95' Koniec meczu. Przegrywamy w Jastrzębiu!
93' Rzut karny wykorzystuje Daniel Rumin! 68
93' Kamiński faulowany przez Dampca. 68
89' Boisko opuszczają Fundambu i Reiman , w ich miejsce Szramka i Tecław. 68
87' Rzut wolny dla gospodarzy, Rumin mija się z piłką, Bąkowski łapie. 68

Artykuł

Rafał Remisz. Fot. Paweł Piekutowski

Rafał Remisz. Fot. Paweł Piekutowski

Rafał Remisz: Chciałem wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności

05.08.21 20:41   em   2  

Przed drugim spotkaniem w tym sezonie I ligi rozmawialiśmy z Rafałem Remiszem. Krótka rozmowa dotyczyły opaski kapitańskiej, meczu z Chrobrym i zbliżającym się starciem z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Zostałeś nowym kapitanem Stomilu Olsztyn. Duża odpowiedzialność?
- Bardzo duża, ale od samego początku, gdy krystalizował się nowy skład, to walczyłem o to, żeby zostać kapitanem Stomilu. Chciałem wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności. Jestem stąd i cieszę się, że dostałem opaskę, bardzo mi na tym zależało. Grając bez opaski, też czułem, że muszę więcej dać dla zespołu, a teraz jest dodatkowy bodziec żeby osiągnąć fajny wynik z tą drużyną.

Ostatni mecz przegraliście 1:2 z Chrobrym Głogów. Pozostawaliście po sobie dobre wrażenie, ale gra obronna wyglądała słabo. Jak ocenisz ten mecz na spokojnie z perspektywy kilku dni?
- Pierwsza połowa pozostawia wiele do życzenia. W drugiej wyglądało to naprawdę fajnie i z takim podejściem możemy zrobić fajny wynik, bo zawodnicy, którzy przyszli dają jakość. Wierzę w to, że kolejne mecze będą punktowały, bo za dobre wrażenie punktów nie dają. My chcemy zdobyć w każdym spotkaniu 3 punkty i do tego będziemy dążyć, żeby być wysoko w tabeli.

To co trzeba zrobić, żeby pierwsza połowa z Chrobrego już się nie powtórzyła?
- To był pierwszy mecz, praktycznie cały skład jest nowy. Można powiedzieć, że pierwsze koty za płoty. Widziałem po chłopakach w szatni złość sportową i to się przełożyło na drugą połowę. Teraz od początku będziemy dążyć do gry skutecznej w obronie i ataku.

Jak się grało przy tak licznej publiczności? Bo w ostatnim sezonie przez pandemie to średnio to wyglądało na trybunach.
- Atmosfera była wspaniała, mam nadzieję, że na kolejne mecze będzie przychodziło jeszcze więcej osób. Ja lubię jak jest publiczność na meczu i żywo reaguje. Po to się gra, to są emocje, które dają nam kibice, za każdym razem nas wspierają. Mam nadzieję, że do końca sezonu, nie będzie żadnych ograniczeń i będzie można w całości zapełnić stadion.

Jakiego meczu kibice mogą się spodziewać w niedzielę z Jastrzębiem?
- Zdajemy sobie sprawę, że to nie będzie łatwa przeprawa. W tej lidze każdy zespół jest wymagający. My możemy zagwarantować, że będziemy walczyć od pierwszej do ostatniej minuty. Fajna drużyna się tworzy, to będzie nowe, charakterne rozdanie Stomilu i mam nadzieję, że to się przełoży na punkty. Niczego zapewnić nie mogę, ale głęboko wierzymy w to, że wywieziemy 3 punkty i z takim nastawieniem tam jedziemy.

Ostatnie 3 spotkania w zeszłym sezonie to 3 porażki z Jastrzębiem. To ma jakieś teraz znacznie?
- Żadne. Dużo się wtedy wydarzyło: pandemia, zawirowania w składzie i trenerskie. Teraz jesteśmy nową drużyną i nie można patrzeć przez pryzmat wcześniejszych meczów.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Rafał Remisz, Rozmowa przed meczem, komentarz przed meczem, I liga, wywiad, GKS 1962 JastrzębieKomentarze

  1. 06.08.21 08:39 Lejtnant

    No i wziąłeś odpowiedzialność gościu. Za 2 bramki. Kapitan powinien mieć szacunek i respekt w drużynie, a nie być odpowiedzialnym, za przegrywanie meczy (czy meczów). Pierwszy do odstrzału.

  2. 05.08.21 23:04 DJKS

    Tak jak Kubiak w drużynie siatkarskiej. Kapitan ale na boisku nie wnosi żadnej jakości...

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!