95' Koniec meczu. Przegrywamy w Jastrzębiu!
93' Rzut karny wykorzystuje Daniel Rumin! 68
93' Kamiński faulowany przez Dampca. 68
89' Boisko opuszczają Fundambu i Reiman , w ich miejsce Szramka i Tecław. 68
87' Rzut wolny dla gospodarzy, Rumin mija się z piłką, Bąkowski łapie. 68

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. 1liga.org

Wyniki 2 kolejki I ligi: 4 zespoły z kompletem punktów

09.08.21 21:37   ta   0

Po drugiej kolejce w Fortuna 1 lidze mamy aż cztery drużny z kompletem punktów, wśród nich radzący sobie nadspodziewanie dobrze Chrobry Głogów, który pokonał nasz Stomil w 1 kolejce. Tabele zamyka beniaminek z Częstochowy oraz Stomil, na chwilę obecną są to jedyne kluby z zerową zdobyczą punktową .

Druga kolejka Fortuna 1 Ligi rozpoczęła się w Rzeszowie, gdzie gospodarze sprawili niespodziankę i skromnie (1:0) pokonali faworyzowany GKS Tychy. W drugim piątkowym meczu spadkowicz z Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała sensacyjnie przegrał na własnym stadionie z Odrą Opole (0:3). Wynik meczu po indywidualnej akcji lewą stroną boiska ustalił były gracz Stomilu - Miłosz Trojak.

Wczesnym sobotnim popołudniem Miedź Legnica pokonała (1:0) beniaminka GKS Katowice, zostając tym samym pierwszym klubem, który zgromadził komplet punktów. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Jurich Carolina.

Inny beniaminek Górnik Polkowice przegrał u siebie z Sandecją Nowy Sącz (0:2). W drużynie z Polkowic mogliśmy zobaczyć dwóch graczy z przeszłością w Stomilu. 75 minut zagrał Jarosław Ratajczak, a na ostatnie 15 minut wszedł Maciej Pałaszewski.

Najbliższy rywal Stomilu, gdyńska Arka rozegrała drugi z rzędu mecz na własnym obiekcie. Po remisie z Zagłębiem Sosnowiec, Arka przegrała z Chrobrym Głogów (0:2), notując tym samym falstart na początku nowego sezonu. Do Olsztyna Arka przyjedzie z zaledwie jednym punktem, mocno zdeterminowana, by zmazać plamę z poprzednich spotkań. Cały mecz w barwach Chrobrego rozegrał Marcel Ziemann, natomiast w barwach Arki mogliśmy oglądać Artura Siemaszko, który wszedł na boisko w 55 minucie.

W niedzielę zmagania na boisku zaczęły się w Sosnowcu, gdzie miejscowe Zagłębie mimo prowadzenia przegrało mecz z Widzewem Łódź (1:2). Bramkę dla miejscowych strzelił popularny w Olsztynie “Sopel”, który rozegrał całe spotkanie. Natomiast w drużynie Widzewa bardzo dobry mecz rozegrał były gracz Stomilu - Dominik Kun, który m.in. wywalczył rzut karny.

Stomil przegrał w Jastrzębiu z miejscowym GKS-em po golu w końcówce (0:11:0). RELACJA Z MECZU

W ostatnim niedzielnym spotkaniu faworyzowany ŁKSu Łódź pokonał u siebie (3:2) ostatniego beniaminka - Skrę Częstochowa. Goście na początku meczu niespodziewanie objęli prowadzenie, ŁKS szybko jednak odrobił straty, a w drugiej połowie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Meczem kończącym kolejkę było starcie Korony Kielce z Puszczą Niepołomice. Koroniarze pewnie pokonali przyjezdnych (3:1). W drużynie gości całe spotkanie rozegrał były gracz Stomilu Wojciech Hajda.