Artykuł

Stomil Olsztyn w tym sezonie dwa razy przegrał ligowe spotkanie z Arką Gdynia. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil Olsztyn w tym sezonie dwa razy przegrał ligowe spotkanie z Arką Gdynia. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil zagra sparing z Arką Gdynia

11.02.22 15:34   em   1  

Zbliża się koniec zgrupowania Stomilu Olsztyn we Władysławowie-Cetniewie. Olsztyńscy zawodnicy zagrają w drodze powrotnej sparingowe spotkanie z I-ligową Arką Gdynia. Początek meczu na Narodowym Stadionie Rugby w sobotę (12 lutego 2022 roku) o godzinie 11:00.

Stomil Olsztyn we Władysławowie skupił się nad dopracowaniem zadań taktycznych, a także mocno popracował nad motoryką. We wtorek olsztyński zespół rozegrał sparing z II-ligową Radunią Stężyca i przegrał to spotkanie 2:5. Ten rywal ewidentnie nie leży Stomilowi, bo w sparingu rozegranym zimą 2020 roku jeszcze pod wodzą trenera Piotra Zajączkowskiego zespół z Olsztyna przegrał 1:6. Po ostatnim meczu Adrian Stawski tłumaczył, że do spotkania podszedł zupełnie treningowo i wystawił w bój dwie jedenastki. Ma być to ostatni taki ruch, a w następnych spotkaniach sparingowych Stomil ma już grać tak jakby miałby być to już mecz ligowy.

Na koniec obozu przygotowawczego Stomil Olsztyn zagra sparingowe spotkanie z Arką Gdynia. To dobrze znany ligowy rywal, z którym w tym sezonie Stomil grał już dwukrotnie. Najpierw w Olsztynie przydażyła się porażka 0:1, a na koniec 2021 roku, Stomil dostał lanie 6:0!

Do zespołu dojechał z Olsztyna Karol Żwir, który początkowo nie pojechał na obóz ze względu na opuchniętą kostkę. Trenuje już normalnie z zespołem i będzie mógł w sobotę zagrać w grze kontrolnej. Od poniedziałku do treningów ma wrócić Filip Wójcik, który doznał urazu podczas zeszłotygodniowej grze wewnętrznej. W meczu z Arką na pewno nie zagra Rafał Remisz i nie wiadomo czy do treningów wróci w następnym tygodniu. Cały czas nie wiadomo jak długo będzie musiał pauzować bramkarz Krzysztof Bąkowski, który jest pod opieką lekarzy. Adrian Stawski liczy, że już w następnym tygodniu wróci do treningu, ale to wszystko się okaże po krótkiej rehabilitacji.

To będzie przedostatni sparing Stomilu, potem jeszcze mecz z Chojniczanką Chojnice i na koniec lutego ligowe spotkanie w Kielcach z Koroną.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Arka Gdynia, sparingKomentarze

  1. 12.02.22 02:11 stary kibic

    Jednak Stomil robi postępy. W sparingu z Radunia stracił jedna bramkę mniej i strzelił jedna więcej w porównaniu ze sparingiem w 2020 roku.Idzie postęp.Jesli będziemy konsekwentni to jeszcze nas czeka jedna porażka i jak dobrze pójdzie wymarzone zwycięstwo.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!