ż Lukáš Kubáň
kartki Filip Kendzia ż
Maciej Krakowiak ż
Adrian Łuszkiewicz ż
Bramki Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 4. Igor Kośmicki, 33. Jakub Tecław, 3. Lukáš Kubáň - 10. Karol Żwir (90, 22. Mateusz Jarzynka), 7. Hubert Krawczun, 15. Shun Shibata (90, 27. Mateusz Sobotka), 6. Sebastian Szypulski (77, 20. Werick Caetano), 50. Michał Karlikowski (77, 21. Mateusz Jońca) - 9. Piotr Kurbiel, 77. Bartosz Florek (70, 17. Marek Niewiadomski).
KKS 1925 Kalisz: 1. Maciej Krakowiak - 37. Nikodem Zawistowski, 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 71. Kamil Koczy (88, 6. Kasjan Lipkowski) - 11. Michał Borecki (90, 4. Kacper Dudek), 24. Mateusz Wysokiński (46, 77. Daniel Kamiński), 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (85, 7. Patryk Soboczyński) - 9. Piotr Giel.
Szczegóły Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa).

Piłkarze Stomilu Olsztyn w pierwszej połowie stworzyli sobie mnóstwo sytuacji, ale nie wykorzystali żadnej. W drugiej połowie podarowali gościom "prezent" i KKS 1925 wygrał 1:0 na wyjeździe.

Stomil może mieć bardzo dużo pretensji do siebie, bo mecz z wiceliderem II ligi mogli spokojnie wygrać i wszystko rozstrzygnąć jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Gdy się jednak nie wykorzystuje idealnych sytuacji bramkowych, to pretensje można mieć tylko do siebie.

Szymon Grabowski musiał przy zestawieniu wyjściowej jedenastki lekko się nagimnastykować. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mógł zagrać Filip Wójcik. Kontuzjowanych jest obecnie trzech zawodników: Maciej Spychała, Bartosz Waleńcik oraz Dawid Kalisz. Do tego chory jest Szymon Dowgiałło. W wyjściowej jedenastce pierwszy raz w tym sezonie wybiegł Sebastian Szypulski.

Stomil mógł zacząć od mocnego uderzenia, bo w pierwszej minucie stworzył sobie dobrą okazję do objęcia prowadzenia. W polu karnym nieczysto z woleja trafił Karol Żwir, ale zdołał opanować piłkę i odegrać do Shibaty, który posłał piłkę w pole karne. Niestety za lekko głową uderzył Piotr Kurbiel. Stomil w pierwszym kwadransie gry stworzył kilka ciekawych akcji, ale najlepsza okazja do strzelenia gola była w 24 minucie spotkania.

Piłkę w polu karnym od Kurbiela otrzymał Bartosz Florek i z 7-8 metrów powinien pokonać bramkarza gości, ale trafił prosto w Macieja Krakowiaka. W 37 minucie musowo powinno być 1:0 dla Stomilu. Żwir podał na piąty metr do Kurbiela, a ten nie potrafił trafić z bliskiej odległości, Florek głową z dwóch metrów także nie umiał wykończyć akcji.

Na początku drugiej połowy Stomil miał optyczną przewagę, ale nic z tego nie wychodziło. Goście skupili się na wyprowadzaniu groźnych kontr i przynajmniej po jednej mogli objąć prowadzenie.

Gdy do wejścia za Florka szykował się Marek Niewiadomski, to goście wyszli na prowadzenie. Jakub Tecław grający bezbłędnie do tego momentu podał piłkę prosto pod nogi Néstora Gordillo, a hiszpański pomocnik nie zmarnował prezentu i wyprowadził KKS 1925 na prowadzenie.

Przed 80 minutą spotkania w barwach olsztyńskiego klubu zadebiutował Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem Werick Caetano. Nic jednak nie wniósł do gry olsztyńskiego klubu. Goście umiejętnie się bronili i dowieźli cenną wygraną do końca.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 00:59:06

94' Koniec meczu.
91' Co najmniej 4 minuty szans na wyrównanie.
85' Shibata prosto w mur. 1
84' Shibata faulowany na 25 metrze, będzie dobra okazja do uderzenia z wolnego.
81' Żwir z woleja, ale mocno na poprzeczką.
80' Jońca płasko w pole karne i mamy rzut rożny. 1
78' Werick Caetano zadebiutował w Stomilu. 1
72' Marek Niewiadomski wszedł za Florka.
69' Tecław podaje prosto pod nogi Néstor Gordillo i ten nie marnuje takiego prezentu i goście obejmują prowadzenie.
64' Arbiter nawet nie przyznał wolnego, więc była wrzutka z autu, i goście mało nie zaliczyli swojaka. 1
63' Falowany Florek, ale arbiter nie pokazuje "żółtka".
60' Florek za faul ujrzał żółty kartonik. 1
59' Dobry odbiór Szypulskiego i wyszliśmy 3 na 3 w kontrze. Niestety Kurbiel za szybko wybiegł i znalazł się na pozycji spalonego. 1
54' Szypulski mięciutko wrzuca w pole karne i bramkarz zdołał wyłapać piłkę.
48' Michał Borecki wpadł w pole karne, ale trafił w boczną siatkę. 1896
46' Gramy! 1896
43' Dośrodkowanie Żwira, Florek z 8 metrów głową prosto w bramkarza.
40' Szypulski się poślizgnął i... faulował przed polem karnym.
37' JAK TO NIE WPADŁO ????????????? Żwir podaje do Kurbiela ten nie trafia z 5 metrów, potem dobijał z bliska Florek, ale też nie zdołał pokonać bramkarza. 1
36' Kolejna groźna kontra KKS-u, ale w ostatniej chwili Żwir ratuje nas od utraty gola. 1896
33' Groźna kontra gości, minimalnie niecelne uderzenie jednego z zawodników gości. 1896
25' BARTOSZ FLOREK w idealnej sytuacji i trafia prosto w bramkarza! Powinno być 1:0 dla Stomilu! 1
24' Błąd Karlikowskiego, ale bez konsekwencji... 1896
22' Shibta dograł dobrą piłkę do Florka, a ten zwlekał z podaniem do Kurbiela, i zmarnowaliśmy dobrze zapowiadającą się akcję.
19' Kurbiel wrzucał, strzelał lub lobował bramkarza. Nie wiemy na co się zdecydować. Nic z tego dobrego nie wyszło.
15' Kilka ciekawych akcji w wykonaniu Stomilu, ale cały czas bezbramkowy remis.
14' Zablokowane uderzenie Krawczuna. 1
13' Szypulski dograł dobrą piłkę do Kurbiela. Napastnik wbiegł w pole karne, oddał strzał, ale bramkarz KKS-u złapał piłkę. 1
12' Niebezpieczne wejście Żwira, goście domagają się drugiej żółtej kartki.
12' Sebastian Szypulski za wolno wyprowadził kontrę i nie oddaliśmy nawet strzału. 1
11' Adrian Łuszkiewicz fatalnie wykonał rzut wolny, na szczęście bez zagrożenia. 1896
10' Karol Żwir napomniany żółtą kartką. 1
9' Uderzenie z dystansu, ale pewnie łapie Mądrzyk. 1896
8' Niestety Florek na spalonych, wcześniej miał jedną dobrą okazję do strzelenia gola.
2' Fajna akcja Stomilu. Najpierw w piłkę nie trafił czysto Żwir, ale zdołał opanować piłkę, dośrodkował, a głową za lekko uderzył Kurbiel. 1
Gramy! 1
Piłkarze wychodzą na murawę.
Czekamy na piłkarzy, którzy już są w szatni.
Trwa nawadnianie murawy.
Są też i nasi zawodnicy! Przywitali się właśnie z publicznością, która powoli przychodzi na stadion. 1
Goście wybiegli na rozgrzewkę. 1896
Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie może grać Filip Wójcik. Kontuzjowani są: Dawid Kalisz, Maciej Spychała oraz Bartosz Waleńcik.
Ławka rezerwowych: 12. Konrad Syldatk - 44. Łukasz Borkowski, 20. Werick Caetano, 14. Filip Szabaciuk, 17. Marek Niewiadomski, 21. Mateusz Jońca, 74. Mateusz Drabiszczak, 22. Mateusz Jarzynka, 27. Mateusz Sobotka. 1
Skład Stomilu Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 77. Bartosz Florek, 4. Igor Kośmicki, 33. Jakub Tecław, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir, 6. Sebastian Szypulski, 7. Hubert Krawczun, 15. Shun Shibata - 9. Piotr Kurbiel. 1
Witamy ze stadionu Stomilu!

Piłkarze Stomilu Olsztyn w piątek (26 sierpnia 2022 roku) zagrają u siebie z KKS-em 1925 Kalisz. Początek spotkania o godzinie 19:45.

Przed olsztyńską drużyną intensywna końcówka sierpnia. W krótkim odstępie czasu Stomil rozegra dwa spotkania. Najpierw ligowe z KKS-em, a już we wtorek spotkanie I rundy Pucharu Polski z Chrobrym Głogów. Na szczęście obydwa spotkania odbędą się w Olsztynie, więc drużyna Szymona Grabowskiego nie będzie musiała podróżować po kraju.

Stomil znów gra w kratkę. Po niezłym występie przed własną publicznością z Górnikiem Polkowice, przyszedł dużo słabszy mecz z Motorem w Lublinie i przegrana 0:1. Zawodnicy trenera Szymona Grabowskiego znów muszą mocno popracować przy Piłsudskiego, by powoli odbudowywać mocno przecież nadszarpnięte po Elblągu zaufanie kibiców. Znów ligowy terminarz daje biało-niebieskim taką szansę z wiceliderem i ponownie zapowiada się niezwykle ciężkie spotkanie na Estadio da Gruz.

KKS 1925 Kalisz jest, obok Kotwicy Kołobrzeg, rewelacją tych rozgrywek. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego mają rozegranych 6 spotkań (zaległy mecz z Polonia Warszawa odbędzie sie 17. września) i zgromadzili na swoim koncie 12 punktów, co plasuje ich na 2. pozycji w tabeli. Podobnie jak Kotwica, nie zaznali jeszcze goryczy porażki w tym sezonie, notując 3 zwycięstwa i 3 remisy. W ostatniej kolejce wygrali 3:2 z Pogonią Siedlce, mimo, że przegrywali od 16. minuty meczu. Centralną postacią zespołu z Kalisza jest Nestor Gordillo, Hiszpan, który do Polski trafił właśnie do KKS-u, po drodze zaliczając przygodę w Arce Gdynia. 33-letni pomocnik ma w tym sezonie już 4 trafienia do bramek rywali.

W piątkowy wieczór nie zobaczymy na boisku pauzującego za zółte kartki Filipa Wójcika. Z powodu urazu nie zagra Dawid Kalisz. Nadal kontuzje leczy Maciej Spychała, a sporą niewiadomą jest Bartosz Waleńcik, którego zabrakło w składzie na mecz z Motorem. Chory jest natomiast Szymon Dowgiałło.

W środę trener Szymon Grabowski wybrał się na mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski żeby zobaczyć w akcji kilku zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem. M.in. 45 minut w meczu z Granicą Kętrzyn zagrał powracający po urazie Mateusz Jarzynka, tyle samo zagrał także młodzieżowiec Filip Szabaciuk. Całe spotkanie zagrał Igor Jędrzejczyk, który w ostatnim czasie zapraszany jest na treningi z pierwszym zespołem.