jednej zmiany. Na ławce rezerwowych usiadł Grzegorz Lech, a w jego miejscu od pierwszej minuty zobaczyliśmy Marcina Stromeckiego.

W pierwszej połowie Stomil miał optyczną przewagę nad rywalem, ale niestety olsztyński zespół nie potrafił strzelić bramki. W trzeciej minucie Tanczyk dośrodkował w pole karne, a Kunowi zabrakło centymetrów żeby zmienić tor lotu piłki. W 21. minucie Miłosz Trojak wyprowadził ofensywną akcję Stomilu. Minął czterech zawodników Garbarni, podał do Tanczyka, a ten idealnie dośrodkował w pole karne. Tam czekał Śledź, ale nie zdołał pokonać Cabaja. W 32. minucie Stomil bardzo ładnie rozegrał rzut rożny. Na krótki słupek dośrodkował Kun, a Stromecki strzałem z głowy minimalnie się pomylił. Ten ostatni w ostatniej akcji pierwszej połowie mógł strzelił ładną bramkę z rzutu wolnego. Piękną interwencją popisał się jednak bramkarz Garbarni.

Na początku drugiej połowie Stomil ponownie mógł objąć prowadzenie. Ładny strzał oddał Tanczyk, ale bramkarz gości piękną paradą uratował swój zespół od utraty bramki. W 57 minucie Stromecki mógł dać prowadzenie dla swojego zespołu, ale z 10 metrów strzelił prosto w Cabaja. W 67 minucie Śledź wychodził na czystą pozycję, ale został powalony przez Arkadiusza Garzeła. Za to przewinienie zawodnik Garbarni ujrzał czerwoną kartkę. W 68 minucie Wełnicki strzela ale pewnie piłkę łapie Cabaj. W 82. minucie padła upragniona bramka dla Stomilu. Tanczyk precyzyjnie dośrodkował w pole karne, do piłki dopadł Mateusz Mętlicki (kilka minut wcześniej wszedł za Śledzia) i strzelił swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach I ligi. W ostatniej minucie wynik mógł jeszcze podwyższyć Dominik Kun, ale nie trafił do bramki.

W sobotę (27 października) piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają na własnym stadionie z Garbarnią Kraków. Ewentualne zwycięstwo pozwoli się olsztyńskiej drużynie wydostać się z ostatniego miejsca w tabeli. Punktów przed meczem nie można sobie jednak przypisywać, piłkarze Stomilu muszą je wywalczyć na boisku!

Stomil Olsztyn pod wodzą nowego trenera Piotra Zajączkowskiego jeszcze nie przegrał, ale i też nie wygrał. Zdobyte tylko dwa punkty w ostatnim meczu spowodowały, że olsztyński zespół wylądował na ostatnim miejscu w tabeli. W sobotę nadarzy się doskonała okazja, żeby wykaraskać się z dna tabeli.

Na własnym boisku olsztyński zespół podejmie beniaminka I ligi Garbarnię Kraków. Nie można jednak zlekceważyć tego zespołu i już przed meczem dopisywać sobie komplet punktów. Garbarnia w tygodniu pokazała, że jest groźna także na wyjeździe, pokonali 2:1 w Katowicach miejscowy GKS. Zwycięstwo w tym spotkaniu jest ważne też dlatego, że obydwa zespoły walczą w tym sezonie o pozostanie w lidze i korzystniejszy bilans w dwumeczu może mieć kolosalne znaczenie na koniec sezonu.

W meczu nie będą mogli zagrać kontuzjowani napastnik Michał Góral oraz bramkarz Michał Leszczyński. Na szczęście żaden piłkarz nie musi w tym spotkaniu pauzować za żółte kartki.

Stomil Olsztyn tylko raz w historii grał z Garbarnią u siebie. 29 października 2011 r. "Duma Warmii" wygrała 3:0. Bramki strzelali: Krzysztof Filipek, Igor Biedrzycki oraz Daniel Michałowski.

Początek spotkania o godz. 18. Zapraszamy na stadion! Kasy biletowe przed stadionem zostaną otwarte o godzinie 14:00, a na trybuny będzie można wejść od godziny 16:30. W siedzibie klubu w sobotę bilety będą sprzedawane od godz. 10:00 do 14:00! Bilety będzie można kupić także w Egicie (10-14), Sklep Sport Deręgowski w Galerii Warmińskiej (10-18) oraz Informacji Turystycznej przy ratuszu (10-16).