Michał Romanek w objęciach Macieja Kotarby / fot. Łukasz Kozłowski

2:0 to wynik niebezpieczny, gdy przeciwnik jest waleczny

13.10.24 16:34   kot   13

W 10. kolejce IV ligi Stomil II Olsztyn przegrał u siebie z Sokołem Ostróda 2:3. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Maciej Kotarba i Michał Romanek.

Stomil II Olsztyn 2:2 Sokół Ostróda
Michał Romanek 22, Maciej Kotarba 29 - Adrian Wasiak 62, Mateusz Musiński 76, 85 (k)
w 81. minucie Jakub Kopacz (Stomil II) został ukarany czerwoną kartką (za dwie żółte)

Stomil II: 45. Łukasz Jakubowski - 2. Oliwier Markiewicz (63, 20. Kacper Skonieczny), 6. Jakub Kopacz, 5. Maciej Kotarba, 4. Michał Romanek - 8. Antoni Suwiński (69, 21. Kacper Gwardiak), 18. Jakub Orpik (46, 12. Kaisei Hioki), 17. Mateusz Pajdak - 11. Maciej Niemier, 9. Jakub Karpiński (63, 14. Filip Nilipiński), 3. Tatsuya Taguchi (52, 22. Maciej Cichocki).

Sokół: 30. Filip Wieliczko - 16. Jakub Pieczarka, 22. Filip Szymański (86, 20. Paweł Kulpa), 3. Adrian Liberacki, 4. Mateusz Błaut (41, 19. Adrian Wasiak), 6. Michał Gajewski - 39. Igor Koć (32, 9. Piotr Chmielewski), 5. Mateusz Musiński, 98. Robert Tunkiewicz (70, 23. Michał Kiełtyka) - 7. Tomasz Śnieżawski, 11. Kacper Nowicki.

W 22. minucie rzut wolny z głębi pola z prawej strony boiska wykonywał Michał Romanek. Olsztyński obrońca dośrodkował piłkę w pole karne, żaden z nabiegających zawodników nie zmienił toru lotu piłki, która po odbiciu się od słupka wpadła do siatki. W 29. minucie Mateusz Pajdak wykonywał rzut rożny. Pomocnik Stomilu II dośrodkował na dalszy słupek, a tam zamykający akcję Maciej Kotarba strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W 62. minucie Sokół zdobył bramkę kontaktową. Z lewej strony dośrodkował Robert Tunkiewicz, piłkę na przedpole głową wybił Maciej Kotarba, a nadbiegający Adrian Wasiak również głową skierował ją do siatki. W 76. minucie Sokół wyrównał. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska po rzucie rożnym z piłką minął się Łukasz Jakubowski, a Mateusz Musiński strzałem głową wyrównał wynik spotkania. W 81. minucie Jakub Kopacz zobaczył drugą żółtą kartkę i Stomil II musiał kończyć mecz w dziesiątkę. Osłabienie gospodarzy postanowił bezlitoście wykorzystać Sokół Ostróda. W 85. minucie Filip Szymański, minąwszy Kacpra Gwardiaka, wbiegł z piłką w pole karne Stomilu II, a nadbiegający z tyłu Maciej Cichocki postanowił staranować zawodnika gości. Sędzia zdecydował się wskazać na 11. metr. Do piłki podszedł Mateusz Musiński i pewnym strzałem z rzutu karnego zdobył swojego drugiego gola w meczu i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po wczorajszym remisie Olimpii Olsztynek Stomil II spadł na ostatnie miejsce w tabeli IV ligi. Rezerwy przegrały ostatnie trzy mecze.