90+6' Koniec! CO ZA MECZ! Trzy punkty zostają w Olsztynie!
90' 5 minut dłużej potrwa ten mecz.
84' GOOOL! Na 4:3 strzela Denis Gojko!
50' GOOOL! Na 3:3 trafia Jakub Fronczak!
46' Zaczęła się druga połowa meczu! 1

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 4:3 z Unią Skierniewice. Fot. Łukasz Kozłowski

Kibice poprowadzili Stomil do zwycięstwa!

02.08.24 19:55   em   61

Stomil Olsztyn pokazał warmiński charakter! Podopieczni Piotr Zajączkowskiego przegrywali 0:3, a ostatecznie wygrali 4:3! BRAWO STOMIL! BRAWO DRUŻYNA! BRAWO KIBICE!

Przez cały tydzień zespół do meczu przygotowywał się bez Piotra Zajączkowskiego, który tydzień temu wylądował w szpitalu. W poniedziałek olsztyński szkoleniowiec przeszedł zabieg i jego stan zdrowia na tyle się poprawił, że mógł w piątek wieczorem usiąść na ławce rezerwowych. Był także Piotr Gurzęda, który miał prowadzić zespół jako pierwszy szkoleniowiec.

W porównaniu ze spadkowym sezonem od pierwszej minuty w tym meczu zobaczyliśmy tylko dwóch piłkarzy. W bramce pojawił się Łukasz Jakubowski, który jednak jeszcze w sierpniu może odejść do jednego z I-ligowych klubów. Kapitanem Stomilu nadal pozostał Karol Żwir.

Goście po 25. minutach prowadzili 3:0 w Olsztynie. W tym momencie na trybunach kibice między sobą zaczęli się zastanawiać jaką klęską może zakończyć się inauguracja sezonu w Olsztynie. Fanatycy Stomilu jednak nie zaprzestali dopingu i piłkarze gospodarzy cały czas mogli liczyć na gorące wsparcie.

Pierwszą bramkę goście zdobyli po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym. Arbiter Adam Kwapisiewicz z Gdańska podyktował jedenastkę po faulu Mateusza Jońcy w narożniku pola karnego. Z trybun i w relacji na naszym kanale YouTube wyglądało to bardziej na faul ofensywny zawodnika Unii. Jedenastkę pewnie wykonał Mateusz Stępień. Trzy minuty później wynik podwyższył zawodnik, który grał kiedyś w juniorach Stomilu, Mateusz Cegiełka. W 25. minucie na 3:0 trafił Kamil Sabiłło. Obrona olsztyńskiego klubu była dziurawa jak ser szwajcarski.

Stomil obudził się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw w zamieszaniu w polu karnym celnym strzałem popisał Jakub Karpiński, a w doliczonym czasie gry szybką kontrę wykorzystał Denis Gojko.

Pięć minut po wznowieniu gry Stomil doprowadził do wyrównania. Bramkę dla olsztyńskiego zespołu strzelił pozyskany z Mrągowii Mrągowo Jakub Fronczak. Zwycięską bramkę Stomil zdobył w 84. minucie Denis Gojko, który popisał się pięknym uderzeniem w samo okienko.

Kolejne spotkanie Stomil zagra we wtorek w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski. Rywalem olsztynian będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. W 2. kolejce III ligi Stomil zagra na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki (sobota, 10 sierpnia 2024 roku o godzinie 18:00).

0:1 - Mateusz Stępień (10 k), 0:2 - Mateusz Cegiełka (13), 0:3 - Kamil Sabiłło (25), 1:3 - Jakub Karpiński (40), 2:3 - Denis Gojko (45), 3:3 - Jakub Fronczak (50), 4:3 - Denis Gojko (85)

Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 10. Karol Żwir, 6. Adam Paliwoda, 4. Paweł Flis, 21. Mateusz Jońca - 19. Denis Gojko, 42. Jakub Orpik (62, 22. Maciej Cichocki), 28. Piotr Łysiak, 26. Jakub Fronczak (74, 23. Mateusz Pajdak) - 24. Tamaz Babunadze (87, 15. Piotr Jakubowski), 17. Jakub Karpiński (62, 9. Kacper Sionkowski).

Tagi: Stomil Olsztyn, Unia Skierniewice, III liga

1. 05.08.24 17:20 Pablo Olsztyn

Jeśli byłeś na meczu to było widać ilu było. I tak odpowiedziałem. No chyba że tylko tu zabijasz czas a na meczach nie bywasz ups

2. 05.08.24 11:42 korgan79

Myslalem że jesteś poważnym gościem ale widać się myliłem. Prostowałem mnie że 1000 - 1500 osób to nierealne liczba. Pisałeś o maks 800 a teraz albo udajesz albo pamięć zawodzi.

3. 05.08.24 11:13 Pablo Olsztyn

Korgan Dużego poważnego nie ma ale są jak widać mniejsi. Za to wszystko trzeba podziękować eks włodarzom klubu i jeszcze udziałowcom. Taka prawda. Klub i nowi ludzie potrzebują czasu by to poukładać a zawodnicy by lepiej grać. A My mamy dopingować Nasz zespół. Będzie gra, będzie porządek to nowe władze będą zachęcać innych by wspomóc Nasz klub i tyle. @ Korgan Ty się mnie pytasz ilu? Widać nie bywasz na meczach ups 🫢

4. 05.08.24 10:28 korgan79

Szanowny Kolego Pablo - nie zmienia to faktu że sponsora klub poważnego nie ma. Piłkarzom z regionu też trzeba płacić a skarbiec pusty. Ps. to ilu tych kibiców ma Stomil ?

5. 05.08.24 10:21 korgan79

Polonia piłkarsko to nędza. Gdyby nie nienawiść Stali do Resovi to spadłaby już w tamtym sezonie z ligi.

6. 04.08.24 23:08 Realista

Piotr Stokowiec nie oficjalnie ma byc nowym trenerem poloni warszawa a wiec Grzegorz, piłkarz, Prezes, asystent, doradcą zarządu, specjalista od transferów, zostanie zwolniony przy wybuchowym charakterze Stokowca profesjonalizm grzegorza nie bedzie potrzebny w Poloni, jego praca w klubie bylo widać po wynikach a obecnie po zawodnikach którzy grali w poprzednim sezonie, większość gra w lidze podwórkowej w 3/4 lidze,

7. 04.08.24 21:47 barakuda

On niech się trzyma jak najdalej stąd

8. 04.08.24 21:17 Tomasz Boenke

A Grzesiu Lech normalnie, jak Czarny Piotruś. Ledwo dotknął Polonii i już porażka za porażką i prawdopodobna zmiana trenera. A to chyba oznacza, że i Grzechu poleci, bo nowy szkoleniowiec zazwyczaj bierze swoich do sztabu

9. 04.08.24 16:23 Pablo Olsztyn

Korgan Energa, Polimex i PZU nie odeszły a skończyły się umowy a to nie to samo. Poza tym obie firmy państwowej w całej Polsce nie przedłużyło umów sponsorskich podpisywanych przez PiS przed wyborami. Dali kasę i jakby jej nie dali bo się okazało że przy rządach Włatcy, jej zabrakło 🫢 @ Tak, taki reset był.potrzebny temu klubowi. Potrzebny większy by Wlatca odszedł ale cóż. Czekamy .. Zmiana władz, mentalności i podejścia by ten klub znów był klubem Regionu i wychowanków a nie najemników którzy na koniec pokazali Nam swoje podejście 🤬 ( z małymi wyjątkami oczywiście).... @ Kibice widząc to nie odeszli 💪

10. 04.08.24 14:55 masti

Spadek to ma być uzdrowienie dla Stomilu? Chyba ktoś ostro przyłożył sobie z rozpędu głową w ścianę. Teraz klub dobił sportowo do swojego poziomu organizacyjnego. Celowo organizacji a nie zarządzania bo tego powiedzmy w ostatnich 15 latach było mało. Manufaktura. Ta nowa trybuna oby powstała i oby nie po olsztyńsku czyli drogo a nic specjalnego (np.ze sportu Hala Urania). Sportowo to jest wielka niewiadoma w tym sezonie. Mecz w piątek jeśli chodzi o emocje był świetny, mnóstwo ciekawych akcji, ładne gole i to odwrócenie wyniki. Brawo! Zobaczymy jak dalej pójdzie żeby tu już nie było słynnego z forum że "wciągamy tą ligę nosem"

11. 04.08.24 14:28 korgan79

Jakie uzdrowienie ? Jeden wygrany mecz ? Sponsora poważnego brak. Orlen i Polimex Mostostal odeszli . Bez sponsora i kasy w dzisiejszych czasach nie da rady nic zbudować a u nas tego brak. Jak mówi Pan Łopato i Pan Gajewski to klub amatorski. W 2 lidze choć troszkę kasy było z TV plus Betclic zapewne więcej niż 20 tysięcy rocznie daje.

12. 04.08.24 14:00 Koza

Korgan nie wiem czy mnie dobrze rozumiesz. Dawno nie było wokół Stomil tak dobrej atmosfery, każdy płakał a że spadamy a tylko Bartek mówił że to paradoksalnie może klub uzdrowic

13. 04.08.24 13:10 korgan79

No chyba normalne że kibic Stomilu cieszy się że wygrał jego klub. Pan Zawadzki raczej kibicem Stomilu nie jest to i łatwo mu przychodzi gadać bzdury. No i chyba logiczne dla każdego jest że fajniej by było wygrać w 2 lidze z np Polonią Bytom niż w 3 z Unią .

14. 04.08.24 12:59 Koza

No proszę nieszybcy są szczęśliwi bośmy wgrali mecz w 3 lidze. A jak niejaki Bartosz Zawadzki mówił że dobrze spaść ktoś pamięta co było Miał chlap racje

15. 04.08.24 12:03 zjs

Ci co rozjechali w ubiegłym sezonie 1 ligę są za słabi na extraklasę. Lechia potrzebuje paru ludzi i Grabowski chce transferów w celu wzmocnienia kluczowych pozycji. Tak to wygląda. Może też tak być, że kompetencje Grabowskiego wystarczyły tylko na 1 ligę?

16. 04.08.24 11:15 EXTRA

Pablo praktycznie wszyscy zostali z zeszłego sezonu . Najważniejsze nazwiska dalej grają dla Lechii . Coś tam się rozchybotało

17. 04.08.24 10:50 Pablo Olsztyn

Extra myślę że nie. Zobacz ilu odeszło z Lechii w przerwie. Oni wciąż budują i dokładają. Dziwne że po roku tak duża wymiana ale cóż. Awans i kasa.

18. 04.08.24 10:24 EXTRA

Jeszcze z dwa tak słabe mecze Lechii Gdańsk i Grabowski będzie do wzięcia . Alez piękny duet by powstał z Zającem . To by była potęga trenerska 😀👍⚽️🤍💙

19. 04.08.24 10:09 No 1

Emil,Kyniu czy jest mozliwosc transmitowania meczu z Lechia T.Mazowiecki?

20. 04.08.24 07:51 zjs

Emilu sprężcie się i usuńcie te archiwalia z 2 ligi. Prosim o tabelę tej grupy 3 ligi w której gra Stomil..

21. 03.08.24 22:34 fysiek

Dzieki Panowie za niezapomniane chwile

22. 03.08.24 18:26 Pablo Olsztyn

Frekwencja dla mnie to znów wielką niewiadomą. 6 godz przed meczem bylo.742 bilety/karnety sprzedane. Doliczyć można 200 rozdanych zaproszeń na vipy i sponsorów. Mało możliwe że wtedy rozeszło się 550 biletów . Wszyscy na stadionie mówili że jest ok 1100-1200.

23. 03.08.24 17:46 Tomasz Boenke

Ale frekwencja przepiękna. Ponad 1500. Fajnie byłoby, gdyby klub podał liczbę sprzedanych biletów i karnetów.

24. 03.08.24 11:04 EXTRA

Pablo 🤍💙💪

25. 03.08.24 10:54 Pablo Olsztyn

Barakuda To młody i niezgrany zespół. Przegramy jeszcze mecze się i wygramy. Ważne że jest walka i motywacja. A tyle emocji nie było od czasu baraży . A jest jeszcze sporo do poprawy, więc może być tylko lepiej 💪 EXTRA pisze dobrze, cieszmy się tym zwycięstwem bo dawno to było i tyle radości 🥳🥳🥳

26. 03.08.24 10:41 RRX

Do 30 minuty wyglądaliśmy tragicznie. Później się odrodzilismy.Ograja się ze sobą w kilku meczach i będzie dobra ekipa.

27. 03.08.24 10:12 barakuda

Żeby za parę kolejek nie było narzekania jak coś pójdzie nie tak

28. 03.08.24 09:57 NiedzielnyKibic

Brawo. Takie mecze chce się oglądać. Gratulacje również dla sektora ultrasów, nie pamiętam tak dobrego i głośnego dopingu.

29. 03.08.24 09:43 EXTRA

barakuda ale po co , wszyscy twardo chodzimy po ziemi , ale sport to emocje i zabawa

30. 03.08.24 09:34 barakuda

Dobra proponuje co niektórym kubeł zimnej wody na głowę

31. 03.08.24 09:22 Darek

Nie rozliczajmy poszczególnych chłopakow. W dużej mierze to dzieciaki. Wspierajmy tak jak wczoraj po bramie na 0-3. Zero gwizdów, jakieś komentarze do kolegi obok , ale i ciągły doping! I czy nie o to chodzi w tym sporcie? Chodzi o emocje - a te były. Szacun dla nas wszystkich którzy byli wczoraj. Spodziewałem się max 500 osób! Panie i Panowie to jest k....piękne, że mamy 4 poziom ligowy a my i tak na stadionie! Panowie piłkarze Wy za Nas My za Was. Forza OKS! Za taką drużynę! Walcząca biegająca nie kalkulujaca!! Witamy w Olsztynie! Ps. Kupujcie karnety. Normalny na cały rok to tylko 252 zł 🤪

32. 03.08.24 09:10 EXTRA

No to mamy to . Stworzyliśmy zespół na ten mecz !!!!!!! Mam nadzieję że ta magia zostanie z nami na długo , jak za czasów Grabowskiego ni stąd , ni zowąd . Kibicujmy , bawmy się , rozsławiajmy Stomil . Może i jakiś bogaty fanatyk się znajdzie !!! Nie ma co rozbierać na czynniki pierwsze formacji , i chłopaków - przecież to jednak półamatorski klub , bez kasy . ALE SERDUCHO BYŁO I BYŁO ZAJEBIŚCIE !!!!!!!!!!!!!!!

33. 03.08.24 07:58 oks1945

Brawo ,taka drużynę aż miło się ogląda

34. 03.08.24 07:34 Adass

Brawo Trenerze! Brawo Drużyna!

35. 03.08.24 06:56 crispy

Takie mecze chce się oglądać ! Nawet w III lidze. Jest MOC ! Byle właściciele tego nie spier... jak w poprzednich sezonach. Wietrzę awans ;-)

36. 03.08.24 06:52 Pablo Olsztyn

Leokot niestety osobnik z nr 42 mega słaby. Wolny, straty, stał obok akcji i ta próba podcięcia z tyłu zawodnika , dobrze że nie trafił a tylko musnął i akcja poszła dalej bo inaczej byłaby kartka i kto wie jaką...

37. 03.08.24 06:01 leokot

Nr.42 Orpik już w sparingach było widać że nie gra tylko udaje a koledzy nie podają mu piłek i gramy o jednego zawodnika mniej. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. A widzieliście jego wślizg za zawodnikiem którego gruba dupa nie mogła dogonić? Było by na czerwoną kartkę. Gruby musi z chudnąć a potem wrócić.

38. 03.08.24 02:14 Realista

Bramki i straty piłek w jaki sposoby stomil stracił to liga podwórkowa, masz troche racji gruby na bramkę ale jeśli było za duzo zawodników to czekal za bramka na swoja kolej i podawal piłki, na plus strzał na 4+3 , linia obrony wyglada jak ofensywa Stomilu w poprzednim sezonie czyli bardzo słabo,

39. 03.08.24 00:12 on007

Realista było gruby na bramkę, a nie ławkę. Co do meczu po 13 minucie zrobiłem przerwę, którą planowałem na meczową przerwę, myślałem że z czasem będzie jeszcze gorzej, więc po co się denerwować? Zapodaję po przerwie a tu 2:3.... myślałem że coś niedosłyszałem, no ale jakaś nadzieja była, na remis, rzeczywistość przerosła oczekiwania. Jeśli to najmocniejsza ekipa wg tabeli ubiegłego sezonu to może teraz będzie z górki.

40. 02.08.24 23:14 Realista

Brawo za wygrana chodź Poziom w-f na sks szkolnym, duzo nie dokładności, podan, w tej lidze można zastosować zasadę ktora obowiązywała w latach 90 na boiskach czyli drużyna która zdobędzie 5 bramek wygrywa, gruby na lawke, właściciel pilki decyduję o składzie drużyny,

41. 02.08.24 23:01 Fc Stomil

Ale.obrona jest słaba i wolna wygląda to zle

42. 02.08.24 22:55 Fc Stomil

Kurwa gdzie tam karny był ja pierdole !

43. 02.08.24 22:44 tscharny1

Nie ma co, charakter był.włączyłem relacje przy stanie 0:3 i ch...j mnie strzelił,dobrze, że nie wyłączyłem.Jest mieszanka w nowym zespole, młodzi,starsi,ale na pewno było dzisiaj widać wolę walki,tak jak dawniej,jak Stomil był w czarnej dupie,to piłkarze grali dla siebie,w celu promocji,tyle, że z tym teraz ciężej,bo gramy w 3 lidze.Gruzin charakterny,oby łapał mało kartek.Podsumowując: były emocje,na transmisji w jutjube, więcej wiary niż na stadionie,ale i tam miło frekwencja zaskoczyła.A jak sobie pośledzicie upadki i wzloty polskich klubów,to paradoksalnie,jak llub upadał,to frekwencja rosła,vide: Ruch czy Widzew.

44. 02.08.24 22:40 Owsian

Cudze chwalicie swego nie znacie. Jak widać nasi ludzie, ludzie Stomilu umieją w trybie expresowym znaleźć odpowiednich zawodników i stworzyć drużynę. Tak na marginesie, Grabowski jest cudotwórcą, skoro z takimbszrotem jaki mieliśmy o mały włos do 1 ligi nie wszedł. Powinni go trenerem reprezentacji zrobić. Mistrzami świata byśmy zostali.

45. 02.08.24 22:36 jacekoks

Poziom makro, trzeba jak najszybciej sie z niego wydostać. Od 0:3 do 4:3 brawo panowie, brawo sektor 1 !!! Tak jak Zajączek pojechał tychy w 2019 tak i dziś to powtórzył. Bardzo szanuje gościa. Powodzenia Piotr! Piłkarze jesteśmy z Wami, Stomil bez Ż 🤢

46. 02.08.24 21:30 Fish

Po 25 minutach chyba nikt się nie spodziewał że tak to się skończy Wielkie dzięki gratulacje tak trzymać

47. 02.08.24 21:10 EGON

Brawo, walka można wiele ugrać w tej podwórkowej lidze👏👍

48. 02.08.24 20:51 Owsian

OKS Pany biało niebieskie szatany😁

49. 02.08.24 20:50 Pablo Olsztyn

BRAWO BRAWO BRAWO za ambicje walkę wiarę i chęci !!! Cuda się zdarzają . Wygrać po takim meczu z drużyną która podobno jest kandydatem do awansu wow Ogrywali Nad swoim zgraniem bo stały skład, podania do nozki itd Ale wtedy stanął Zająć przy linii i zaczęły się kontry z kluczowymi podaniami Zwira. Aż szkoda go w obronie. Baby klasa, jeszcze inni muszą się z nim zgrać. @@ A teraz troszkę pomarusze. Obronną słaba , w drugiej pół mniej bo odsunęliśmy grę od naszej połowy. Zad zawodnik z nr 42 tragiczny. Nie ma szybkości, traci piłki i stoi obok akcji. F @ I znów pochwała,metamorfoza dwóch chłopaków grających w 1 pol na lewym skrzydle, po przerwie mega fajne akcje i szybkość. Widać że trener dał czadu... Emocje mega. @ Realista teraz powinien odszczekav swe pesymistyczne wizję, o ile wogole bywa na stadionie. Extra był 💪

50. 02.08.24 20:47 THE CORE

Porównanie do meczu z Legią bardzo na miejscu. Podobne emocje były w meczu ze Stalową Wolą 3-3 w sezonie 92/93 i dwa lata temu z Hutnikiem. No, ale ja nie pamiętam żebyśmy przegrywając 3 bramkami dali rade wygrać. Nie wiem co będzie dalej, ale dzisiaj bardzo fajnie. Brawo!

51. 02.08.24 20:30 zjs

Ma rację Tomaszu , Stomil-Legia to był mecz i mógł skończyć się podobnie 4:3 gdyby Tomek Sokołowski w końćówce meczu nie zaplątał się w dryblingu.

52. 02.08.24 20:28 nor

Gratulacje i wielkie dzięki! Było jeszcze lepiej niż z Hutnikiem:) Pierwsze pół godziny w plecy, a później dobra robota i 3 punkty na dzień dobry. Mam nadzieję, że zespół bardziej uwierzy w siebie po takim horrorze z happy endem.

53. 02.08.24 20:19 LRocky

To był prawdziwy Stomil, taki jaki chcielibyśmy oglądać. Mega determinacja, walka, tak się właśnie wygrywa mecze!

54. 02.08.24 20:18 Tomasz Boenke

Żeby coś takiego przeżyć, warto było spaść. Ostatni raz tak się czułem na meczu z Legią 3:3

55. 02.08.24 20:16 zjs

Zajączkowski musi to oszlifować. Pierwsze koty za płoty ale szczere gratulacje. Wola walki czyni cuda. Poprzednicy w 2 lidze nie mieli jaj.

56. 02.08.24 20:16 U

Wychodzący kibice ze łzami w oczach po wygranym meczu, nie ma lepszego widoku! Chwilo trwaj!

57. 02.08.24 20:15 barakuda