96' Koniec! MAMY TO!
93' Tomasz Laskowski napomniany żółtą kartką. 1
91' 4 minuty emocji. Co najmniej.
87' Tomasz Laskowski wszedł za Łukasza Szramowskiego.
81' Yūdai Shinonaga wszedł za Karola Żwira. Opaskę kapitańską przejął Hubert Sadowski.

Drugie zwycięstwo z rzędu! Stomil wygrał 2:1 z Chojniczanką

03.09.23 18:51   em   51

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali u siebie 2:1 z Chojniczanką Chojnice. Było to drugie zwycięstwo z rzędu olsztyńskiego zespołu w II lidze.

W podstawowej jedenastce w porównaniu z ostatnim meczem doszło tylko do jednej zmiany. Od pierwszej minuty przy al. Piłsudskiego 69a zobaczyliśmy Michała Karlikowskiego, który w Stalowej Woli zdobył bramkę na wagę zwycięstwa 1:0.

W tym meczu czerwoną kartką ukarany został Janusz Bucholc, za przeszkadzanie w wybiciu autu przez Jakuba Kowalskiego. Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej zdyskwalifikowała trenera Stomilu na dwa spotkania. Bucholc musiał to spotkanie (i następne z KKS-em 1925 Kalisz) oglądać z trybun. Zespół z ławki trenerskiej kierował asystent pierwszego trenera Grzegorz Lech.

Pierwsze dziesięć minut spotkania była bardzo aktywne. Już w pierwszej minucie groźną akcję przeprowadził Stomil za sprawą Filipa Wójcika, która jednak zakończyła się tylko rzutem rożnym. Chwilę później podanie Łukasza Szramowskiego przejęli gospodarze i wyprowadzili groźną kontrę, która na szczęście nie zakończyła się golem. W 8 minucie w polu karnym z woleja strzelał Michal Bezpalec, ale piłka uderzenona przez piłkarza Stomilu poszybowała wysoko nad poprzeczką.

W 14. minucie spotkania trybuny oszalały. Gola strzelił Filip Wójcik, wahadłowy otrzymał dobre podanie od Bezpalca i uderzył silnie z 18 metrów, piłka przeleciała przez ręce bramkarza i wpadła do siatki. Po strzeleniu gola przez Stomil mecz nadal był wyrównany, olsztyńska drużyna próbowała podwyższyć wynik, ale żaden strzał nie stworzył nawet zagrożenia. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy Bezpalec ładnym uderzeniem prosto w okienko uszczęśliwył trybuny po raz drugi. Po tym trafieniu piłkarze Stomilu wykonali tzw. “kołyskę”, dedykowaną właśnie dla Bezpalca, który przed w sierpniu został szczęśliwym tatą.

W przerwie meczu sztab szkoleniowy Stomilu postanowił przeprowadzić podwójną zmianę. Na boisko weszli Hubert Sadowski oraz Tomasz Bała. Boisko opuścili: 3. Lukáš Kubáň oraz Piotr Kurbiel.

Pierwsze pół godziny drugiej połowy nie przyniosło nic ciekawego. Dopiero pod koniec meczu pojawiły się emocje. Michał Karlikowski popełnił błąd w polu karny, faulował i goście mieli rzut karny. “Jedenastkę” pewnie wykonał Tomasz Mikołajczak i goście złapali kontakt. Chwilę później gospodarze mogli odpowiedzieć golem Filipem Wójcika, ale nasz zawodnik nie wykorzystał idealne sytuacji.

Olsztynianie dowieźli do końca zwycięstwo i tym samym zgarnęli drugi komplet punktów z rzędu. Stomil po 7. kolejkach ma na swoim koncie 10 punktów i znajduje się w środku II-ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie Stomil zagra dopiero za tydzień, ponownie na własnym boisku. Do Olsztyna przyjedzie KKS 1925 Kalisz, a mecz zaplanowano na 11 września (poniedziałek) o godzinie 18:30.

1:0 - Filip Wójcik (15), 2:0 - Michal Bezpalec (45), 2:1 - Tomasz Mikołajczak (76 k)

Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 4. Igor Kośmicki, 3. Lukáš Kubáň (46, 25. Hubert Sadowski), 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir (82, 6. Yūdai Shinonaga), 18. Michal Bezpalec, 17. Łukasz Szramowski (87, 23. Filip Laskowski), 7. Hubert Krawczun (67, 8. Marcin Stromecki) - 9. Piotr Kurbiel (46, 89. Tomasz Bała).

Prawda czasu prawda ekranu albo prawda księdza Tischnera.

2. 05.09.23 10:08 Pablo Olsztyn

Czerkasow nie straszny Nam KK Kalisz bo mamy przecież Grzecha przy linii 💪

3. 05.09.23 09:45 nowy nick czerkasowa

Kaliski KS prawdę nam powie.

4. 04.09.23 23:27 Fish

Co do meczu : Wójcik bardzo dobrze bramkarz też, Karlikowski jak zwykle raz nieźle a raz kiepsko reszta dużo lepiej niż za czasów trenera teoretyka, napastników nie oceniam bo... ich nie mamy!!! Teraz koniecznie wygrać z Kaliszem bo w tabeli ciasno. Brawa za drugą wygraną z rzędu 👏💪

5. 04.09.23 22:15 Pablo Olsztyn

No1 Menago namaścił już Nam super napastnika i następnego nie da hehe To już nawet nie jest wkurwiajace a śmieszne niestety... Mamy trzech grajków na atak i dwóch to drewno Kurbiel.i Bala. Zostaje Florek i pomocnicy jak Karol i Krawczun., wujo.

6. 04.09.23 22:08 No 1

pilkarskie jaja noemalnie.My napastinka chcemy a oni nam obronce z 3 ligi...Hehe taki wlasnie jest Stomil lubiacy zaskakiwac

7. 04.09.23 21:02 zorro

zostały 3 godz. do pozyskania napadziora, potem już chyba tylko wypożyczenie lub pozyskanie tych z własną kartą. Czy ktoś mysli logicznie w tym klubie?

8. 04.09.23 20:07 Realista

Kolejny obrońca w Stomilu wypożyczony z Pogoni Szczecin ostatnio był w stali rzeszów ale nie zdołał zadebiutować, kolejny rezerwowy z 3 ligi, menager uznał że napastnik nie jest potrzebny można grać bez lub z anemikiem bez kondycji na szpicy,

9. 04.09.23 18:34 zjs

Emilu na komendzie policji w Łodzi, zgadza się. Zniknął z futbolu bo z taką posturą pasowal na policjanta.

10. 04.09.23 18:32 Emilozo

Nie zniknął, a znalazł się na komandzie. W Łodzi.

11. 04.09.23 18:08 zjs

Oj tam... w naszym klubie często zatrudniano różnych zawodników. Ja tam wspominam np. Maćka Kasicę obrońcę kupionego z Gwardii Szczytno coś za milion pln w sezonie 95/96. To był czołg ! 196 cm wzrostu , 90kg wagi ale nie spełnił pokładanych w nim nadzieji chociaż zawodnicy odbijali się od niego jak od ściany, Zagral parę meczy ( tylko jeden w pełnym wymiarze i ...zniknął. Tak, że ...

12. 04.09.23 18:05 tomaso

No ale do oferty sprzedaży pokazuje się najlepsze rzeczy. Jak słynne apartamenty z Olsztyna na bookingu

13. 04.09.23 17:34 Realista

Chyba powtórkę z Polsat Sport i komentarz że słabszego napastnika w 1 lidze nie widzieli, duża nadwagą, brak kondycji i umiejętności,

14. 04.09.23 17:21 tomaso

Realista, obejrzyj sobie na YouTube filmik reklamowy Nikity Kovalonoksa. Strzela, aż miło. Nic dziwnego, że się nim działacze oczarowali

15. 04.09.23 17:11 Realista

A jak już sprowadza do klubu napastnika to Albańczyk i Łotysz mimo ważnego kontrakru nie mogą grać bo byli zgłoszeni w innych rozgrywkach loshi i kowalnkos i pol roku mieli wakacji w Olsztynie po czym wystąpili w kilku spotkaniach pokazali kompromitację sportowa i zostali wysłani do drużyny rezerw, można kabaret nakręcic co tu się działo

16. 04.09.23 15:37 No 1

jaja se robicie z tym Kurb.....?Co jest grane?Po co on tu jest/gra przeciez on nic nie pokazuje.Napastnik na teraz .Zamiast ich 2 Kurniel I bala czemuy nie jeden a jakis porzadny.Po co nam 2?

17. 04.09.23 15:15 zjs

Zresztą nic mnie w tym klubie już nie zdziwi pamiętając na genialne transfery Abbotta i Zahorskiego,którzy u schyłku kariery nie mogli już biegać a kosztowali krocie.

18. 04.09.23 15:10 zjs

Jeżeli tak jest jak piszesz Realisto to kto w tym klubie rządzi? Właściciel, Zarząd czy jakiś mityczny menadżer niewysokich lotów?

19. 04.09.23 14:36 Realista

Napastnika nie będzie bo kurbiel ma miejsce na szpicy zagwarantowane do końca sezonu i żaden trener nie zmieni tego, nawet jak będzie bez sił to ma stać i udawać że gra i potrafi, prędzej liczę że przesunięcia w kadrze kogoś z pomocy na napastnika, czy ten 17 latek z Japoni jest jeszcze na testach?

20. 04.09.23 14:12 zjs

"Królestwo za konia" błagał Ryszard III, my parafrazując wołamy "nie ma takiej ceny za dobrego napastnika" Może nasze modły zostaną wysłuchane od następnego okienka transferowego bo obecny kończy się 4.09.2023. Pozdrowienia dla "zorro" bo widać, że chłopak zanim napisze to czyta co inni napisali, a ja wysyłałem naszych na następny mecz do Kalisza a gramy u siebie. I dobrze, do trzech razy sztuka? Kyniu napisz recenzję z meczu!

21. 04.09.23 12:10 Yogi baboo

Napadzior ...napadzior ..napadzior...na już!!!! i tak już chyba drugi rok piszemy ......wszyscy piszą widzą tylko nie klub

22. 04.09.23 11:59 NiedzielnyKibic

Pisałem dwa miesiące temu, że potrzeba napastnika. Nasi obaj goleadorzy to parodia. Nie dają nic.

23. 04.09.23 09:39 marduck

Zmiana na plus, to fakt, że przez 30min staraliśmy się dominować, i w tym widzę "rękę" Janka, nie cofnęliśmy się po strzeleniu pierwszej bramki. Bądźmy szczerzy II połowa do zapomnienia. Shinonaga nie wiem czy się odnajdzie w tej lidze.

24. 04.09.23 08:21

Cieszy zwycięstwo ale gdzie był sztab szkoleniowy po meczu wypierdolić do szatni nawet nie podziękował !

25. 04.09.23 07:32 Levante

Dla mnie największy plus tego meczu to Wójcik ............ po słabym poczatku sezonu dziś zagrał naprawde dobrze.......... widać było walkę i gryzienie trawy - to czego mi w meczu z rezerwami zagłębia najbardziej brakowało...... niestety tak jak swego czasu broniłem Kurbiela to teraz nie mam watpliwosci - aby awansować potrzeba nam napastnika - teraz lub w przerwie zimowej ....... Bała takim wzmocnieniem nie jest......... Tak jakby odjac karne z zeszłego zesony to z gry Kurbiel strzelił 3 bramki ........... w tym sezonie z gy na wiecej sie nie zanosi............. chcąc awansować musimy mieć egzekutora..... albo kogoś kto strzela mniej i jest w stanie piłkę z obrońca na plecach przetrzymać....... P.S...................... młody Jakubowski bronił dobrze ......... drobne błędy popełniał ...........ale niech sie uczy - w tym wieku błedy beą sie zdarzać - lepiej jednak ogrywac naszego zawodnika niż zawodnika komu innemu.............

26. 04.09.23 00:09 jacekoks

Najważniejsze 3 pkt i tak trzymać. Awans jest nasz!!!

27. 04.09.23 00:04 Mariano Italiano

Po dwóch gorszych meczach i taak będziecie szczekać...jak jedyne co wam zostsło

28. 03.09.23 21:50 Realista

Florek nie jest najsłabszy ma podobnie jak super snajper kurbiel też jedna bramkę na koncie a jak wiadomo napastników rozlicza się z strzelonych bramek, po 20 minutach spotkania chciałem udostępnić swoje krzesło dla kurbiela bo facet nie ma sił i umiejętności na 2 ligę, może wakacje w 4 lidze przydałoby się dla niego aby zaczął grać

29. 03.09.23 21:46 Realista

Gdybym nowy trenerem odrazu został Bucholc a nie dziecko z licencja całkiem inaczej wyglądałoby transfery do klubu po 2 latach nieobecności powróciłby napastnik a tak w przerwie sezonu znowu odejdzie 5/7 zawodników ale patrząc jaka robi robotę Bucholc to będzie zmiana na lepsze widać po charakterze z jakim grają teraz zawodnicy

30. 03.09.23 21:44

@Realista. Florek jest niestety najsłabszy z tej trójki napastników... Taki max 4ligowy poziom, jedynie ze wzgledu na rok urodzenia go tu trzymają

31. 03.09.23 21:34 EXTRA

Brawo Stomil . Ale czy jesteśmy na dobrej drodze ?? Patrząc na Wójcika TAK . Patrząc na Kurbiela NIE . Chyba jest szansa na odnalezienie naszego Stomilowskiego charakteru . Super Jakubowski , przepraszam Pan Jakubowski . SPW

32. 03.09.23 21:34 Realista

Na stałe moga byc w rezerwach nic nie wnoszą do drużyny blokują tylko miejsca dla wychowanków np dla Florka,

33. 03.09.23 21:04 Pablo Olsztyn

Zawodnik jedynki nie będący młodzieżowcem może zagrać w rezerwach max 450 minut. To nie takie proste. Poza tym menago wybroni Kurbiela. Bala niestety lipa. Kondracki przecież gral w rezerwach. Laskowski dobry na końcowe parę minut dziś i zamykanie lewego skrzydła Chojniczanki.

34. 03.09.23 20:57 Realista

Jeżeli Bucholc nie będzie popełniać błędów poprzedników to zawodnicy kurbiel, bała, kondracki, Laskowski będą grali w drużynie rezerw odpowiedni poziom swoich umiejętności,

35. 03.09.23 20:55 19kuba84

Nie mamy napastnika !!! Ani jednego. Bramki zdobywaja u nas wszyscy tylko nie nominalni napastnicy. Bezpalec wypełnił odwieczny problem Stomilu czyli środek pola. Przecinał zbierał i czyścił. Jeszcze jak będzie tam w środku w formie Krawczun i Żwir to można powalczyć o efektowne skuteczne granie ale żądła nadal nie mamy. Kurbiel za każdym.razemmudowadnia mi ze można grać jeszcze gorzej. Ale przynajmniej można się pośmiać na meczu wymyślając na jego temat piękne baśnie :) Wójcik wreszcie był sobą, świetnie walczył cale spotkanie. Trzeba wierzyć że idziemy w dobrym kierunku !!

36. 03.09.23 20:47 Pablo Olsztyn

Brawo za piękne bramki, punkty i pierwszą połowę 💪💪💪 Bura za wystawianie takich graczy jak Kurbiel ( od 25 min chodził.tylko) czy Bala. Obaj drewno i nadają się tylko do Tartaku w Dywitach na boazerie. Kurbiel.gra bo menago ale kur...ile można. Pierwsza połowa , fajna walka, wróciła gra z czasów Graby.. zaś po przerwie zamiast strzelić trzecią bramkę i kontrolować grę to dali się zdominować coraz lepiej grającej Chojniczance. I nerwy .... Fajnie że wraca Wujo i Bezpalec z formą. Młody Jakubowski mega fajna grai jak wspomniał Bart, piaskowanie do poprawy. Karolowi zabrakło szczęścia do strzelenia bramki i Krawczunowi. Bala nie umie nawet wystawić nogi 🙈 Shinonaga chyba nie ma jeszcze sił na cały mecz a szkoda.

37. 03.09.23 20:20 Realista

Może niech tego nowego japończyka wystawi na szpicy jest niski ale widać że walczak i dużo biega wniósł więcej do drużyny niż 2 super napastnicy w całym spotkaniu

38. 03.09.23 20:14 zorro

@zjs z Kaliszem gramy za tydzień u siebie

39. 03.09.23 20:14 Bart

Pierwsza polowa fajna walczyli, Bezpalec ladnie technicznie druga niestety o 180st zmiana, Jakubowski bardzo dobrze (poza piastkowaniem przed siebie, do wytrenowania). Kurbiel i Bala to sabotaż darme zajmowanie miejsca na boisku, brac napastnika ktory przynajmniej bedzie chcial i bedzie mial sile biegac bo te dwa orly to zmeczone wychodza juz z szatni. Z KAkaka Kalisz 3pkt i Grzegorz trenerem dekady 3 mecze 9pkt, gorzej jak pozniej bedzie odwrotnie:p ale jest progres oby tak zostalo

40. 03.09.23 20:04 Realista

Zespół gra skrzydłami ale napastnika to nie ma żadnego kurbiel i bala bardzo słabe spotkanie niech Bucholc pomyśli i kogoś na szpicy wystawi zamiast tych 2 zawodników, brak kondycji i umiejętności widoczny w całym spotkaniu ale dzięki skrzydłami udało się wygrać,

41. 03.09.23 19:49 zjs

Gratulacje, porażka nie wchodziła w grę ale nerwowo w końcówce było. No zobaczymy jak będzie w Kaliszu. Kolega Owsian się wkurzył i trener... Kurbiela zdjął. Ten chłopak to nieporozumnienie.

42. 03.09.23 19:44 No 1

Bravo Stomil!!Bravo mlody!!z kazdym meczem wartosc rosnie co cieszy!Jak poprzednik napisal Kurbiel zaczal chodzi to trener go zmienil i bravo!Janek widac sie niecacka!

43. 03.09.23 19:27 Realista

Brawo stomil za walkę i wynik, i widać że Bucholc nie toleruje spacerowania po boisku kurbiela i szybka zmiana w przerwie spotkania,

44. 03.09.23 19:22 zorro

Poziom sędziowania w tej 2 lidze pozostawia wiele do życzenia Kogo tu przysyła pzpn

45. 03.09.23 19:20 zorro

Brawo za walkę i 3 punkty. Entuzjazm wraca. Uwaga na koncentrację mecz trwa 90 min, jakby było 1:0 to Chojnice by wyrównaly i mogła byc nerwówka. Teraz prawdziwy test z Kaliszem

46. 03.09.23 19:13 B5

Nie mogło być inaczej...brawa za 3 punkty,ale ilość żółtych kartek w każdym meczu jest porażająca.

47. 03.09.23 19:13 nor

Brawo za to zwycięstwo, super i gratulacje! Stomil nie byłby jednak sobą, gdyby w końcówce nie zafundował nam nerwówki. Oklaski dla młodego w bramce! Ważne 3 punkty, powoli odzyskujemy nasz Stomil walczący i zwyciężający.

48. 03.09.23 19:11 mazinho

Co poniektórzy niech lepiej pilnują walców na zakładzie a piłkę zostawią ekspertom

49. 03.09.23 19:06 tomaso

Bardzo dobry mecz Wójcika i Jakubowskiego. Ale pierwsza bramka to nie był strzał w okienko, na powtórce widać, że w środek, natomiast piłka przełamała ręce bramkarza. Drugi gol to wrzucenie piłki bramkarzowi za kołnierz, to nie było okienko

50. 03.09.23 18:59 chodi

Co najciekawsze tabela się bardzo spłaszczyła. Jedno zwycięstwo i jesteśmy na … drugim miejscu. Za tydzień walka o podtrzymanie passy. Budujemy twierdzę Olsztyn. Ciekawe co wtedy napisze ten co chciał karnet oddawać wielki kibic 😂😂👍

51. 03.09.23 18:55 chodi