97' Koniec meczu. Przegrywamy 2:4.
91' 6 minut do końca
84' Boisko opuszcza Moneta i Spychała, w ich miejsce Piotr Pyrdoł i Jakub Mysiorski 1
81' Żółtą kartką ukarany Marco Roginic 60
75' Czerwona kartka dla Karola Żwira

Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. zagranie.com

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. zagranie.com

Stomil Olsztyn vs Podbeskidzie Bielsko-Biała – zapowiedź meczu!

21.10.21 11:53   mnowak   0  

Piłkarze Stomilu Olsztyn z pewnością nie zaliczą początku obecnych rozgrywek do udanych. Duma Warmii po słabym starcie znajduje się w strefie spadkowej, jednak ostatnie spotkania dały kibicom nutkę nadziei na lepsze jutro. Jak poradzą sobie zawodnicy Stomilu w rywalizacji domowej z kandydatem do awansu? Dowiecie się tego z poniższego artykułu.

Stomil Olsztyn

Początek sezonu w wykonaniu piłkarzy tego zespołu nie należał do udanych. Piłkarze z Olsztyna przegrali 6 pierwszych meczów na zapleczu Ekstraklasy, co było fatalnym rezultatem. Aktualnie sytuacja Dumy Warmii poprawiła się, ponieważ w ostatnich meczach Olsztynianie wygrali 3 kolejne mecze na swoim boisku. Jest to wynik, który zaskoczył wszystkich fanów, a także analityków zakładów bukmacherskich.

Stomil do tej pory rozegrał 6 pojedynków na swoim boisku. W tym czasie ekipa z Olsztyna zaliczyła 4 porażki, a także 2 zwycięstwa. 6 wywalczonych punktów w 2 poprzednich rywalizacjach z pewnością daje nadzieję fanom Stomilu na punkty również w rywalizacji z Podbeskidziem. Zadanie nie będzie jednak łatwe, co pokazują kursy proponowane przez polskich bukmacherów. Stomil Olsztyn zwyciężył w 2 ostatnich meczach domowych i warto podkreślić, że w tym czasie zdobył aż 7 bramek. O ile wygrana z Resovią była małym zaskoczeniem dla analityków zakładów bukmacherskich i typerów zagranie.com, o tyle zwycięstwo w stosunku 3:0 z Miedzią Legnica było ogromną niespodzianką.

Ostatnie tygodnie pokazują, że piłkarze Stomilu nie zamierzają się poddać i do samego końca będą walczyć o utrzymanie na boiskach 1. Ligi. W ostatniej kolejce Stomil wygrał w Tychach z GKS-em. Misja o utrzymanie łatwa nie będzie, jednak nie ma wątpliwości, że sprawa pozostaje otwarta. Wystarczy przypomnieć sobie sytuację Sandecji Nowy Sącz z poprzedniego sezonu, kiedy to wydawało się, że nie ma dla tej ekipy ratunku, a ostatecznie wyszła z dołka i zniszczyła kolejnych rywali.

Stomil to stosunkowo młoda ekipa, jednak widać, że nie brakuje jej ambicji i powalczy o utrzymanie zdaniem analityków bukmacherów. Przed rozpoczęciem tej rywalizacji warto przypomnieć, że Stomil  wygrał 3 z ostatnich 5 rywalizacji, z tym przeciwnikiem na swoim boisku. Duma Warmii w ostatnich latach całkiem nieźle radziła sobie z tym przeciwnikiem, więc kto wie, może po raz kolejny sprawi niespodziankę w meczu domowym?

Stomil  statystyki:

 • Stomil  wygrał w ostatnim spotkaniu domowym z Podbeskidziem.
 • Piłkarze z Olsztyna wygrali w 3 poprzednich meczach na swoim boisku.
 • Stomil  nie stracił nawet jednego gola w 2 ostatnich meczach domowych.
 • Duma Warmii zdobyła aż 8 bramek w 3 ostatnich starciach u siebie.
 • Stomil  po 12 rozegranych meczach ma na koncie 10 punktów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Pomimo bardzo dobrej formy Stomilu Olsztyn w ostatnich tygodniach analitycy bukmacherów nie mają wątpliwości, że Podbeskidzie Bielsko-Biała będzie faworytem tej rywalizacji. Górale znajdują się aktualnie w strefie, która pozwala myśleć o walce o awans. Początek tego sezonu w wykonaniu tej drużyny nie był udany, podobnie jak w przypadku Stomilu Olsztyn.

W ostatnich tygodniach Podbeskidzie poprawiło swoją sytuację i aktualnie znajduje się na 8 miejscu. Przed rozpoczęciem sezonu analitycy zakładów bukmacherskich nie mieli wątpliwości, że spadkowicz z Ekstraklasy powinien walczyć o awans do samego końca rozgrywek.

W obecnej kampanii Podbeskidzie Bielsko-Biała rozegrało 5 spotkań wyjazdowych. W tym czasie Górale zanotowali 8 wywalczonych punktów, na które składają się 2 remisy, a także 2 zwycięstwa i jedna porażka. Jak wynika ze statystyk, Podbeskidzie w obecnym sezonie tylko raz przegrało na wyjeździe i analitycy bukmacherów nie mają wątpliwości, że nie powinno się to zmienić po meczu ze Stomilem.

Na korzyść Podbeskidzia Bielsko-Biała przed rozpoczęciem tej rywalizacji z pewnością nie wskazują statystyki meczów bezpośrednich. Górale co prawda wygrali w ostatniej rywalizacji tych drużyn, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę mecze rozegrane tylko w Olsztynie, to tutaj sytuacja nie wygląda tak kolorowo. Z ostatnich 5 rywalizacji pomiędzy tymi drużynami na obiekcie Stomilu, Podbeskidzie wygrało zaledwie jeden raz, a oprócz tego zanotowało aż trzy porażki i jeden remis. Jak widać, propozycje bukmacherów w tym przypadku nie opierają się o liczby historyczne, jednak może być to wystarczający sygnał ostrzegawczy dla graczy, na co wskazują redaktorzy zagranie.com.

Podbeskidzie Bielsko-Biała statystyki:

 • Górale przegrali w 2 ostatnich meczach ligowych.
 • Ostatnie zwycięstwo Podbeskidzia Bielsko-Biała miało miejsce 26 września.
 • Podbeskidzie wygrało w ostatnim pojedynku ze Stomilem Olsztyn 2:0.
 • Górale przegrali w ostatniej delegacji do Olsztyna w 2019 roku.
 • Podbeskidzie zanotowało tylko jedno zwycięstwo w 5 ostatnich wyjazdach do
 • Olsztyna.

Oferta bukmacherów i analiza od Zagranie.com!

Faworytem tego spotkania w ofercie legalnych bukmacherów jest Podbeskidzie Bielsko-Biała. Analitycy nie biorą tutaj pod uwagę ostatniej formy Stomilu Olsztyn i kierują przewidywania w stronę gości. Może się to okazać błędnym kierunkiem, ponieważ gospodarze w ostatnich tygodniach bardzo dobrze prezentowali się na swoim obiekcie, o czym przekonało się kilka drużyn. Dodatkowo trzeba również pamiętać, że Stomil ma znakomite statystyki w meczach domowych w Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z pewnością należy wziąć pod uwagę 3 zwycięstwa w ostatnich 5 domowych rywalizacjach, aby obiektywnie ocenić szansę tego zespołu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała w obecnej kampanii całkiem nieźle radzi sobie na wyjazdach. Mimo wszystko nie można powiedzieć, żeby Górale byli dominatorem w delegacjach, ponieważ do tej pory zanotowali 4 z 5 meczów bez porażki.

Stomil w 2 ostatnich meczach domowych na ligowych boiskach zdobył aż 7 bramek. Widać, że młoda ekipa zaczęła grać odważnie i ofensywnie i moim zdaniem stać ją na zdobycie bramki w rywalizacji z wyżej notowanym rywalem. W poprzednim meczu ligowym w Olsztynie Stomil zwyciężył na swoim boisku z innym kandydatem do awansu, czyli Miedzią Legnica 3:0. Potwierdza to tylko stabilną formę tego zespołu.

Redakcja zagranie.com zwraca uwagę, że propozycją przed rozpoczęciem tego spotkania, która może zainteresować miłośników zakładów wzajemnych oraz można wykorzystać ją w kuponie AKO, będzie strzelona bramka przez ekipę gospodarzy lub też wynik z bramką obu stron. Takie propozycje i wiele innych można znaleźć w ofercie legalnych bukmacherów.

Na stronie zagranie.com regularnie zamieszczane są analizy innych meczów Ekstraklasy oraz zagranicznych lig.

Serwis Zagranie.com współpracuje tylko z legalnymi bukmacherami, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Podbeskidzie Bielsko-Biała, I liga
Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!