Relacja z meczu Garbarnia Kraków - Stomil Olsztyn

Remis na własne życzenie

II liga 2022/2023 (22. kolejka, 04.III.2023 r.) Koniec Kraków
Garbarnia Kraków 1:1 Stomil Olsztyn
0:0
76' Mark Assinor Bramki Maciej Spychała 53'
Dawid Kalisz ż
Bramki Garbarnia Kraków: 76. Xavier Dziekoński - 2. Patryk Warczak, 31. Donatas Nakrošius, 22. Bartłomiej Mruk, 3. Cezary Polak (71, 15. Grzegorz Marszalik) - 7. Wojciech Słomka, 21. Mateusz Nowak (80, 20. Mateusz Kardas), 16. Karol Dziedzic (59, 8. Patryk Mularczyk), 23. Konrad Handzlik, 9. Mark Assinor - 94. Adam Żak (72, 77. Jakub Karbownik).
Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 11. Filip Wójcik, 4. Igor Kośmicki, 25. Hubert Sadowski, 26. Bartosz Waleńcik, 50. Michał Karlikowski (73, 66. Dawid Kalisz) - 20. Werick Caetano, 8. Maciej Spychała, 15. Shun Shibata (83, 28. Marcin Stromecki), 7. Hubert Krawczun - 9. Piotr Kurbiel (88, 99. Kacper Kondracki).
Szczegóły Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Widzów: 170 (w tym 60 gości).

Szymon Grabowski musiał dokonać dwóch zmian w porównaniu ze zremisowanym meczem 1:1 Polonią Warszawa. Lekko kontuzjowany jest Bartosz Florek, a za cztery żółte karki pauzować musiał Karol Żwir. W ich miejsce zobaczyliśmy Wericka Caetano i Michała Karlikowskiego.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zagrali w tym w niebieskich strojach, a z przodu koszulki była już reklama firmy Polimex Mostostal. Spółka budująca linię autobusową w Olsztynie została sponsorem głównym Dumy Warmii.

W pierwszej połowie lepiej na boisku wyglądali piłkarze gospodarzy, którzy stworzyli sobie zdecydowanie więcej sytuacji pod bramką przeciwnika. W 9. minucie lot piłki źle obliczył Jakub Mądrzyk i musiał się ratować ofiarną interwencją. W dalszej części Garbarnia miała kilka sytuacji, ale brakowało im wykończenia w polu karnym. Stomil w tym czasie nie stworzył żadnego zagrożenia z gry, było zagrożenie po stałych fragmentach.

W 53 minucie Stomil objął prowadzenie po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Shun Shibata, uderzał Bartosz Waleńcik, a akcję wykończył Maciej Spychała. W 72. minucie powinno być 2:0 dla Stomilu. Fatalny błąd popełnił Xavier Dziekoński, piłkę przejął Piotr Kurbiel i podał do Caetano, który nie trafił do pustej bramki.

W drugiej połowie działo się zdecydowanie więcej na boisku. W 53 minucie Stomil objął prowadzenie po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Shun Shibata, uderzał Bartosz Waleńcik, a akcję wykończył pięknym szczupakiem Maciej Spychała. W 72. minucie powinno być 2:0 dla Stomilu. Fatalny błąd popełnił bramkarz Garbarnii Xavier Dziekoński, piłkę przejął Piotr Kurbiel i podał do Caetano, który nie trafił do pustej bramki.

W dalszej części meczu Brazylijczyk był antybohaterem tego spotkania. Trener Grabowski nie zdążył zdjąć go z boiska, a do wejścia szykowany był już Kacper Kondracki. Caetano w 80. minucie wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę i Stomil ostatnie minuty spotkania musiał grać w osłabieniu. Na domiar złego gospodarze zdołali doprowadzić wcześniej do wyrównania. Niewykorzystana sytuacja Caetano zemściła się w 76. minucie. Do wyrównania doprowadził strzałem z bliskiej odległości Assinor.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 20:39:25

98' Koniec meczu.
91' 6 minut doliczonych.
87' Marcin Stromecki bezpośrednio z rzutu wolnego, Dziekoński jakoś to wybronił.
81' Werick Caetano za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska. 1
76' Niewykorzystana sytuacja się zemściła i 76. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Ładna akcja Garbarni i z bliskiej odległości Jakuba Mądrzyka pokonał Marka Asinor. 1411
72' Werick Caetano nie trafia do pustej bramki !!!!!!!!!!!!!!!!! 1
53' GOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!! 1:0 po golu Maćka Spychały! 1
49' Słomka w polu karnym, ale mocno niecelnie.
46' Koniec pierwszej połowy.
43' Gorąco w naszym polu karnym, ale trzy uderzenia Garbarni zostały zablokowane! 1411
36' Karlikowski fajnie wrzucił w pole karne, ale piłki nie opanował Caetano. 1
29' Piszemy mało bo zimno, odsyłamy na naszą relację radiową.
27' Kontra Stomilu, ale sędzia przerywa akcja po stykowej sytuacji w polu karnym. 1
21' Spychała z wolnego wrzutka, ale nikt nie zamknął akcji. 1
18' Przewaga gospodarzy, coraz częściej w naszym polu karnym.
13' Wojciech Słomka wpada w pole karne i tylko rzut rożny dla gospodarzy.
10' Jakub Mądrzyk źle obliczył lot piłki i na szczęście wybronił sytuację. UFF! 1411
Gramy! Od środka Piotr Kurbiel.
Stomil w niebieskich koszulkach, już z reklamą Polimex Mostostal.
Piłkarze wychodzą na środek boiska.
Mecz sędziować będzie Sebastian Tarnowski z Wrocławia.
Stomil od 6. spotkań w lidze jest niepokonaną drużyną w lidze.
Lekko kontuzjowany jest Bartosz Florek i musiał zostać w Olsztynie. Za cztery żółte kartki pauzuje Karol Żwir. 1
Ławka rezerwowych: 12. Konrad Syldatk - 3. Lukáš Kubáň, 6. Sebastian Szypulski, 14. Filip Szabaciuk, 28. Marcin Stromecki, 44. Łukasz Borkowski, 66. Dawid Kalisz, 99. Kacper Kondracki. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk - 11. Filip Wójcik, 4. Igor Kośmicki, 26. Bartosz Waleńcik, 25. Hubert Sadowski, 50. Michał Karlikowski - 8. Maciej Spychała, 15. Shun Shibata, 7. Hubert Krawczyn, 20. Wercik Caetano - 9. Piotr Kurbiel. 1
Piłkarze Stomilu Olsztyn wybiegli na rozgrzewkę.
Witamy ze stadionu Garbarni Kraków!

W sobotę (4. marca 2023 roku) Stomil Olsztyn rozegra pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym roku. Olsztynianie udadzą się do Krakowa, gdzie zmierzą się z zajmującą ostatnie miejsce w ligowej tabeli Garbarnią. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Na inaugurację Stomil zremisował 1:1 z Polonią Warszawa. Pierwszą wiosenną bramkę zdobył w 5. minucie Hubert Sadowski. Niestety nie udało się ani podwyższyć prowadzenia, ani go utrzymać. W 67. minucie gola na 1:1 strzelił Marcin Kluska, ustalając tym samym wynik spotkania. Czwartą żółtą kartkę w tym spotkaniu ujrzał kapitan Dumy Warmii Karol Żwir i zabraknie go w meczu w Krakowie. Opaskę kapitańską przejmie Bartosz Waleńcik.

Po 20 kolejkach Stomil ma 34 punkty i nadal jest czwarty w ligowej tabeli. Do prowadzącej Kotwicy Kołobrzeg traci 4 punkty, do drugiego KKS-u Kalisz 2, a do trzeciej Polonii Warszawa 1. Duma Warmii jest niepokonana od 6 ligowych spotkań.

Garbarnia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 19 punktami. Do bezpiecznego miejsca dzielą ją tylko trzy punkty i walka o utrzymanie będzie bardzo zażarta. Podopieczni Marcina Musiała w pierwszym tegorocznym meczu przegrali z Pogonia Siedlce 0:3. Nie oznacza to, że Stomil może rywala zlekceważyć.

Garbarnia był to jeden z lepszych zespołów, jeśli chodzi o aspekty czysto piłkarskie, z jakim mierzyliśmy się w tamtej rundzie - charakteryzuje krakowian Szymon Grabowski w wywiadzie dla naszego portalu. - Znając potencjał Garbarni, wiedząc to, że tak jak kiedyś wspominałem, na tą chwilę zajmuje ostatnie miejsce i musi walczyć o utrzymanie, będzie to naprawdę bardzo ciężkich mecz, tym bardziej po nie najlepszej inauguracji w Siedlcach. Także naprawdę czeka nas bardzo ciężkie spotkanie.

Najlepszym strzelcem Brązowo-Białych w tym sezonie jest Bartłomiej Purcha z 7 trafieniami. W przerwie zimowej do Krakowa z Lublinianki Lublin trafił były zawodnik Stomilu Tomasz Tymosiak, który pobytu w Olsztynie nie wspomina zbyt dobrze, bo musiał walczyć z długą kontuzją. Garbarnie wzmocnili także min. Mark Assinor z Hutnika Kraków i 19-letni bramkarz Rakowa Częstochowa Xawier Dziekoński, który już bronił w pierwszym spotkaniu i szykuje nam się ciekawa rywalizacja dwóch częstochowskich talentów bramkarskich.

Oprócz pauzującego za kartki Żwira, trener Grabowski ma do dyspozycji wszystkich zawodników.