Relacja z meczu GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn

Bramka stracona w doliczonym czasie gry

I liga 2021/2022 (2. kolejka, 8.VIII.2021 r.) Koniec Jastrzębie-Zdrój
GKS Jastrzębie 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
90' (k) Daniel Rumin Bramki
ż Łukasz Gajda kartki Merveille Fundambu ż
Bramki GKS Jastrzębie : 81. Mariusz Pawełek - 77. Remigiusz Borkała, 3. Mateusz Słodowy, 5. Michał Bojdys, 17. Dawid Witkowski - 8. Kamil Jadach (68, 7. Jakub Niewiadomski), 13. Michał Kuczałek, 20. Daniel Feruga (81, 32. Grzegorz Gulczyński), 23. Konrad Handzlik (73, 21. Adrián Balboa), 19. Łukasz Gajda (68, 14. Dariusz Kamiński) - 99. Daniel Rumin.
Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 3. Rafał Remisz, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 77. Patryk Mikita (69, 17. Patryk Zych), 4. Wojciech Reiman (89, 33. Jakub Tecław), 10. Karol Żwir, 70. Merveille Fundambu (89, 37. Hubert Szramka), 13. Łukasz Moneta (83, 97. Jakub Mysiorski) - 20. Szymon Lewicki.
Szczegóły Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).
Widzów: 828 (w tym 38 gości).

Stomil Olsztyn przegrał drugie spotkanie z rzędu w nowym sezonie I ligi. Olsztyńska drużyna przegrała 0:1 na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Trener Adrian Stawski w porównaniu z ostatnim spotkaniem dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się Wojciech Reiman, Merveille Fundambu oraz Patryk Mikita. Ta trójka zawodników pojawiła się ostatnio w drugiej połowie meczu z Chrobrym Głogów i wniosła dużo ożywienia w grze Stomilu, dlatego dla nikogo nie było zaskoczeniem, że ci zawodnicy pojawili się w wyjściowym składzie.

Pierwsza połowa wcale nie musiała się zakończyć bezbramkowym remisem. Stomil miał kilka sytuacji bramkowych. M.in. gola mógł zdobyć po rzucie rożnym Rafał Remisz, ale strzelił ponad poprzeczką. W 44 minucie Fundambu ładnie przełożył obrońcę gospodarzy, ale strzał został zatrzymany przez Mariusza Pawełka. Gospodarze także mogli zdobyć gola, ale nasz bramkarz Krzysztof Bąkowski wspaniale się zachował i nie dał się pokonać.

W drugiej połowie akcji także było jak na lekarstwo. Stomil Olsztyn próbował strzelić gola z kontry, skupiając się na solidnej obronie własnej bramki. W 77 minucie powinniśmy prowadzić 1:0. Łukasz Moneta popisał się świetnym dośrodkowaniem, Szymon Lewicki oddał strzał głową, ale Mariusz Pawełek uratował swój zespół od straty gola. Chwilę później także mieliśmy doskonałą sytuacje, ale żaden z naszych piłkarzy nie potrafił trafić do bramki.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to gospodarze zdobyli zwycięską bramkę. Arbiter podyktował rzut karny po faulu Macieja Dampca, a jedenastkę pewnie wykonał Daniel Rumin.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra w sobotę (14 sierpnia 2021 r.) z Arką Gdynia. Zapowiada się ciekawe widowisko przy al. Piłsudskiego 69a!

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 10:40:30

95' Koniec meczu. Przegrywamy w Jastrzębiu!
93' Rzut karny wykorzystuje Daniel Rumin! 68
93' Kamiński faulowany przez Dampca. 68
89' Boisko opuszczają Fundambu i Reiman , w ich miejsce Szramka i Tecław. 68
87' Rzut wolny dla gospodarzy, Rumin mija się z piłką, Bąkowski łapie. 68
87' Stomil atakuje, ale brakuje wykończenia w polu karnym! 1
83' Boisko opuszcza Łukasz Moneta, w jego miejsce Jakub Mysiorski. 1
83' Lewicki strzał z dystansu, ale bez problemów Pawełek. 1
80' Boisko opuszcza Feruga , w jego miejsce Gulczyński. 68
78' Powinniśmy prowadzić! Lewicki zablokowany, Potem Moneta źle zagrał! Szkoda! 1
78' Strzał Lewickiego, broni Pawełek! 1
76' Rzut rożny dla drużyny GKS-u ale bez zagrożenia 68
74' Boisko opuszcza Handzlik, w jego miejsce Balboa. 68
69' Boisko opuszcza Patryk Mikita, w jego miejsce Patryk Zych. 1
68' Boisko opuszczają Jadach i Gajda , w ich miejsce Niewiadomski i Kamiński. 68
67' Dobra akcja prawą stroną w wykonaniu Ciechanowskiego i Mikity, ale dośrodkowanie w rękach Pawełka. 1
65' Strzał z dystansu Rumina obok bramki Bąkowskiego. 68
61' Żółtą kartką ukarany Fundambu. 1
58' Grożnie przedzierał się w polu karnym Rumin, ale na miejscu Straus. Dobre zachowanie olsztyńskiego obrońcy. 68
52' Łukasz Moneta popisał się fantastycznym sprintem, szkoda, że tylko się przebiegł, po piłka dobrze wyblokowana przez obrońce wyszła poza boisko. 1
49' Rzut rożny dla Stomilu, ale bez strzału na bramkę. 1
48' Świetna akcja Fundambu, piłka na lewo do Monety, dośrodkowanie zablokowane. 1
46' Gramy!
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Rzut rożny dla Stomilu, ale nic z tego nie wyszło! 1
44' Fundambu ładnie przełożył obrońcę, strzał zatrzymany przez Mariusza Pawełka. 1
41' GKS w natarciu! Strzał z dystansu bok bramki. Gospodarze znów odzyskali rezon z pierwszych minut meczu! 68
39' Bąkowski broni strzał Handzlika! Błąd Strausa i dobra akcja GKS-u! 68
36' Wrzutka Jadacha w naszą szesnastkę, czaił się tam już Rumin, ale świetnie z bramki wyszedł Bąkowski! 68
36' Rzut rożny dla drużyny GKS-u, gospodarze domagają się karnego, sędzia nie gwiżdże, uff. 68
27' Dobra akcja Jastrzębia, strzał z dystansu zbity głową przez Remisza pada łupem Bąkowskiego. 68
25' Żółtą kartką ukarany Gajda. 68
20' Fajna kontra Stomilu, dobre zachowanie Lewickiego, Moneta w bramkarza, dobitka Mikity niestety obok słupka. 1
20' Rzut rożny dla Stomilu, ale Dampc nie opanował piłki. 1
19' Rzut wolny bity przez Reimana, dośrodkowanie Monety i obrońca w ostatnim momencie zdejmuje piłkę Lewickiemu z głowy. Mamy róg. 1
17' Przeżyliśmy pierwszy kwadrans, bo napór rywala był bardzo duży!
14' Rzut rożny dla Stomilu, pierwsza groźna sytuacja Stomilu. Remisz ponad bramką! 1
8' GKS w ataku! Znów strzał na bramkę Bąkowskiego, obok słupka. 68
6' Strzał Kuczałaka broni Bakowski, dobitka ponad bramką! 68
4' Rzut rożny dla drużyny z Jastrzębia, ponad bramką na szczęście ! 68
1' Gramy! 68
Mecz sędziować będzie Radosław Trochimiuk z Ciechanowa.
Rafał Remisz przed meczem: Dużo się wtedy wydarzyło: pandemia, zawirowania w składzie i trenerskie. Teraz jesteśmy nową drużyną i nie można patrzeć przez pryzmat wcześniejszych meczów. 1
W poprzednim sezonie Stomil z GKS-em 1962 grał trzykrotnie. Za każdym razem przegrywał, dwa razy w lidze i raz w Pucharze Polski.
W kadrze meczowej Jastrzębia próżno szukać Mateusza Bondarenki, byłego piłkarza olsztyńskiego klubu. 68
Z powodu urazów zagrać nie może: Filip Wójcik oraz Aleksander Pawlak. 1
Ławka rezerwowych: 1. Dawid Smug - 5. Beniamin Czajka, 8. Maciej Spychała, 14. Filip Szabaciuk, 17. Patryk Zych, 33. Jakub Tecław, 37. Hubert Szramka, 45. Brian Galach, 97. Jakub Mysiorski. 1
Skład Stomilu na ten mecz: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 28. Maciej Dampc, 3. Rafał Remisz, 6. Jonatan Straus - 77. Patryk Mikita, 10. Karol Żwir, 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu, 13. Łukasz Moneta - 20. Szymon Lewicki. 1
O godz. 15:00 początek meczu. Zapraszamy do naszej relacji tekstowej z meczu.

Przed Stomilem pierwszy wyjazd w nowym sezonie. W niedzielę (8. sierpnia) o godz. 15 olsztynianie zmierzą się w Jastrzębiu Zdroju z miejscowym GKS-em 1962.

Kibice Stomilu nie mogą być zadowoleni ze startu sezonu. Przegrana z Chrobrym 1:2 to zawsze przegrana, ale są podstawy do tego, by myśleć o tym sezonie bez strachu. Olsztynianie popełnili kilka błędów, zwłaszcza w obronie, w ataku też mogli wykazać się zarówno większą skutecznością, jak i chłodniejszymi głowami. Sama gra wskazuje natomiast, że zlepek zawodników, który trener Stawski skompletował w trzy tygodnie, powoli staje się zespołem. Do składu dołączy jeszcze Japończyk Shun Shibata z Olimpii Zambrów, ale musimy poczekać na załatwienie wszystkich formalności.

W starciu z GKS-em nie jesteśmy faworytami, co chyba zbytnio ekipie Stawskiego nie przeszkadza. Na przedmeczowej konferencji trener zapowiadał delikatną zmianę taktyki i ustrzeżenie się błędów z meczu z Chrobrym.

- Chciałbym widzieć grający Stomil jak w drugiej połowie, ale bardziej skuteczny, bo mieliśmy swoje sytuacje, które powinniśmy zamienić na bramkę - mówi Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn. - Mecz z Chrobrym mógł się potoczyć inaczej gdybyśmy tę bramkę zdobyli zdecydowanie szybciej. Sytuację, którą miał Łukasz Moneta powinniśmy wykorzystać. Pierwsza połowa nie była najlepsza, aczkolwiek w niej też mieliśmy swoje sytuacje. Będziemy chcieli zagrać inaczej niż w meczu z Chrobrym.

Podopieczni Jacka Trzeciaka, który jeszcze w poprzednim sezonie prowadził elbląską Olimpię, też nie zaliczyli startu sezonu do udanych. W meczu otwarcia na własnym stadionie musieli uznać wyższość Puszczy Niepołomice, z którą przegrali 0:2.

Trener Stawski będzie mógł skorzystać praktycznie z całej stawki zawodników. Nadal na bóle pleców narzeka Filip Wójcik, a lekkiego urazu w meczu z Chrobrym nabawił się Aleksander Pawlak. Sztab trenerski zdecyduje czy zabrać skrzydłowego do Jastrzębia przed wyjazdem.

W GKS-ie występuje były obrońca Stomilu Mateusz Bondarenko, natomiast w Olsztynie gra Maciej Spychała, który w sezonie 2018/2019 reprezentował barwy górników.

Początek spotkania o godz. 15. Mecz będzie można zobaczyć w ipla.tv.