Bartosz Florek 75'
Łukasz Borkowski 86'
Łukasz Borkowski 88'
kartki ż Łukasz Borkowski
Bramki Warmia Olsztyn: 1. Hubert Sokołowski - 11. Aleksander Czaplicki (55, 10. Łukasz Bogdanowicz), 15. Krzysztof Filipek (70, 13 Bartłomiej Stachowski), 3. Marcin Gębicki (80, 16. Dominik Lejma), 8. Maciej Izdebski, 4. Andrzej Łuczyński, 6. Zbigniew Marchlewski, 5. Maciej Sulikowski, 7. Michał Szymborski, 2. Kornel Typa, 9. Paweł Wiśniewski.
Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 6. Jan Dziemidowicz (81, 3. Mateusz Przychodzki), 4. Szymon Dowgiałło, 66. Łukasz Sadowski (83, 22. Marcel Supranowicz) - 7. Sebastian Puszkar, 73. Hubert Szramka, 15. Maciej Serbintowicz, 21. Hubert Świder (60, 34. Bartosz Florek), 19. Kacper Grzeszczyk (20, 18. Jakub Brdak; 82, 10. Konrad Krogól), 9. Kacper Walendykiewicz - 99. Szymon Rak (65, 71. Łukasz Borkowski).
Szczegóły

W 1. kolejce IV ligi Stomil II Olsztyn wygrał na wyjeździe 6:0 z Warmią Olsztyn. Bramki strzelali: Łukasz Borkowski (2), Maciej Serbintowicz, Jakub Brdak, Hubert Szramka oraz Bartosz Florek.

Wynik spotkania w 34. minucie otworzył indywidualną akcją Maciej Serbinowicz. Zawodnik zgłoszony do I drużyny Stomilu odważnie wpadł w pole karne, minął dwóch zawodników, i posłał piłkę prosto w okienko.

W 40. minucie na 2:0 podwyższył Jakub Brdak. Dla tego młodego zawodnika była to debiutancka bramka w seniorskim zespole. Trzeba zaznaczyć, że zawodnik nie grał od początku meczu, bo w trakcie połowy zastąpił kontuzjowanego kolegę.

W 55. minucie na 3:0 strzelił Huberta Szramka, który wykorzystał długie podanie Huberta Świdra.

W 75. minucie było 4:0 dla Stomilu. Sytuację sam na sam wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie Bartosz Florek.

Ostatnie dwie bramki w meczu strzelił Łukasz Borkowski (86. i 88. minuta). Najpierw trafił po dwójkowym rozegraniu na linii pola karnego, a później wykorzystał podanie od Florka.

W 2. kolejce IV ligi (środa, 5 sierpnia) Stomil II Olsztyn zagra w Pasymiu z Błękitnymi. Olsztyński zespół będzie formalnie gospodarzem tego tego meczu.

W sobotę (1 sierpnia) piłkarze Stomilu II Olsztyn zagrają pierwsze spotkanie w nowym sezonie IV ligi. Podopieczni Pawła Głowackiego zagrają na wyjeździe z Warmią Olsztyn. Początek spotkania o godz. 13.

Najważniejsza informacja dotycząca tego spotkania, to taka, że mecz zostanie rozegrany w Olsztynie. To nie jest taka oczywistość jakby się mogła wydawać, bo wiadomo, że drużyna Stomilu przeważnie gra na obcych boiskach, a i Warmia w poprzednim sezonie nie dostała licencji na obiekt przy al. Sybiraków.

Działacze Warmii w ostatnich miesiącach dokonali szereg zmian na obiekcie i będę mogli rozgrywać swoje spotkania w Olsztynie. Poprawiono wymiary boiska, odgrodzono je od strony działek, na trybunach zamontowano krzesełka oraz pojawiły się nowe ławki rezerwowych.

Prezesem klubu jest dobrze znany i lubiany przez kibiców Stomilu - Krzysztof Filipek. Trenerem Warmii Olsztyn jest natomiast Tomasz Aziewicz. W drużynie z Zatorza występuje również dwóch fanatyków Stomilu, stałych bywalców sektora pierwszego :-)

Ciężko wskazać faworyta w tym spotkaniu, bo zarówno Stomil jak i Warmia w ostatnim okresie przebudowały skład.

Paweł Głowacki korzysta głównie z młodych zawodników, którzy mają aspiracje w przyszłości zasilić szeregi pierwszego zespołu. Na początku sezonu IV ligi zespół rezerw nie ma co liczyć na wzmocnienia z pierwszego zespołu, bo obecnie drużyna przebywa na urlopach, a liga startuje dopiero pod koniec sierpnia. Nie wiadomo jednak jak ze względu na obostrzenia z powodu koronawirusa, będzie to wyglądało później. Czy piłkarze pierwszego zespołu (przebadani na obecność COVID-19) będą mogli grać w rezerwach.

Piłkarze Stomilu treningi wznowili w połowie czerwca. Rozegrali kilka sparingów oraz zagrali dwa spotkania w Wojewódzkim Pucharze Polski. Szczególnie ostatnia sroga lekcja od Sokoła Ostróda została zapamiętana przez kibiców.

Rywale Stomilu także nie spisywali się za dobrze w okresie przygotowawczym. Warmia przegrała m.in. sparing z DKS-em Dobre Miasto, Pisą Barczewo, a ostatnio odpadła z Wojewódzkiego Pucharu Polski w starciu z Leśnikiem Nowe Ramuki.

- Wyczekujemy tego spotkania - mówi Paweł Głowacki. - Okres pandemii był taki, że nie mogliśmy wszyscy razem trenować. Nie było ani spotkań mistrzowskich, ani sparingowych. Inne emocje towarzyszą spotkaniom sparingowym, które rozegraliśmy w ostatnim czasie. Inne są emocje w meczach mistrzowskich, tym bardziej, że zaczynamy od meczu derbowego na wyjeździe.

I dodaje: - Wyczekujemy tego meczu. Widzę po moich zawodnikach, że są głodni gry. Mam nadzieję, że dobrze spiszemy się w sobotę.

Początek meczu o godz. 13. Wstęp darmowy.