Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Z kim Stomil zagra w nowym sezonie IV ligi?

wczoraj, 07:59   em   28  

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sezonie 2026/2027 będą rywalizowali ponownie w rozgrywkach IV ligi. Znamy już praktycznie wszystkich rywali olsztyńskiej drużyny w nadchodzących sezonie.

Do rozstrzygnięcia pozostały cztery spotkania barażowe. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie w dwumeczu będzie rywalizowała z Polonią Pasłęk, a Mazur Ełk z Gwardią Szczytno.

W klasy okręgowej w tym sezonie awans zrobił Naki Olsztyn oraz Zatoka Braniewo.

Do III ligi awansowała Polonia Lidzbark Warmiński, a w niedawno zakończonym sezonie IV ligi do klasy okręgowej spadły: Mrągowia Mrągowo, Olimpia II Elbląg oraz GKS Stawiguda.

Z III ligi spadły dwie drużyny: GKS Wikielec oraz Znicz Biała Piska.

Nowy sezon IV ligi startuje w weekend 1-2 sierpnia 2026 roku. Ostatnia kolejka rundy jesiennej zaplanowana jest na połowę listopada.

Rywale Stomilu Olsztyn w IV lidze w sezonie 2026/2027:

  • Znicz Biała Piska,
  • GKS Wikielec,
  • Concordia Elbląg,
  • DKS Dobre Miasto,
  • Sokół Ostróda,
  • Tęcza Biskupiec,
  • Mamry Giżycko,
  • Start Nidzica,
  • Rominta Gołdap,
  • Pisa Barczewo,
  • Granica Kętrzyn,
  • Mazur Ełk / Gwardia Szczytno,
  • Drwęca Nowe Miasto Lubawskie / Polonia Pasłęk,
  • Zatoka Braniewo,
  • Naki Olsztyn.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Stomil Olsztyn, IV liga


Komentarze

  1. wczoraj, 22:53 Realista

    Jak zobaczy jak były wydawane funduszy innych oligarchów piłkarskich typu brański może być ciężko, super Menenegerowie zapracowali na kompromitacje wśród klubów piłkarskich,

  2. wczoraj, 22:45 zorro

    jest też inny sposoɓ Wieczystej. Może kiedys będziemy mieli szczęście i jakiś b. zamożny pan będzie miał kaprys aby błąkający się biedny klub 5 klasy rozgrywkowej objąć patronatem i doprowadzić go do ekstraklasy. Drugi sposob to nowy stadion , ludzie reklamy przyciągną sponsorów

  3. wczoraj, 22:34 Realista

    Piłkarzy wyślij na wakacje i podziękuj za awans i za walkę w 4 lidze amatorskiej przy okazji załapiesz się na jakieś resztki

  4. wczoraj, 22:31 barakuda

    Realista skończ ty już pierdolić....idą wakacje idź się przewietrzyć

  5. wczoraj, 22:27 Realista

    Według prezesa i jego zapowiedzi walkę o awans to klub to zielona Irlandia dobrobytu i zarobku, jeśli jest inaczej to po co przejmować nie mając funduszy,

  6. wczoraj, 22:20 EXTRA

    Jaki przedział wypłaty na nowego trenera mamy , jaki możemy przeznaczyć. Wtedy można mieć na cos plan .

  7. wczoraj, 22:19 Realista

    stomil uzyskuję z trenerami takie same sukcesy w 4 lidze jak zespoły które zatrudniaja piłkarzy za 800 plus, na chwila obecna widzę 2 trenerów albo żukowski albo Bucholc ale że w klubie panuje nie ciekawa sytuacja to pozostanie Kraszewski bo nie ma finansów, i klub swoje spotkania premium ma grać w 4 lidze bo wygodnie, tanio, i nie stadion może później być wybudowany,

  8. wczoraj, 22:14 Dziki88

    ten co się kręci koło klubu jest ponoć grany jako potencjalny trener

  9. wczoraj, 22:11 EXTRA

    Kto zamiast nich , kto przyjdzie tu pracować ??

  10. wczoraj, 22:10 Realista

    Aby była pełna patologia 100% klub musi wycofać się z rozgrywek jak to bylo 2003 /2004 roku było, tak jak już był komplet kompromitacji,

  11. wczoraj, 22:06 Realista

    Zobacz powtarzające nazwiska w ostatnich latach, sztab szkoleniowy, doradcy,prezesi, doradcy, raz kierują akademia , raz trenują, raz są prezesami,

  12. wczoraj, 21:58 EXTRA

    a kto kreci się koło drużyny ????

  13. wczoraj, 21:55 Realista

    Duma warmi skończyła się z spadkiem z 1 ligi do 2 ligi później byl nieudacznicy udający zarząd klubu, nie powodzenia, spadki, kompromitację, co jeszcze musi wydarzyć się do pełnej patologii piłkarskiej brakuje aby klub w czasie sezonu wycofał się z rozgrywek bo nie potrafią liczyć czy stać ich na 4 ligę amatorską,, patrząc kto kręci się obok drużyny wszystko w swoim czasie,

  14. wczoraj, 20:53 Dziki88

    Wszyscy muszą przestać żyć tym, co było kiedyś. Teraz z klubu została tylko nazwa i ruiny stadionu. Na nazwę Stomil już nikt nie położy się przed meczem, co pokazał ostatni sezon. Tym bardziej trzeba być świadomym ogromu pracy na boisku, ale i w gabinetach. Żal to pisać, ale na teraz naszym wzorem może być Pogoń Grodzisk czy Unia Skierniewice. Nasi włodarze powinni przeanalizować sobie, struktury właścicielskie, sponsorskie, budżet itd. Ważna są funkcje dyrektora sportowego, czy inaczej osoby zajmującej się transferami, i oczywiście trenera. Niby to wszystko oczywiste, ale u nas jakby cały czas kulało

  15. wczoraj, 20:28 EXTRA

    Bo firma która rozwija się w takim mieście jak np Lidzbark Warmiński , postanawia wejść w sponsoring sportowy . Kiedyś naturalnym i logicznym byłoby ze inwestuje w najlepszy klub regionu , szczególnie ze jest oddalony o 30 - 50 km od tego klubu , także promocja własnej marki byłaby najlepsza w mega klubie regionu - czytaj DUMA WARMII . Już tak nie jest - i to jest największy problem , nie ma DUMA WARMII . został klub olsztyński . To jet ta zmiana

  16. wczoraj, 20:16 EXTRA

    Bo w Lidzbarku Warmińskim który zawsze była ze Stomilem nie będzie lepiej nosić koszulki Lidzbarka - na pewno tak będzie , bo jest to logiczne . Czas na zmiany , trzeba się przyzwyczajać

  17. wczoraj, 20:13 EXTRA

    Oraz zapomnijmy o naszej wielkości regionalnej " STOMIL DUMA WARMII" To hasło już wygasa i się zmienia . Ta zmiana jeszcze nie zagościła w wielu z nas . Myślę że nasz klub musi być nasz REGIONALNY . Własnością Naszą - mali właściciele . Bo nikt więcej w to nie wejdzie .

  18. wczoraj, 20:04 EXTRA

    Gdzie szukać tych najlepszych reformatorów naszej olsztyńskiej piłki ??? Jest żal i rozgoryczenie !!!!! Lecz gdzie tych poważnych ludzi znajdziemy ? Tak jak mówiono w 3 połowie - jaki jest plan ? Oraz moje drugie pytanie - kto zrealizuje i wymyśli ten plan . Bo co roku nie jesteśmy pewni egzystencji klubu , głownie finansowej . Myślę że piłkarze także to czują , bo przecież nie są oderwani od rzeczywistości . Jeśli nie będzie spokoju ogólnego w kubie , to nie oczekujmy spokoju na boisku . Te dwie sprawy są nierozłączne

  19. wczoraj, 19:50 zorro

    z kim by nie grali mają tą ligę wciągnąć nosem

  20. wczoraj, 18:21 No 1

    niejestesmy w niczym lepis od takiego Barczewa czzy Ketrzyna .Najgorszy preses w histori powninien odejsc

  21. wczoraj, 17:25 stomil_fun12

    https://youtu.be/rxY5ZyDGTco?is=dvsqsYfk4kbdLVf1

  22. wczoraj, 17:24 Yogi baboo

    ....grupa śmierci 🤣🤣🤣

  23. wczoraj, 17:00 DJKS

    Naprawdę, niech Lidzbark bierze Żwira, będzie to z korzyścią dla Stomilu!

  24. wczoraj, 16:43 No 1

    won wszyscy

  25. wczoraj, 14:46 zjs

    Oj ciężko będzie chłopaki ale znając waszą wolę walki dacie radę co? Kto tam zostanie ze starej paki bo słyszałem, że biją się o was? Wcale się nie dziwię same orły!

  26. wczoraj, 12:41 Fish

    No jak się spojrzy na rywali to przy naszym zaangażowaniu i umiejętnościach to może parę zwycięstw kilka żałosnych remisików i reszta wpierdol, no będzie się działo. Zapowiada się naprawdę szalony sezon 😂😂😂

  27. wczoraj, 11:45 AndrzejStomil

    Patrząc na poprzednie lata to awnsu nie bedzie znowu obym sie mylił. Chciałbym. Żwir i Wójcik niech sobie idą grać do Lidzbarkavi niech juz nigdy nie wracają.

  28. wczoraj, 11:04 barakuda

    I znów będzie chuj nie awans?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!