ż Denis Gojko
kartki Mateusz Szmyd ż
Kamil Sabiłło ż
Szymon Sołtysiński ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 10. Karol Żwir, 6. Adam Paliwoda, 4. Paweł Flis, 21. Mateusz Jońca - 19. Denis Gojko, 42. Jakub Orpik (62, 22. Maciej Cichocki), 28. Piotr Łysiak, 26. Jakub Fronczak (74, 23. Mateusz Pajdak) - 24. Tamaz Babunadze (87, 15. Piotr Jakubowski), 17. Jakub Karpiński (62, 9. Kacper Sionkowski).
Unia Skierniewice: 1. Stanisław Pruszkowski - 7. Jakub Czarnecki (75, 99. Wadym Jaworśkyj), 42. Filip Zając, 55. Eryk Woliński, 28. Mateusz Stępień, 21. Mateusz Szmyd (46, 2. Maksym Rosiński), 19. Szymon Sołtysiński, 39. Mateusz Cegiełka, 6. Damian Makuch (64, 20. Maksymilian Kosior), 11. Szymon Łapiński (52, 10. Aghwan Papikjan), 9. Kamil Sabiłło.
Szczegóły Sędziował: Adam Kwapisiewicz (Gdańsk).
Widzów: 1548 (w tym 0 gości).

Stomil Olsztyn pokazał warmiński charakter! Podopieczni Piotr Zajączkowskiego przegrywali 0:3, a ostatecznie wygrali 4:3! Olsztynianie w nagrodę zostali liderem rozgrywek po pierwszej kolejce.

Przez cały tydzień zespół do meczu przygotowywał się bez Piotra Zajączkowskiego, który tydzień temu wylądował w szpitalu. W poniedziałek olsztyński szkoleniowiec przeszedł zabieg i jego stan zdrowia na tyle się poprawił, że mógł w piątek wieczorem usiąść na ławce rezerwowych. Był także Piotr Gurzęda, który miał prowadzić zespół jako pierwszy szkoleniowiec.

W porównaniu ze spadkowym sezonem od pierwszej minuty w tym meczu zobaczyliśmy tylko dwóch piłkarzy. W bramce pojawił się Łukasz Jakubowski, który jednak jeszcze w sierpniu może odejść do jednego z I-ligowych klubów. Kapitanem Stomilu nadal pozostał Karol Żwir.

Goście po 24. minutach prowadzili 3:0 w Olsztynie. W tym momencie na trybunach kibice między sobą zaczęli się zastanawiać jaką klęską może zakończyć się inauguracja sezonu w Olsztynie. Fanatycy Stomilu jednak nie zaprzestali dopingu i piłkarze gospodarzy cały czas mogli liczyć na gorące wsparcie. Pierwszą bramkę goście zdobyli po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym. Arbiter Adam Kwapisiewicz z Gdańska podyktował jedenastkę po faulu Mateusza Jońcy w narożniku pola karnego. Z trybun i w relacji wideo z meczu wyglądało to bardziej na faul ofensywny zawodnika Unii. Jedenastkę pewnie wykonał Mateusz Stępień. Trzy minuty później wynik podwyższył zawodnik, który grał kiedyś w juniorach Stomilu, Mateusz Cegiełka. W 25. minucie na 3:0 trafił Kamil Sabiłło. Obrona olsztyńskiego klubu była dziurawa jak ser szwajcarski.

Stomil obudził się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw w zamieszaniu w polu karnym celnym strzałem popisał Jakub Karpiński, a w doliczonym czasie gry szybką kontrę wykorzystał Denis Gojko. Pięć minut po wznowieniu gry Stomil doprowadził do wyrównania. Bramkę dla olsztyńskiego zespołu strzelił pozyskany z Mrągowii Mrągowo Jakub Fronczak. Zwycięską bramkę Stomil zdobył w 84. minucie Denis Gojko, który popisał się pięknym uderzeniem w samo okienko.

- Jestem w Olsztynie od 1994 roku. Nie pamiętam, żeby Stomil z wyniku 0:3 podniósł się na 4:3 - mówił podczas konferencji prasowej Piotr Zajączkowski, trener Stomilu. - Tak się tworzy zwycięski zespół. Dziękuję przede wszystkim swoim piłkarzom, sztabowcom i przede wszystkim kibicom, którzy, mimo, że przegrywaliśmy 0:3, ciągle byli z nami, pomagali, wspierali i to zaowocowało zwycięstwem. Wiadomo, że przegrywając 0:3 można rzeczywiście zwątpić, ale ja do końca wierzyłem, że wyciągniemy wynik.

I dodaje: - Pamiętam, jak przyszedłem do Stomilu w I lidze, po 10 minutach z Puszczą Niepołomice przegrywaliśmy 0:2, zremisowaliśmy, a trener Puszczy na konferencji powiedział, że gdyby spotkanie się przedłużyło, to byśmy je wygrali. Mamy chwile celebracji, bo zwyciężyliśmy w bardzo trudnym spotkaniu. Zachowamy spokój, bo we wtorek mamy pucharowe spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a w sobotę z silnym zespołem z Tomaszowa Mazowieckiego. Sprawiliśmy sobie i wszystkim miłą niespodziankę. Charakter, zaangażowanie, ładne akcje - to cieszy, to pokazuje, że nadal tak możemy grać w piłkę. Przestrzegam przed hurraoptymizmem, bo jeszcze dużo pracy przed nami. Cieszmy się tym, i wspierajcie nas, bo to wsparcie jest potrzebne. Zespół jest w całkowitej przebudowie. Z poprzedniego sezonu został Karol Żwir i cieszę się, że ten zawodnik jest z nami. W poprzednim sezonie miał trudny czas jako kapitan, był w ostrzu krytyki, ale został z nami. To jest bardzo dobry zawodnik i na pewno tej drużynie pomoże.

Kolejne spotkanie Stomil zagra we wtorek w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski. Rywalem olsztynian będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. W 2. kolejce III ligi Stomil zagra na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki (sobota, 10 sierpnia 2024 roku o godzinie 18:00).

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 21:02:57

90+6' Koniec! CO ZA MECZ! Trzy punkty zostają w Olsztynie!
90' 5 minut dłużej potrwa ten mecz.
84' GOOOL! Na 4:3 strzela Denis Gojko!
50' GOOOL! Na 3:3 trafia Jakub Fronczak!
46' Zaczęła się druga połowa meczu! 1
45+5' Koniec pierwszej połowy!
45+2' GOOOL! Na 2:3 strzela Denis Gojko! 1
40' GOOOL! Jakub Karpiński autorem gola na 1:3. 1
25' GOOOL! Na 3:0 strzelił Kamil Sabiłło. 514
13' GOOOL! Mateusz Cegiełka strzela bramkę na 2:0. 514
13' Niby w polu karnym faulował Mateusz Jońca, ale naszym zdaniem nie było żadnego faulu w polu karnym, Adam Paliwoda ukarany żółtą kartką.
10' GOOOL! Unia Skierniewice prowadzi 1:0 po bramce z rzutu karnego. Gola zdobył Mateusz Stępień. 514
5' Groźna akcja gości, ale pewnie piłkę łapie Łukasz Jakubowski. 514
Zaczynamy! DO BOJU OKS! 514
Piłkarze obydwu drużyn wychodzą na murawę.
Na ławce rezerwowych zasiądzie Piotr Zajączkowski! 1
Ławka rezerwowych: Mateusz Małecki, Łukasz Borkowski, Kacper Sionkowski, Kaisei Hioki, Eryk Kosek, Piotr Jakubowski, Kacper Gwardiak, Maciej Cichocki, Mateusz Pajdak. 1
Skład Stomilu Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 28. Karol Żwir, 6. Adam Paliwoda, 4. Paweł Flis, 21. Mateusz Jońca - 19. Denis Gojko, 42. Jakub Orpik, 28. Piotr Łysiak, 26. Jakub Fronczak - 24. Tamaz Babunadze, 17. Jakub Karpiński. 1
Dzisiaj będzie relacja na YT, ale mała tekstowa także :)
Witamy ze stadionu przy Al. Piłsudskiego 69a!

W piątek (2 sierpnia 2024 roku) piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają pierwsze spotkanie w rundzie jesiennej III ligi. Olsztynianie u siebie zagrają z Unią Skierniewice. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Olsztynianie przez cały tydzień trenowali pod okiem Piotra Gurzędy, który na czas zwolnienia lekarskiego zastępuje na stanowisku Piotra Zajączkowskiego.

Kadra zespołu po spadku z II ligi została praktycznie zbudowana od zera. W zespole z poprzedniego sezonu został jedynie Karol Żwir oraz Łukasz Jakubowski. Ten drugi jednak jeszcze w sierpniu może zostać wytransferowany do jednego z I-ligowych klubów. Pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na podpisanie umowy z olsztyńskim III-ligowcem był Piotr Łysiak, który 12. lat temu ze Stomilem awansował do I ligi. Po odejściu ze Stomilu grał m.in. w Kotwicy Kołobrzeg, Gryfie Wejherowo, a ostatnio w Cartusii Kartuzy.

- Jest nowa drużyna - mówi Łysiak. - Kto oglądał na żywo sparing z Jagiellonią II Białystok, to widział jak bardzo chcemy, mamy sytuacje, że mocno nam zależy na tym, żeby Stomil jak najlepiej wyglądał w lidze. Nowa drużyna, to wielka niewiadoma, ale na pewno będą emocje na boisku w meczu z Unią. III liga jest też ciekawa, ja wiem, że po spadku z II ligi nastroje kibiców nie są najlepsze, ale zrobimy wszystko, żeby jak najwięcej dać radości swoimi występami.

Piłkarze Stomilu w pierwszej kolejce zagrają z Unią Skierniewice, która w zeszłym sezonie zajęła drugie miejsce w tabeli, i gdyby nowe zasady awansów i spadków obowiązywały już w poprzednim sezonie, to graliby w barażach o II ligę. Drużyna miała 11. punktów straty do Pogoni Grodzisk Mazowiecki, która wywalczyła awans w poprzednim sezonie. Teraz w Skierniewicach nie ukrywają, że chcieliby bezpośrednio wywalczyć awans. Świadczą o tym transfery, do drużyny dołączył m.in. Szymon Sołtysiński, który w poprzednim sezonie strzelił 19. goli dla Pelikana Łowicz. W kadrze rywali jest były młodzieżowy zawodnik Stomilu - Mateusz Cegiełka.

Na początku tygodnia indywidualnie trenowali Mateusz Jońca oraz Kacper Skonieczny. Występ tego pierwszego nie jest jednak zagrożony. W ostatnim sparingu z powodu urazu nie grał Kacper Sionkowski, ale w pierwszym meczu z Unią Skierniewice kibice powinni zobaczyć w akcji byłego napastnika Concordii Elbląg. Jest szansa, że uda się zgłosić do rozgrywek Tamaza Babunadze (Gruzja), który czeka na pozwolenie na pracę w Polsce.