Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków

Stomil Olsztyn 0:1 Znicz Pruszków
0:0
Bramki Maksymilian Banaszewski 60'
ż Adrian Korzeniewski kartki
Bramki Stomil Olsztyn: (I połowa) 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Élton, 23. Tomasz Wełna, 3. Naoya Shibamura - 10. Piotr Darmochwał, 21. Łukasz Jegliński, 15. Arkadiusz Mroczkowski, 55. Saulo Camargo, 5. Yasuhiro Katō - 24. Paweł Piceluk. (II połowa) 29. Michał Przyborowski - 17. Adrian Korzeniewski, 87. Arkadiusz Czarnecki, 23. Tomasz Wełna (60, 51. Irakli Meschia), 2. Wojciech Dziemidowicz - 8. Piotr Głowacki, 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz, 12. Michał Trzeciakiewicz, 16. Tomasz Sedlewski - 77. Paweł Łukasik.
Znicz Pruszków: Oliwer Wienczatek (46 Michał Bigajski) - Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki (46 Andrzej Niewulis), Kamil Tomas - Daniel Kraska (46 Maksymilian Banaszewski), Michał Glanowski (46 Artur Januszewski), zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Daniel Nawrocki - Mateusz Muszyński (46 Marcin Rackiewicz).
Szczegóły widzów: 100.

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w swoim pierwszym sparingu z drugoligowym Zniczem Pruszków 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 60. minucie Maksymilian Banaszewski.

- To spotkanie traktuję jako przegląd kadr. Chciałem zobaczyć na jakich piłkarzy można w przyszłości liczyć. Mam już w 70 procentach jasność sytuacji. Nie mam wpływu na to jacy zawodnicy zjawiają się w klubie na testach, kilku z nich mógłbym już dzisiaj podziękować, jednak podjąłem decyzję, że dostaną szansę jeszcze w sobotę na tle trochę słabszego rywala. Piłkarze, którymi jestem zainteresowany, podpisali już umowy z innymi klubami. Gołym okiem było widać, że największy problem mamy ze stwarzaniem sytuacji. Musimy szukać kreatywnego zawodnika do przodu - mówił po meczu trener Mirosław Jabłoński.

Z powodu kontuzji nie grali: Dawid Mieczkowski oraz Arkadiusz Koprucki. Piotr Łysiak w rundzie jesiennej ma grać na wypożyczniu w innym klubie i dlatego nie wystąpił w sparingu.

Następne spotkanie sparingowe piłkarze Stomilu zagrają w sobotę (godz. 11) Nowym Mieście Lubawskim z miejscowym z Finishparkietem Drwęcą.

mmks, em

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 01:38:58

90' Koniec meczu.
82' Ładną akcję stworzył Stomil. Michał Trzeciakiewicz znalazł się sam na sam, ale nie potrafił pokonać bramkarza Znicza.
67' Michał Trzeciakiewicz strzela z główki, ale bramkarz spokojnie broni.
60' Irakli Meschia wszedł za Arkadiusz Mroczkowskiego.
60' Przegrywamy 0:1.
56' Stomil ma lepszy moment gry. Piotr Głowacki dośrodkowuje i z bliskiej odległości pudłuje Wojciech Dziemidowicz, który nadal gra. W drugiej połowie nie pojawił się jedynie Irakli Meschia.
51' Znicz zdobywa bramkę, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.
51' Żółtą kartką ukarany Adrian Korzeniewski.
46' Początek drugiej połowy sparingu.
45' Koniec pierwszej połowy. W drugiej w Stomilu zagra nowa "jedenastka"!
40' W Stomilu zdecydowanie brakuje siły ognia!
38' W pierwszej połowie chyba nie padnie żadna bramka.
25' Dzieje się naprawdę niewiele, żadna z drużyn nie potrafi sobie stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia gola. W Stomilu m.in. niecelnie na bramkę Wienczatka uderzał Saulo Camargo.
1' 11:17 - początek spotkania!
(II połowa) Michał Przyborowski - Adrian Korzeniewski, Arkadiusz Czarnecki, Dawid Szymonowicz, Wojciech Dziemidowicz - Tomasz Sedlewski, Paweł Głowacki, Michał Trzeciakiewicz, Irakli Meschia, Piotr Głowacki - Paweł Łukasik.
Skład Stomilu: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Tomasz Wełna, Naoya Shibamura, Arkadiusz Mroczkowski - Piotr Darmochwał, Łukasz Jegliński, Élton, Paweł Piceluk, Yasuhiro Katō - Saulo Camargo.
Sparing rozpocznie się o godzinie 11:15.

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają pierwszy sparing przed sezonem 2014/2015. W Ostródzie podopieczni Mirosława Jabłońskiego zagrają ze Zniczem Pruszków.

Początek meczu o godzinie 11:00. Piłkarze zagrają na głównej płycie stadionu miejskiego w Ostródzie.