Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna

Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna 1:0. Spadamy do II ligi

7 czerwca 2014 r.
godz. 16:45

Stomil Olsztyn 1:0 Górnik Łęczna
0:0
90' Piotr Głowacki Bramki
ż Piotr Głowacki kartki Tomasz Nowak ż
Łukasz Zwoliński ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 23. Arkadiusz Koprucki, 51. Marcin Warcholak - 55. Grzegorz Lech (68, 8. Piotr Głowacki), 21. Łukasz Jegliński, 16. Dawid Szymonowicz, 10. Piotr Darmochwał (85, 4. Dawid Kucharski), 95. Patryk Kun (62, 5. Yasuhiro Katō) - 77. Paweł Łukasik
Górnik Łęczna: 22. Sergiusz Prusak - 18. Łukasz Mierzejewski (83, 6. Paweł Sasin), 20. Lukáš Bielák, 25. Marcin Kalkowski, 2. Patrik Mráz - 8. Bartłomiej Niedziela (46, 44. Nikolajs Kozačuks), 4. Veljko Nikitović, 7. Tomasz Nowak, 14. Łukasz Zwoliński, 19. Miroslav Božok (53, 1. Paweł Socha) - 15. Grzegorz Bonin
Szczegóły sędziował: Marcin Szrek (Kielce).
W 53. minucie Grzegorz Lech (Stomil) nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Socha obronił).

Udało się w 90. minucie, Piotr Głowacki fantastycznym strzałem pokonał bramkarza gości. Nie wystarczyło to jednak na utrzymanie drużyny w pierwszej lidze.

Niestety, pozostałe rezultaty nie sprzyjały drużynie Stomilu. W układzie małej tabeli z GKS Tychy i Chojniczanką Chojnice jesteśmy na ostatnim miejscu, co w rezultacie daje nam 15. miejsce w tabeli, pierwsze oznaczające spadek.

A wydawało się, że limit nieszczęścia wyczerpaliśmy przez 90 minut meczu. W 53. minucie Grzegorz Lech nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego na faulu bramkarza gości na Pawle Łukasiku. W konsekwencji Sergiusz Prusak otrzymał czerwoną kartkę i przez ponad pół godziny Stomil grał w przewadze jednego zawodnika. Mimo wielu akcji, do 90 minuty był bezbramkowy remis. Dopiero w doliczonym czasie gry Piotr Głowacki zdecydował się na strzał z dystansu i fantastycznym uderzeniem pokonał Pawła Sochę.

Na stadionie nastała euforia, która po chwili przerodziła się w smutek i niedowierzanie, które pojawiły się wraz z informacją, że zwycięstwo nad pewnym awansu Górnikiem to za mało, a walkę o awans przegraliśmy w poprzednich kolejkach.

- Traktowaliśmy ten mecz jako ostatni baraż o I ligę. Wygraliśmy spotkanie. Nie był to może piękny mecz, ale było pełno emocji i dramaturgii. Okazało się, że nie wiele nam to dało. To jest największy ból, że w ostatnich sześciu meczach zdobyliśmy dwanaście punktów. Godnie się w tej końcówce sezonu zaprezentowaliśmy. W tej środkowej części sezonu zabrakło nam trochę szczęścia, środkowego napastnika, może trochę ekonomii momentami. Sportowo spadamy z ligi. My ten zespół budowaliśmy na miarę naszych możliwości i nie na przerost, nie na kredyt. Uważam, że jest to słuszny kierunek i słuszna droga. Zabrakło może jednej bramki, do tego żeby się utrzymać. Mnie to strasznie boli, bo ja oddałem temu klubowi kawał serca i zdrowia. Ci co mnie znają bliżej, to wiedzą, że tak było. Niestety zakopaliśmy się tak, że znaleźliśmy się w II lidze - powiedział na konferencji prasowej trener Stomilu Olsztyn Adam Łopatko.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:57:09

98' Koniec meczu.
93' PIOTR GŁOWACKI!
92' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!
91' Sześć minut potrwa jeszcze to spotkanie.
91' Rzut rożny, dośrodkowane sprzed pola karnego i piłka w rękach bramkarza gości.
87' Rzutów rożnych można by w tym meczu dla naszej drużyny nie odgwizdywać...
86' "Setny" rzut rożny dla Stomilu, po raz kolejny bez efektu.
85' Piotr Darmochwał schodzi z boiska, Dawid Kucharski w jego miejsce.
84' Rzut rożny...
84' Łukasz Mierzejewski opuszcza boisko, Paweł Sasin w jego miejsce.
81' Górnik wolno rozgrywa piłkę, wywalczył rzut rożny.
79' Beznadzieje dośrodkowanie Głowackiego.
78' Faulowany Warcholak. Będzie rzut wolny z 25m. Żółta kartka dla Łukasza Zwolińskiego.
77' Piłka po dośrodkowaniu przelatuje obok bramki, mijając wcześniej nadbiegającego Kato.
76' I znowu rzut rożny.
75' Baaaaardzo niecelny strzał Darmochwała.
74' Rzut rożny dla Stomilu.
74' Ruszył Darmochwał, zatrzymany na dwóch obrońcach.
73' Kato wbiega w pole karne, tylko rzut rożny.
72' Oddajemy inicjatywę gościom, przed szansą Zwoliński.
71' Próba Głowackiego z ostrego kąta, piłka w rękach bramkarza.
69' Przerwa w grze, uzupełnienie płynów i chwila odpoczynku.
68' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, Piotr Głowacki w jego miejsce.
67' Łapie Paweł Socha.
66' Kolejny rzut rożny dla Stomilu.
66' Żółtą kartką ukarany Tomasz Nowak.
65' Fatalnie Lech wycofuje piłkę, groźna kontra gości.
64' Rzut rożny dla Stomilu.
62' Patryk Kun opuszcza boisko, w jego miejsce Yasuhiro Kato.
60' Rzut rożny dla gości.
58' Strzał Czarnckiego z daleka, ponad bramką...
57' Łukasik główką, piłka odbija się od ręki obrońcy i wpada na rzut rożny.
54' Noga obrońcy tym razem ratuje Łęczną! Bramka Górnika jak zaczarowana.
54' Broni Socha!
53' Piotr Lech gotowy do wykonania jedenastki.
53' Czekamy na zmianę bramkarza, na boisku pojawi się Paweł Socha, Miroslaw Bozok opuszcza boisko.
51' Sergiusz Prusak z czerwoną kartką!
50' Darmochwał sam na sam z bramkarzem! Faulowany!
50' Ponownie Prusak wybija piłkę zmierzającą do bramki!
49' Bucholc wpada w pole karne, uprzedzony. rzut rożny.
48' Rzut rożny dla Stomilu, niewiele zabrakło!
48' Broni Prusak!
47' Rzut wolny dla Stomilu, 35m.
46' Rozpoczynamy drugą połowę.
46' Zmiana w Łęcznej. Boisko opuszcza Bartłomiej Niedziela, w jego miejsce Nikolajs Kozacuks.
45+3' Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w Olsztynie. Flota wygrywa po pierwszej połowie z Okocimskim 1:0. GKS Tychy 1:1 Miedź Legnica. Chojniczanka 0:0 Dolcan. W chwili obecnej spadamy do II ligi.
45+2' Zbyt mocne dośrodkowanie Łukasika.
45+1' Minutę dłużej potrwa ta część spotkania.
45' Agresywnie Stomil w ataku, faulował Grzegorz Lech.
45' Łukasik próbował przedłużyć piłkę na 12 metrze, ale do kogo?
44' Odważniej Stomil, Piotr Darmochwał niepilnowany oddał niecelny strzał z 16 metrów...
41' Rzut rożny dla gości.
38' Na stadionie doping na dwie trybuny, piłka w środkowych strefach boiska...
34' Kolejna akcja Stomilu zatrzymana na obrońcach Górnika. Nie mogą znaleźć sposobu na obronę gości piłkarze Stomilu.
33' Upomniany Patryk Kun za zbyt ostre wejście w obrońcę.
33' Najwyżej wyskoczył Zwoliński, strzał główką nad bramką.
32' Rzut rożny dla gości.
31' Stuprocentowa akcja Górnika, strzał na pustą bramkę mija o centymetry lewy słupek.
30' Dobra akcja Stomilu, zakończona zbyt mocnym dośrodkowaniem...
29' Strzał gości z 40 metrów, obok bramki.
28' Koprucki ofiarnie wybija piłkę na rzut rożny.
28' Darmochwał próbował dośrodkować z lewej strony do Łukasika, niedokładnie.
26' Górą obrońcy gości...
25' Rzut wolny dla Stomilu z lewej strony boiska.
23' Przerwa w grze, czas na uzupełnienie płynów.
22' Strzał Warcholaka obok bramki.
21' Faulowany Bucholc, będziemy mieli rzut wolny z 30m.
20' Ależ podanie (strzał?) Lecha! Piotr Darmochwał nie sięgnął piłki na 5 metrze.
16' Rzut rożny dla Górnika.
14' Dobra akcja Stomilu, piłka zakotłowała w polu karnym, dobitka ponad bramką.
10' Powinno być 0:1. Skiba broni w sytuacji jeden na jednego.
9' Znowu groźnie pod olsztyńską bramką, kontratak Stomilu nieudany.
7' Olsztynianie w ataku pozycyjnym. Łęczna czeka na własnej połowie.
4' Grzegorz Lech nie opanował piłki w polu karnym i z błyskawiczną kontrą goście.
3' Nerwowo od początku, bardzo dobra sytuacja dla gości, na posterunku Piotrek Skiba.
Gramy! Rozpoczyna Stomil.
Ogłuszający doping na stadionie Stomilu. Zaraz zaczynamy najważniejszy mecz sezonu.
Piłkarze wchodzą na boisko. Na koszulkach prezentują napis "Dzimi jesteśmy z Tobą". Wojtkowi Dziemidowiczowi zmarła siostra.
Piłkarze Stomilu również na rozgrzewce.
Na murawie pojawili się piłkarze Górnika Łęczna.
Na rozgrzewce bramkarze obydwu drużyn.
Ławka rezerwowych Górnika: 1. Paweł Socha, 5. Paweł Zawistowski, 6. Paweł Sasin, 11. Bartosz Kwiecień, 13. Arkadiusz Woźniak, 16. Wojciech Kalinowski, 44. Nikolajs Kozacuks.
Skład Górnika: 22. Sergiusz Prusak, 2. Patrik Mraz, 4. Veljko Nikitovic, 8. Bartłomiej Niedziela, 14. Łukasz Zwoliński, 15. Grzegorz Bonin, 18. Łukasz Mierzejewski, 19. Miroslav Bozok, 20. Lukas Bielak, 25. Marcin Kalkowski.
Ławka rezerwowych: 33. Dawid Mieczkowski, 4. Dawid Kucharski, 8. Piotr Głowacki, 5. Yasuhiro Kato, 9. Tomasz Bzdęga, 15. Arkadiusz Mroczkowski, 7. Paweł Głowacki.
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 23. Arkadiusz Koprucki, 16. Dawid Szymonowicz, 51. Marcin Warcholak, 10. Piotr Darmochwał, 21. Łukasz Jegliński, 95. Patryk Kun, 55. Grzegorz Lech, 77. Paweł Łukasik.
Witamy ze stadionu Stomilu w Olsztynie. Powili pojawiają się kibice na naszym stadionie.

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają ostatnie ligowe spotkanie w tym sezonie. Do Olsztyna przyjedzie lider I ligi - Górnik Łęczna. Po meczu dowiemy się, czy Stomil sportowo utrzymał się na zapleczu Ekstraklasy!

Chyba nikogo specjalnie nie trzeba namawiać, że w sobotę wybrał się na mecz, ale gorąco namawiamy, żeby każdy ze sobą zabrał kogoś na to spotkanie! Musimy być komplet publiczności! MUSI!

Klub obniżył ceny biletów na ten mecz. Na krytą wejdziemy za 10 złotych, a na "Łuk Biało-Niebieski" za 5 złotych. Dzieci oraz kobiety wchodzą za darmo. UWAGA! Żeby wejść za darmo na stadion trzeba odebrać specjalne zaproszenie i mieć wyrobiony profil w klubie.

Bilety będzie można kupić w biurze klubowym od 8:00 do 15:00 (poniedziałek-środa) oraz od 8:00 do 17:00 (czwartek-piątek). Bilety dostępne są także w Centrum Piłkarskim R-Gol (pl. Pułaskiego 7) w godzinach pracy sklepu (10:00-18:00).

Nie czekajcie do soboty z kupnem biletów, w sobotę niech bilety kupują tylko fani z naszych FC!

Swój liczny przyjazd do Olsztyna zapowiedzieli także kibice Górnika Łęczna wraz ze swoją zgodą (Chełmianka Chełm) oraz układem (Motor Lublin). Zapowiada się ciekawe widowisko na trybunach.

WSZYSCY STOMILOWCY IDĄ NA ŁUK BIAŁO-NIEBIESKI!