97' Koniec meczu. Przegrywamy 2:4.
91' 6 minut do końca
84' Boisko opuszcza Moneta i Spychała, w ich miejsce Piotr Pyrdoł i Jakub Mysiorski 1
81' Żółtą kartką ukarany Marco Roginic 60
75' Czerwona kartka dla Karola Żwira

Stomil Olsztyn doznał kolejnej porażki w I lidze. Fot. Łukasz Kozłowski

Grad goli i przegrana Stomilu

21.10.21 20:05   kyn   41

W zaległym spotkaniu 12. kolejki Fortuna I Ligi Stomil przegrał na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:4. Olsztynianie kończyli mecz w 10 po czerwonej kartce dla Karola Żwira w 75. minucie.

Mecz rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem ze względu na awarię sieci energetycznej i konieczność uruchomienia oświetlenia boiska z agregatu.Trener Adrian Stawski nie zmienił zwycięskiego składu z Tych i na boisko wybiegła identyczna jedenastka jak podczas poniedziałkowego starcia z GKS-em.

Spotkanie zaczęło się fatalnie dla Dumy Warmii. Już w 4. minucie obrońcy nie zatrzymali podania od Angela Olle i Kamil Biliński, najlepszy strzelec Podbeskidzia przedarł się do końcowej linii  i strzałem z ostrego kąta, przy krótkim słupku Konrada Syldatka umieścił piłke w bramce. 5 minut później było już 0:2. Biliński wykorzystał mega błąd Syldatka, który dostał podanie od obrońców i zaczął kiwać się z napastnikiem gości. Kapitan Podbeskidzia wyłuskał piłkę i bez problemów podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

W 23. minucie było juz 0:3 po strzale z dystansu Giorgiego Merebashvilego i Syldatk po rękawicach dał wbić sobie kolejnego gola.

W 26. minucie Łukasz Moneta wykończył dobrą kontrę Stomilu i tchnął wiarę w olsztyńskich zawodników strzelając na 1:3. Stomil poszedł za ciosem, naciskał. W 32. minucie trener Stawski zmienił Syldatka na Dawida Smuga. W 35. minucie Spychała odebrał piłke pod polem karnym rywali, podał do Fundambu a ten obsłużył idealnie Karola Żwira, który się nie pomyslił i dał druga bramkę Stomilowi. Do końca połowy Stomil miał jeszcze dwie okazje, Podbeskidzie jedną, ale wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę drużyny zaczęły z większym respektem do siebie, chociaz to goście mieli dwie niezłe sytuacje do strzelenia bramki. Potem sytuacja na boisku się uspokoiła, aż do 65. minuty kiedy to Podbeskidzie powinno strzelić bramkę. Na szczęście uderzenie z bliskiej odległości było mocno niecelne. Udało się to jednak minutę później -  Jakub Bieroński umieścił piłkę w siatce przy dość biernej postawie olsztyńskiej obrony. W 75. minucie Karol Żwir ujrzał czerwoną kartkę za faul przed polem karnym, ratując

Stomil przed zabójcza kontrą gości. Stomil niby próbował, niby chciał, ale nie było juz w zawodnikach trenera Stawskiego tego ognia jak w pierwszej połowie.

Kolejne spotkanie Stomil zagra w poniedziałek (25. października), kiedy to ponownie u siebie zmierzy się o godz. 18 z Sandecją Nowy Sącz.

0:1 - Kamil Biliński (4), 0:2 - Kamil Biliński (9), 0:3 - Giorgio Merebashvili (23), 1:3 - Łukasz Moneta (26), 2:3 - Karol Żwir (35), 2:4 - Jakub Bieroński (66)

Stomil: 12. Konrad Syldatk (31, 1. Dawid Smug) - 14. Filip Szabaciuk (65, 88. Filip Wójcik), 33. Jakub Tecław, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 8. Maciej Spychała (84, 97. Jakub Mysiorski), 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu (66, 17. Patryk Zych), 13. Łukasz Moneta (84, 11. Piotr Pyrdoł) - 77. Patryk Mikita.

Tagi: Stomil Olsztyn, Podbeskidzie Bielsko-Biała, I liga

1. 23.10.21 13:39 zjs

Pawlik poruszył drażliwy temat dojenia klubu przez żądną kasy szarańczę. Temat rzeka od czasu awansy klubu do ekstraklasy w 1994.

2. 23.10.21 08:11 czerkasow

Dla mnie poniżej pasa dla Makiela niebo.

3. 23.10.21 06:43 Jerzy Makiel

Dowcip cz jak zwykle poniżej pasa.Tak już ma

4. 22.10.21 20:54 Pawlik

Tak Tomasz Z pomoze klubowi bo ma stolek w Warszawie 😂 Ile musi jeszcze wody w Łynie upłynąć zeby niektórzy zrozumieli ze niektore nasze ikony to dojarze zwykli. Przyznam że sam kiedys sie łudziłem tym ze swoj krxywdy klubowi nie zrobi ale wyszlo jak zawsze. Chodze na kazdy mecz bo czuje ze po zimie nie bedzie juz tu nic lub zgliszcza. Gra to drugi plan i wynik. Nikt nic nie mowi a to zawsze cisza przed burza jest.

5. 22.10.21 15:56 zjs

Zleli nas niemiłosiernie na własne Stomilu życzenie. Narzekaliśmy na brak koncentracji drużyny w ostatnich minutach. Teraz mamy brak koncentracji w pierwszych minutach. Obrona z bramkarzem żałosny poziom nawet nie czwartoligowy, w ofensywie mizeria. II liga na wyciągnięcie ręki, tylko kto to będzie finansował (Klub 7?) i kto będzie w drużynie? Nawet nie jestem zły bo jak coś ma iść źle to pójdzie a właśnie sprawdza się ta reguła.

6. 22.10.21 10:51 czerkasow

Jerzy Makiel - zatrudnij się jako szaman w klubie - może to coś pomoże😁

7. 22.10.21 10:42 Jerzy Makiel

Kiedy ten pech się,Jak nie gol po czasie to babole bramkarza,Musi to minąć. Nie ma w pobliżu Olsztyna jakiegoś czarownika ?

8. 22.10.21 08:32 Guto

Z taką defensywa nie damy rady się utrzymać. Popatrzcie ile my bramek oddaliśmy rywalom? Przecież my sami sobie strzelamy bramki. To jest ten ostatni sezon niestety. Tak grając nie ma czego szukać. Oni nie robią progresu. Drużynę buduje się od tyłu,a transferów przecież w styczniu nie będzie.

9. 22.10.21 08:29 Bart

jedyne co mamy stare dziurawe płachty po starych sponsorach nawet tego nie chce się nikomu zdjać. Sponsor techniczny prawie połowa sezonu koszulki klubowej nie da sie kupić na stronie nawet informacji nie ma. co do sponsorów Klubu sto od początku innicjatywy zadaje sobie pytanie czy 20tyś to jest sens dawac bo pomimo szacunku i uwielbienia dla barw od dziecka realnie patrząc wiesz że kazdy grosz przejebia i nic z tego nie będzie, ze strony inwestora żadnej konkretnej inwestycji do tej pory nie było, dług miasto spłaciło zaczynasz od zera a tak dobieranie non stop samych pijawek bez pomysłu a przepraszam z jednym jak wyciagnać kase mam wrażenie że jak przyjdzie zgasić światło w klubie to jeszcze ta ostatnia żarwke tez ktoś zajebie

10. 22.10.21 08:14 tomaso

Za to mamy sukces innej miary. Michał Żukowski został przewodniczącym komisji PZPN ds. innowacji. Są w niej m.in. Daria Abramowicz, psycholog Igi Świątek, Tomasz Zahorski. Może i Stomil będzie miał z tego korzyść

11. 22.10.21 05:08 Pawlik

A Ci sponsorzy gdzie teraz siedza? Bo nie moglem znalesc,czemu wisi reklama DBK z numerem pilkarza 18? na plocie co to jest stare dzieje? Co do meczu to tylko trener trzyma ten wózek i Emil bo nikogo wiecej nie zauwazylem na meczu co wklada cos w ten klub .

12. 22.10.21 01:07 Bart

Bramkarz babole walnal dzis to fakt (koles widac jedyny co to mocno przezyl na boisku, fakt dwa mecze dobre trzeci klapa ale jego zmiennik dwa mecze dwie klapy takze nie ma chyba co sie juz nad chłopem znecac) . To co wyprawial Teclaw to tak jak poprzednicy mowia powinien zejsc przed bramkarzem koles chce byc pomocnikiem juz pomijam ze nic defensywie nie dal, na 6 podan 5 to w aut albo dla przeciwnika na sytuacje). Reiman od poczatku twierdze ze ten poziom go przerasta zeby byc mozgiem rozegrania wszystki jest o 3-4 tempa za pozno juz pomijajac celnosc podan. Martwi Moneta 55 minuta chlopa nie ma zero sil a niestety nasz atak opiera sie ze cos zagraja Moneta z Mikita albo Kongo przejdzie 5 i odda strzal zycia. Od 40 min nie bylo naszych na boisku pytanie czy 2 bramki i sytuacje wczesniej to przeblysk naszych czy olanie sprawy przez przyjeznych? Porusze kolejny temat mamy juniorow co ogrywaja w regionie wszystkich po 15 czyli lepszych ty nie znajdziesz nie dostaja od 60 min szans chocby 4 weszlo i ogralo sie a noz ktorys zatrybi i blysnie ( Kozlowski w Pogoni tez moglby do tej pory biegac z dziciakami jakby ktos mu nie dal szansy a dzis jest w Reprezentacji) to my ogrywamy ogorow Teclaw Brajanki i inne wymysly z ktorych nic juz nie bedzie ani pozytku z gry ani przysZlych profitow. Jak ma to byc sezon spadkowy ( daj Bog zeby nie) to chcialbym zobaczyc czy cos z tych chlopakow moze byc i ktorys pocieszy nas w przyszłości gra na wyższym poziomie.

13. 21.10.21 22:45 DarekD.

"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz" - mam wrażenie, że ta myśl w przypadku STOMILU jest nieprawdziwa. Zresztą jak wszystko co się wokoło NASZEGO klubu dzieje. Brak zaplecza, brak stabilizacji finansowej... tych braków jest mnóstwo, można tak wymieniać i wymieniać i każdy się z tym zgodzi. Na przekór wszystkiemu NASZ klub istnieje, ŻYJE, walczy. Który kibic przeżywa takie emocje? Kto ma taką huśtawkę? Żaden! Takie rzeczy tylko w Olsztynie!

14. 21.10.21 22:18 SzEFoo

Jak Kiełczewski sędziował to wszystko jasne czemu stykowe sytuacje gwizdał pod gości

15. 21.10.21 22:03 Putin

Ale wybrałem klub z miasta w którym mieszkam czyli Stomil. Żaden nie zasłużył na mocne wyróźnienie.

16. 21.10.21 22:00 TorroRosso

To zacznij kibicować Dynamo Moskwa ,bardziej będziesz się wpasowywał w ten klimat , oni na pewno nie spadną do niższej ligi . To zapytam inaczej jaki piłkarz Wam się podobał najbardziej , i kogo byście pochwalili

17. 21.10.21 21:46 Putin

Dobrze wiedzieć że TorroRosso jest aż tak samokrytycznt w stosunku do siebie. A Putinów w Rosji są setki tysięcy. Mecz cieniutki, poza ostatnim kwadransem pierwszej połowy. Jeszcze jedno - cokolwiek będziecie pisać o poerwszym bramkarzu, ładne zachowanie kibiców w stosunku do niego jak go zmieniano, nawet nie wiecie co się wtedy w głowie dzieje, bo wiedział że zawalił na całej linii. A co do spadku - jest to realizm i żaden protal radkuj.pl nie pomoże.

18. 21.10.21 21:39 DJKS

Ten cały Tecław to jest totalny niemot, nie wiem kto go promuje... Drugi as to Reiman... Ręce opadają jak się patrzy na takie niemoty!

19. 21.10.21 21:38 Emilozo

Tak, wg. tego co dostałem na kartce z rozpiską, to Kiełczewski.

20. 21.10.21 21:37 czerkasow

Redaktory - ten mecz sędziował Kiełczewski???

21. 21.10.21 21:37 TorroRosso

I to właśnie nazywam patologią kibicowania

22. 21.10.21 21:37 Emilozo

Znowu dyskusja z meczu schodzi na boczny tor, a zaczynają się osobiste wycieczki... to na tindera lub gdzie indziej zapraszam. Tak jak powiedziałem dzisiaj przez mikrofon: bądźmy ze Stomilem na dobre i na złe, do zobaczenia w poniedziałek.

23. 21.10.21 21:33 Kot

Mamy 3 środkowych obrońców na ławie i napastnika, który jest pomocnikiem, a na 9 i tak gra skrzydłowy, bo ze środkowym napastnikiem rozwiązano kontrakt. Jak my mamy gonić wynik?

24. 21.10.21 21:29 marduck

Była bieda. Podbeskidzie wyciągnęło wnioski, wystarczy z nami grać skrzydłami, Szabaciuk nie wiedział co się dzieje, zółta kartka Żwira z tego że asekurował tego ogórka, i niestety był już przez sędziego namierzony. Jonek ma swoje ograniczenia w defensywie co też wykorzystali. Zmiany Stawskiego są tak przewidywalne jak majowe przymrozki, gdy mamy atakować Zych i Wójcik, gdy bronimy Czajka i Wójcik, co w sumie dziwi bo Wójcik cały czas gra z kontuzją i nie wiadomo czy wgl się nie rozkraczy, może się mylę ale chłopak wygląda że organizm pozwala mu na 5minut, a potem już przygarbiony jakby ból mu ciągle dokuczał. Mikita po wywiadzie chyba obrósł za bardzo w piórka bo biede grał okrutną, ehhh szkoda więcej pisać

25. 21.10.21 21:27 Putin

Stomil i tak leci z ligi i nie ważne jest kto kogo nazywa patologią. P. S. Tak naprawdę kibicujemy jednej drużynie, ale jeżeli ktoś wywyższa się ponad jakiegoś kibica swojej drużyny powinien czym prędzej wymienić słomę z gaci.

26. 21.10.21 21:25 DarekD.

Naiwnie myślałem, że z DRUŻYNĄ jest się na dobre i na złe. Ja tak mam i tego nie zmienię. Nie chce nikogo obrażać ani oceniać. Widocznie dla niektórych to tylko słowa za które nie biorą odpowiedzialności. Nie chcę nikogo krytykować gdyż podobno konstruktywna krytyka jest potrzebna i pozytywna. Krytyka nie malkontelstwo.

27. 21.10.21 21:13 TorroRosso

DarekD nie ma co gadać z patologią kibicowania , gościu inaczej nie potrafi jak tylko narzekać i biadolić , myślę że słabo mu się w życiu ułożyło i myśli że wszyscy tak muszą mieć. Odnośnie meczu , w pierwszej połowie rollercoaster emocji , ale po to sie właśnie chodzi na mecze , lub ogólnie na widowiska sportowe . Niestety druga połowa troszkę siadła i było słabiej i pod wiatr. SPW

28. 21.10.21 21:12 czerkasow

Do Darka - nie jesten alfą i omegą. Użylem liczby mnogiej celowo, bo zabrzmiały Twoje słowa jakbyś siedział po drugiej stronie (nie chcę używać słowa przeciwstwnej stronie) w stosunku do kibiców.

29. 21.10.21 20:57 DarekD.

Do Czerkasow, czytając Twój wpis mam wrażenie, że wiesz wszystko najlepiej. Oczywiście masz rację zagalopowałem się w ocenie. Ja wierzę w ten STOMIL. Nie moja sprawa jak wspierasz STOMIL, wolałbym abyś pisał w Swoim imieniu nie używając liczby mnogiej.

30. 21.10.21 20:53 Kamilos

Panowie A co tam bramkarz robił? Pytam serio bo nie ma prądu i nie w temacie

31. 21.10.21 20:47 Olsztyniak58

stomil olsztyn forever --- za 9 przegrany mecz w lidze (na razie)

32. 21.10.21 20:47 czerkasow

Mecz się ułożył jak ułożyl. Do Darka D. - rok Tobie się pomylił z 2018. I nie Twoja sprawa jak wspieramy i dopingujemy.

33. 21.10.21 20:43 DarekD.

Do wszystkich, cieszcie się, że możecie chodzić i oglądać I ligę w Olsztynie. W sierpniu wszyscy mieli obawy czy w ogóle STOMIL wystartuje w rozgrywkach! Nie narzekajcie tylko wspierajcie i dopingujcie.

34. 21.10.21 20:38 barakuda

To był kurwa kabaret! Tecław to nie jest obrońca,Reiman to niech uczy się podawać dosrodkowac itp.krolestwo za bramkarza! Jprd

35. 21.10.21 20:30 stomil olsztyn forever

Olsztyniak58 - Co ma trener do tego, że bramkarzowi odcięło prąd i w 20 minut sam sobie strzelił 3 gole? Trener miał wejść i to jeszcze wybić z linii bramkowej, czy co? Gratuluje inteligencji.

36. 21.10.21 20:27 A.

Chodi do dymisji!

37. 21.10.21 20:23 jacekoks

To już wiemy dlaczego tak faszerowali Bąkowskiego :). Jacek troshupa wróć!!!

38. 21.10.21 20:12 janadam

Podstawowa zasada. Jeśli nie prowadzi sie gry tylko gra się z szybkiego ataku to mile widziany bramkarz przynajmniej na przyzwoitym poziomie podobnie . to samo dotyczy środkowych obrońców.

39. 21.10.21 20:11 momo2525

Farsa!!!!!! Teclaw to tankowiec w porcie Bramkarza nie mamy !! A jak schodzi Fundambu to nie ma kto grać!!!! Lepiej mądrze stać niż głupio biegać Żwir oprócz bramki dramat dramat dramat

40. 21.10.21 20:09 Olsztyniak58

Odpuścić Puchar Polski w naszym wypadku liga ważniejsza. Jak najszybciej wypieprzyć tego anty trenera.

41. 21.10.21 20:09 bacek

Patryk Mikita: Teraz już będzie tylko lepiej ...