Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna

Stomil Olsztyn zagra z Bogdanką. Lechia czeka na rywala

2012/13 - Puchar Polski (1. runda) Olsztyn - stadion Stomilu
31 lipca 2012 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 2:3 Górnik Łęczna
1:0
36' Mindaugas Kalonas
64' Tomasz Strzelec
Bramki Maciej Ropiejko 62'
Tomáš Pešír (k) 79'
Sebastian Szałachowski 90'
ż Andrzej Niewulis kartki Robert Mandrysz ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 4. Andrzej Niewulis, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 11. Robert Tunkiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 95. Mindaugas Kalonas, 17. Tomasz Strzelec - 77. Paweł Łukasik (89, 10. Daniel Michałowski).
Górnik Łęczna: 1. Paweł Socha - 19. Michael Lukasiewicz, 25. Marcin Kalkowski, 5. Tomasz Midzierski, 15. Grzegorz Wojdyga - 11. Kamil Oziemczuk, 10. Dawid Sołdecki (71, 4. Veljko Nikitović), 20. Michał Gamla (67, 8. Robert Mandrysz), 23. Tomáš Pešír, 9. Sebastian Szałachowski - 21. Maciej Ropiejko.
Szczegóły sędziował: Artur Ciecierski (Warszawa).
widzów: 2000.

Koniec tegorocznej przygody piłkarzy Stomilu z Pucharem Polski. Olsztynianie przegrali na własnym stadionie z Bogdanką Łęczna 2:3 (1:0).

Wynik wyrównanego spotkania otworzył pieknym strzałem w 36. minucie Mindaugas Kalonas. Drugą połowę dobrze rozpoczeli goście golem Macieja Ropiejko w 62. minucie, na który błyskawicznie - już po dwóch minutach odpowiedzieli piłkarze Stomilu po golu Tomasza Strzelca. Do remisu doprowadził Tomáš Pešír w 79. minucie z rzutu karnego.

Kiedy wydawało się, że w mecz nie skończy się w regulaminowym czasie gry, do piłki przy rzucie wolnym sprzed pola karnego podszedł Sebastian Szałachowski. Uderzył mocno, wprost w bramkarza - Piotra Skibę, który odbił piłkę tuż pod poprzeczkę własnej bramki. Chwilę później ostatni gwizdek zakończył mecz i w ten sposób Stomil pożegnał się z tegoroczną edycją Pucharu Polski. W kolejnej rundzie, z Lechią Gdańsk, zagrają piłkarze z Łęcznej.

- Szkoda, że nie udało nam się przejść Bogdanki. Uważam, że Bogdanka to bardzo dobry zespół i myślę, że będzie jednym z faworytów tych rozgrywek. A co do spotkania, to jeżeli na tym poziomie popełnia się takie błędy, to niestety nie można wygrać meczu. Powtórzę to, co powiedział trener Bogdanki - to było dobre widowisko. Były momenty, kiedy my mieliśmy przewagę i stwarzaliśmy sytuacje, były też momenty, kiedy to Bogdanka dobrze atakowała i my byliśmy wtedy w opałach. Myślę, że ten dzisiejszy mecz nie wpłynie źle na mój zespół - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

zic

We wtorek o godz. 17 rozpocznie się pucharowe spotkanie Stomilu Olsztyn z Bogdanką Łęczna. Zwycięzca spotka się w kolejnej rundzie z Lechią Gdańsk.

I dlatego kibice w Olsztynie bardzo liczą na zwycięstwo z zespołem Bogdanki. Ewentualny przyjazd Lechii Gdańsk już jest kreowany jako hit sierpnia w Olsztynie.

- Rozgrywek pucharowych nie odpuszczamy. Chcemy się w nich też dobrze zaprezentować - mówi trener Stomilu Olsztyn - Zbigniew Kaczmarek. Dlatego olsztyński szkoleniowiec będzie chciał wystawić najsilniejszą jedenastkę. Czy będzie to taki sam skład jaki wybiegł w ostatnim sparingu ze Zniczem Pruszków? Już teraz możemy napisać, że na pewno nie.

Z powodu dwóch żółtych kartek otrzymanych w meczu z Kaszubią Kościerzyna pauzować musi Szymon Kaźmierowski. Na pozycji wysuniętego napastnika zagra Paweł Łukasik. Na tej pozycji mógłby zagrać również Krzysztof Filipek ale... - Po tym ostatnim meczu nadciągnąłem sobie lekko mięsień dwugłowy uda. Nie jest to nic poważnego, ale wolę odpuścić ten mecz i być w pełni gotowy na mecz ligowy z Dolcanem - mówi napastnik Stomilu.

Kasy biletowe mają być otwarte już od godziny 9. Przypomnijmy, że bilety na mecz są w cenie: 15 zł (normalny), 12 zł (kobiety oraz młodzież do 15 roku życia), 10 zł (na S1). Przy zakupie biletu należy posiadać dokument tożsamość ze zdjęciem oraz podanie numeru PESEL.

Tak zagrają? Skiba - Bucholc, Baranowski, Niewulis, Głowacki - Suchocki, Tunkiewicz, Jegliński, Kalonas, Strzelec - Łukasik.

Piłkarz meczu

Mindaugas Kalonas

Ocena: 4.8

Oceny piłkarzy wg kibiców

Imię i nazwisko Ocena
1. Mindaugas Kalonas