kartki Dominik Frelek ż
Ezequiel Bonifacio ż
Marko Roginić ż
Jakub Bieroński ż
Bramki Stomil Olsztyn: 12. Konrad Syldatk (31, 1. Dawid Smug) - 14. Filip Szabaciuk (65, 88. Filip Wójcik), 33. Jakub Tecław, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 8. Maciej Spychała (84, 97. Jakub Mysiorski), 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu (66, 17. Patryk Zych), 13. Łukasz Moneta (84, 11. Piotr Pyrdoł) - 77. Patryk Mikita
Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Martin Polaček - 2. Ezequiel Bonifacio, 3. Mateusz Wypych, 44. Julio Rodríguez, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 17. Titas Milašius (77, 99. Kacper Wełniak) - 33. Joan Román (46, 22. Kacper Gach), 8. Michał Janota (46, 15. Jakub Bieroński), 7. Dominik Frelek, 20. Giorgi Merebaszwili (68, 95. Marko Roginić) - 9. Kamil Biliński (90, 10. Dawid Polkowski)
Szczegóły Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).
Widzów: 815 (w tym gości 0).

W zaległym spotkaniu 12. kolejki Fortuna I Ligi Stomil przegrał na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:4. Olsztynianie kończyli mecz w 10 po czerwonej kartce dla Karola Żwira  w 75. minucie.

Mecz rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem ze względu na awarię sieci energetycznej i konieczność uruchomienia oświetlenia boiska z agregatu.Trener Adrian Stawski nie zmienił zwycięskiego składu z Tych i na boisko wybiegła identyczna jedenastka jak podczas poniedziałkowego starcia z GKS-em.

Spotkanie zaczęło się fatalnie dla Dumy Warmii. Już w 4. minucie obrońcy nie zatrzymali podania od Angela Olle i Kamil Biliński, najlepszy strzelec Podbeskidzia przedarł się do końcowej linii  i strzałem z ostrego kąta, przy krótkim słupku Konrada Syldatka umieścił piłke w bramce. 5 minut później było już 0:2. Biliński wykorzystał mega błąd Syldatka, który dostał podanie od obrońców i zaczął kiwać się z napastnikiem gości. Kapitan Podbeskidzia wyłuskał piłkę i bez problemów podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

W 23. minucie było juz 0:3 po strzale z dystansu Giorgiego Merebashvilego i Syldatk po rękawicach dał wbić sobie kolejnego gola.

W 26. minucie Łukasz Moneta wykończył dobrą kontrę Stomilu i tchnął wiarę w olsztyńskich zawodników strzelając na 1:3. Stomil poszedł za ciosem, naciskał. W 32. minucie trener Stawski zmienił Syldatka na Dawida Smuga. W 35. minucie Spychała odebrał piłke pod polem karnym rywali, podał do Fundambu a ten obsłużył idealnie Karola Żwira, który się nie pomyslił i dał druga bramkę Stomilowi. Do końca połowy Stomil miał jeszcze dwie okazje, Podbeskidzie jedną, ale wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę drużyny zaczęły z większym respektem do siebie, chociaz to goście mieli dwie niezłe sytuacje do strzelenia bramki. Potem sytuacja na boisku się uspokoiła, aż do 65. minuty kiedy to Podbeskidzie powinno strzelić bramkę. Na szczęście uderzenie z bliskiej odległości było mocno niecelne. Udało się to jednak minutę później -  Jakub Bieroński umieścił piłkę w siatce przy dość biernej postawie olsztyńskiej obrony. W 75. minucie Karol Żwir ujrzał czerwoną kartkę za faul przed polem karnym, ratując

Stomil przed zabójcza kontrą gości. Stomil niby próbował, niby chciał, ale nie było juz w zawodnikach trenera Stawskiego tego ognia jak w pierwszej połowie.

Kolejne spotkanie Stomil zagra w poniedziałek (25. października), kiedy to ponownie u siebie zmierzy się o godz. 18 z Sandecją Nowy Sącz.

kyn

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 07:30:59

97' Koniec meczu. Przegrywamy 2:4.
91' 6 minut do końca
84' Boisko opuszcza Moneta i Spychała, w ich miejsce Piotr Pyrdoł i Jakub Mysiorski 1
81' Żółtą kartką ukarany Marco Roginic 60
75' Czerwona kartka dla Karola Żwira
73' Żółtą kartką ukarany Patryk Mikita 1
68' Potężne uderzenie Monety w światło bramki, z trudem na rożny wybija Polacek. 1
67' Goście podwyższają prowadzenie, 4:2. 60
66' Podwójna zmiana w Stomilu Filip Wójcik pojawił się za Szabaciuka, Patryk Zych za Fundambu 1
62' Żółtą kartką ukarany Karol Żwir 1
55' Groźnie pod bramką Stomilu po dośrodkowaniu z rożnego, uderzenie z bliska wysoko ponad bramką. 60
53' Żółtą kartką ukarany Filip Szabaciuk 1
52' Żółtą kartką ukarany Ezequiel Bonifacio 60
50' Żółtą kartką ukarany Dominik Frelek 60
49' Przerwa w grze, zderzenie w polu karnym, pomocy wymagają piłkarze obu drużyn, z kolei kibice domagają się VAR dopatrując się w tym starciu faulu.
46' Gramy! 1
45+1' Goście w poprzeczkę, a sędzia kończy pierwszą połowę 60
45' Kombinacyjna akcja Stomilu, Żwirowi udało się zagrać płasko w pole karne, ale wyciągnął podanie bramkarz gości. 1
35' GOL GOL! To jeszcze nie koniec! Karol Żwir! Dostał podanie na środek i z 15. metrów precyzyjnie uderza obok bramkarza. 1
34' Karol Żwir przed szansą, urwał się obrońcom i oddał strzał z prawej strony, niecelny. 1
32' Ależ z wiatrem poszło uderzenie Stomilu, z trudem Polacek na rzut rożny. 1
32' Boisko opuszcza Konrad Syldatk, w jego miejsce Dawid Smug 1
27' Jest odpowiedź Stomilu! Szybka kontra Stomilu, podanie na wyjście do Łukasza Monety, a ten płaskim strzałem między nogami pokonuje Polacka. 1
23' Nie ma nasz bramkarz dzisiaj najlepszego dnia, tym razem pokonany strzałem z dystansu, strzelcem Giorgi Merebaszwili 60
21' Żółtą kartką ukarany Merveille Fundambu 1
13' Ponownie rozjechana olsztyńska obrona, piłka w siatce, ale pozycja spalona. 60
11' Ależ (wiel)błąd Konrada Syldatka, wdał się w drybling przed bramką, odebrał mu piłkę Kamil Biliński, któremu nie pozostało mu nic innego jak skierować piłkę do pustej bramki. 60
6' Mamy bramkę dla gości, Kamil Biliński przedarł się przez obronę i z ostrego kąta po krótkim rogu pokonał Syldatka 60
Gramy! 60
Mecz zacznie się z 15 min. opóźnieniem, w niektórych częściach miasta pojawiają się problemy z elektrycznością, ale nic nie wskazuje na to, że zabraknie go na stadionie.
Mocny wiatr nad stadionem, co chwilę też pojawia się deszcz, warunki do grania nie najlepsze.
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 12. Konrad Syldatk - 14. Filip Szabaciuk, 28. Maciej Dampc, 33. Jakub Tecław, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 8. Maciej Spychała, 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. 1
Adrian Stawski nie dokonał żadnej zmiany w porównaniu do wygranego meczu z GKS-em Tychy. 1
Witamy ze stadionu w Olsztynie.

Stomil nie zwalnia w rozgrywkach Fortuna I Ligi. Po poniedziałkowym starciu w Tychach już w czwartek (21. października 2021 r.) olsztynianie zagrają kolejne spotkanie. W ramach odrabiania zaległości "Duma Warmii" podejmie na własnym boisku Podbeskidzie Bielsko-Biała. Początek spotkania o godz. 18.

Przypomnijmy, że mecz 12. kolejki został odwołany w pierwotnym terminie ze względu na powołanie Krzysztofa Bąkowskiego do reprezentacji U19. w której młody bramkarz ostatecznie nie wystąpił z powodu kontuzji. Po niespodziewanym, aczkolwiek w pełni zasłużonym, zwycięstwie z GKS-em Tychy (2:1) Stomil wydostał się ponownie ze strefy spadkowej. By w pełni wykorzystać wygraną z poniedziałku, Stomil musi w kolejnym spotkaniu zapunktować, najlepiej w komplecie. O to będzie niezwykle trudno, bo do Olsztyna przyjeżdża spadkowicz z Ekstraklasy, który nie ukrywa, że najchętniej wróciłby do grona najlepszych ekip w Polsce już w tym sezonie.

Jak na razie podopieczni trenera Piotra Jawnego nie spisują się koncertowo, bo dobrą grę przeplatają porażkami. Jak na razie zgromadzili na swoim koncie 18 punktów, notując 5 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki. Bielszczanie zostali też wyeliminowani z Pucharu Polski po przegranej 0:1 z Motorem Lublin. Najlepszym strzelcem Podbeskidzia jest Kamil Biliński z pięcioma trafieniami.

Mecz z Podbeskidziem rozpocznie serię 5 meczów Stomilu w ciągu dwóch tygodni, z czego czterokrotnie olsztynianie zagrają przy Piłsudskiego. Tylko na mecz Pucharu Polski wybiorą się 3. listopada do Kielc. Regeneracja zawodników wydaje się tu kluczową sprawą, a musimy pamiętać , że cały czas kontuzjowany jest Krzysztof Bąkowski, a Jonathan Simba Bwanga wraca do treningów po przebytej chorobie. Do dyspozycji trenera wrócił Rafał Remisz, który odcierpiał już karę za żółte kartki.

Adrian Stawski zwycięskiego składu nie powinien zmieniać, bo zespół bardzo dobrze funkcjonował, szczególnie w pierwszej połowie meczu w Tychach. Kolejne dobre spotkanie w bramce (wcześniej grał w Pucharze Polski przeciwko Sandecji) rozegrał Konrad Syldatk, solidnie na środku obrony prezentował się Jakub Tecław, który został cofnięty z pozycji defensywnego pomocnika.

Mecz będzie można zobaczyć za pośrednictwem Polsatu Go.