Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna

Bramki Paweł Wojciechowski 74'
ż Vjačeslavs Kudrjavcevs
kartki Bartosz Śpiączka cz
Kamil Pajnowski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 27. Damian Byrtek, 25. Hubert Sadowski, 30. Damian Sierant (81, 23. Jurich Carolina) - 37. Hubert Szramka, 51. Krystian Ogrodowski (81, 6. Jonatan Straus), 8. Maciej Spychała, 12. Wojciech Łuczak (58, 16. Koki Hinokio; 87, 87. Sebastian Jarosz) - 9. Grzegorz Kuświk (87, 32. Ingo van Weert).
Górnik Łęczna: 33. Maciej Gostomski - 6. Paweł Sasin (46, 5. Kamil Pajnowski), 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro (46, 28. Paweł Wojciechowski) - 17. Karol Struski, 26. Adrian Cierpka, 7. Tomasz Tymosiak (56, 4. Maciej Orłowski), 23. Bartłomiej Kalinkowski (46, 19. Przemysław Banaszak), 22. Serhij Krykun (85, 94. Kamil Rozmus) - 18. Bartosz Śpiączka.
Szczegóły ędziował: Paweł Malec (Łódź).
Mecz bez udziału publiczności.

Piłkarze Stomilu Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Adama Majewskiego pokonali 2:1 Górnika Łęczna. Dwie bramki dla naszego zespołu strzelił Hubert Szramka. Przed blisko 60 minut graliśmy w przewadze jednego zawodnika.

Adam Majewski dokonał dwóch zmian w porównaniu z ostatnim meczem w Niepołomicach. Z powodu 4 żółtych kartek nie mógł zagrać Wiktor Biedrzycki. Na środku obrony wybiegł Damian Byrtek, a przy nim Hubert Sadowski. Od pierwszej minuty zagrał także Damian Sierant zastępując Jakuba Staszaka.

W 1 minucie mogliśmy już przegrywać, ale od straty bramki uratował nas słupek. Górnik Łęczna miał optyczną przewagę, ale nie potrafili zamienić tego na bramkę. W 29 minucie to my wyszliśmy na prowadzenie po bardzo ładnej akcji. Krystian Ogrodowski ładnie po ziemi podał do Janusza Bucholca, który dośrodkował w pole karne. Tam niepilnowany stał Szramka i głową wpakował piłkę do siatki. Tym samym spłacił kredyt zaufania, bo po słabym meczu w Niepołomicach nie zasiadł na ławce rezerwowych.

Od 36 minuty graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Bartosz Śpiączka uderzył bez piłki Wojciecha Łuczaka i arbiter Paweł Malec pokazał mu słuszną czerwoną kartkę.

W 50 minucie Stomil wrócił z dalekiej podróży. Vjačeslavs Kudrjavcevs wybijał rzut wolny z własnego pola karnego i podał prosto... do zawodnika Górnika, który stał na 11 metrze. Arbiter na szczęście przerwał tę akcję, bo zawodnicy rywali nie mogą przebywać w naszym polu karnym przy wybijaniu stałego fragmentu gry.

W 63 minucie Kudrjavcevs zaliczył farfocla. Reprezentant młodzieżowej reprezentacji Łotwy podał piłkę do Pawła Wojciechowskiego, a ten do Przemysława Banaszaka. Na szczęście ten strzelił wysoko nad poprzeczką.

Limit szczęścia wyczerpaliśmy w 74 minucie. Górnik Łęczna doprowadził do remisu po zamieszaniu w polu karnym, a z bliskiej odległości gola strzelił Wojciechowski.

W 84 minucie wyszliśmy ponownie na prowadzenie. Gola strzelił ponownie Hubert Szramka, który strzelił do pustej bramki wykorzystując prostopadłe podanie od Szoty.

W kolejnym spotkaniu Stomil zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica. Mecz odbędzie się w piątek (4 grudnia) o godz. 17:40.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 20:47:12

95' Koniec meczu.
91' 4 minuty dłużej potrwa te mecz.
88' Jarosz wchodzi za kontuzjowanego Hinokio. Van Wert wszedł za Kuświka. 1
83' Na 2:1 strzelił Hubert Szramka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1
82' Na boisku pojawili się Jurich Carolina i Jonatan Straus. Z boiska zszedł Sierant i Ogrodowski. 1
74' Do wyrównania doprowadził Paweł Wojciechowski. 1409
74' Bucholc wrzuca w pole karne, a Kuświk chciał strzelić głową, ale wyszło przedłużenie akcji. 1
71' Szramka podał do Sieranta, a ten z 7 metra nie potrafił pokonać bramkarza gości. 1
64' Kolejny farfocel Kudrjavcevsa, który podał piłkę do Wojciechowskiego, a ten do Banaszaka. Na szczęście ten wysoko nad poprzeczką. 1409
60' Koki Hinokio wszedł za Wojtka Łuczaka. 1
50' Stomil wrócił z dalekiej podróży. Vjačeslavs Kudrjavcevs wybijał rzut wolny z własnego pola karnego i podał prosto do zawodnika Górnika, który stał na 11 metrze. Arbiter na szczęście przerwał tę akcję, bo zawodnicy rywali nie mogą przebywać w naszym polu karnym. 1409
49' Szramka oddał strzał z 20 metrów, ale obok słupka. 1
46' Gramy! 1409
45+3' Koniec pierwszej połowy.
45' 2 minuty dłużej potrwa druga połowa.
44' Fatalny błąd Szoty, Górnik wychodzi z kontrą, ale słabo strzelał Adrian Cierpka.
37' Czerwona kartka dla Bartosza Śpiączki, który faulował bez piłki Wojciecha Łuczaka! 1409
35' Vjačeslavs Kudrjavcevs ratuje nas od utraty bramki! 1
30' Krystian Ogrodowski podał do Janusza Bucholca, który dośrodkował w pole karne, a tam głową piłkę do siatki posłał Hubert Szramka! 1
29' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1
27' Leandro wrzuca, ale piłkę odbija Byrtek, a następnie pewnie ją łapie nasz bramkarz. 1409
26' Próba ofensywnej akcji przez Stomil. Łuczak niedokładnie podaje do Szramki. 1
24' Sierant wywalczył rzut rożny, ale słabe rozegranie stałego fragmentu gry. 1
19' Bucholc dogrywa w pole karne, ale goście wybijają piłkę. 1
11' Grozny strzał Spychały z wolnego.
1' Górnik już mógł prowadzić. Zawodnik gości trafia w słupek! 1409
Gramy! 1
Piłkarze obydwu drużyn już na boisku.
Za moment początek meczu.
Górnik Łęczna po 14. kolejkach zajmuje 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów.
Sponsorem meczu jest Hurtownia Elektryk
Górnik Łęczna także już na boisku. 1409
Piłkarze Stomilu Olsztyn wybiegli na rozgrzewkę. 1
Bramkarze Stomilu Olsztyn wychodzą na rozgrzewkę. 1
Brakuje Wiktora Biedrzyckiego z powodu nadmiaru żółtych kartek. W składzie nie ma także chorego Sama van Huffela. 1
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 23. Jurich Carolina, 3. Rafał Remisz, 6. Jonatan Straus, 32. Ingo van Weert, 16. Koki Hinokio, 87. Sebastian Jarosz, 22. Jakub Staszak. 1
Skład Stomilu: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 27. Damian Byrtek, 25. Hubert Sadowski, 30. Damian Sierant - 12. Wojciech Łuczak, 51. Krystian Ogrodowski, 8. Maciej Spychała, 37. Hubert Szramka - 9. Grzegorz Kuświk. 1
Witamy ze stadionu w Olsztynie.

Nie mieli dużo czasu na odpoczynek piłkarze Stomilu Olsztyn po ostatnim meczu w Niepołomicach. Już we wtorek (1 grudnia) podopieczni Adama Majewskiego zagrają na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna.

W miniony weekend piłkarze Stomilu Olsztyn sprawili swoim kibicom miłą niespodzianką i przywieźli komplet punktów z wyjazdu do Niepołomic. Wygrali 2:0 spotkanie po bramkach Wiktora Biedrzyckiego i Kokiego Hinokio. - My tak mamy, że w momencie gdy nikt na nas nie liczy, to wygrywamy mecze, a przegrywamy lub remisujemy spotkania, które są w naszym zasięgu - mówi Adam Majewski, trener Stomil Olsztyn.

Czasu na odpoczynek nie było dużo bo już we wtorek olsztyńska drużyna na własnym stadionie zagra z Górnikiem Łęczna, który obecnie zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli. - Bardzo krótka przerwa po długiej podróży z Niepołomic, na szczęście szczęśliwej podróży - dodaje Adam Majewski, trener Stomilu. - Górnik Łęczna nie jest traktowany jako beniaminek, ponieważ ma bardzo solidny skład, bardzo doświadczonych zawodników, grających na poziomie I ligi i Ekstraklasy. Są wysoko w tabeli, to też nie jest przypadek. Drużyna do bólu skuteczna, solidna, konsekwentna. Czeka nas trudny mecz, ale liczę na to, że uda nam się przełamać i w końcu wygrać u siebie.

We wtorkowym meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie będzie mógł zagrać Wiktor Biedrzycki. - Na pewno jest to osłabienie, ale graliśmy już bez niego i sobie poradziliśmy. Zagra inny zawodnik, który będzie musiał go godnie zastąpić - ocenia Majewski.

Czy będzie więcej zmian? Przekonamy się we wtorek w południe, gdy klub przedstawi wyjściową jedenastkę. Na ostatni wyjazd nie pojechali Sam van Huffel i Jurich Carolina, nie wiadomo czy będą dostępni w tym spotkaniu. Gdy ostatnio graliśmy w środku tygodnia, to w kolejnym meczu trener wprowadził rotacje w zestawianiu, żeby na mecz wyszła jak najbardziej wypoczęta wyjściowa jedenastka.

Drużyna Górnika Łęczna prowadzona jest przez dobrze znanego w Olsztynie Kamila Kieresia, a jego asystentem jest oczywiście Andrzej Orszulak. W kadrze zespołu jest dwóch byłych piłkarzy Stomilu: Paweł Baranowski oraz Marcin Stromecki. Rywale do Olsztyna przyjadą podbudowani domowym zwycięstwem nad 2 w tabeli ŁKS-em Łódź. W piątkowy wieczór pokonali ich 2:0.

Mecz na żywo będzie można obejrzeć w IPLA TV, a komentarz na żywo będzie można posłuchać na naszym FB.