Relacja z meczu GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn

I liga 2019/2020 (24. kolejka, 10.IV.2021 r.) Koniec Stadion GKS Bełchatów
GKS Bełchatów 2:3 Stomil Olsztyn
0:2
47' Valērijs Šabala
65' (k) Damian Hilbrycht
Sam van Huffel ż
Bramki GKS Bełchatów: 25. Leonid Otczenaszenko - 70. Marcin Sierczyński (46, 10. Dawid Flaszka), 91. Mateusz Bartków, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 99. Jakub Bator, 20. Maciej Koziara (85, 27. Kacper Sionkowski), 8. Damian Hilbrycht (85, 5. Michał Pawlik), 11. Maciej Mas (46, 9. Patryk Winsztal), 19. Waldemar Gancarczyk - 94. Valērijs Šabala.
Stomil Olsztyn: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina - 30. Damian Sierant (78, 9. Grzegorz Kuświk), 24. Sam van Huffel (90, 4. Jakub Mosakowski), 20. Mateusz Skrzypczak (78, 15. Jakub Tecław), 97. Jakub Mysiorski (54, 7. Adrian Szczutowski), 16. Koki Hinokio - 12. Wojciech Łuczak (90, 37. Hubert Szramka).
Szczegóły Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
Mecz bez udziału publiczności.

To był udany debiut w roli szkoleniowca dla Piotra Klepczarka. Prowadzony przez niego Stomil Olsztyn wygrał 3:2 na wyjeździe z GKS-em Tychy.

W zeszły wtorek Piotr Klepczarek (dotychczasowy asystent) otrzymał propozycję trenowania drużyny Stomilu, po tym jak z funkcji pierwszego trenera zwolniony został Adam Majewski. Popularny “Klepa” do bycia trenera szykował się od dawna, bo pierwszą licencję trenerską zrobił już w wieku 19 lat. Teraz nadarzyła się okazja pracy w I lidze i zdobycie doświadczenie w pracy jako pierwszy trener.

Na konferencji prasowej trener zapowiedział, że wielkich zmian nie będzie robił w zestawieniu wyjściowej jedenastki. Doszło jednak do zmiany ustawienia i powrotu do gry czwórką obrońców w linii. Poprzedni trener grał na 5 pięciu obrońców z czego dwóch to byli wahadłowi. W zależności od tego co się działo w meczu graliśmy dwoma lub jednym napastnikiem. I właśnie w ofensywie doszło do największego zaskoczenia, bo szansę gry od pierwszej minuty dostał Jakub Mysiorski. 18-latek zimą trafił do rezerw Stomilu z młodzieżowej Cracovii, ale wobec problemów kadrowych drużyny, szybko został włączony do treningów z pierwszym zespołem.

Stomil szybko objął prowadzenie bo, już w 8. minucie Koki Hinkio, który wykorzystał dogranie ze strefy obronnej, przebiegł z piłką pół boiska i pięknym uderzeniem z dystansu, prosto w okienko, pokonał Leonida Otczenaszenko. Druga bramka padła w 6. minucie. Michał Leszczyński zagrał na połowę rywali pod nogi Wojciecha Łuczaka, ten zagrał wysoką piłkę do wychodzącego Mysiorskiego i ten również bardzo ładnym strzałem z pola karnego podwyższył prowadzenie olsztynian. Tym samym odpłacił się za zaufanie nowego trenera.

Na drugą połowę wyszedł jakby inny Stomil, a goście rzucili się do szaleńczych ataków. Już w 47. minucie Valerijs Sabala strzelił kontaktową bramkę, po błędzie Rafała Remisza, który źle obliczył lot piłki zagranej z głębi pola pomiędzy obrońców. W 65. minucie było już 2:2, gdy Damian Hilbrycht wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu van Huffela. Chociaż tutaj jak pokazuje nagranie z kamery IPL faul był przed polem karnym.

Stomil poddenerwowany obrotem sprawy rzucił się do ataków. W 77. minucie wprowadzony w drugiej połowie Adrian Szczutowski znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale górą był Otczenaszenko. W tej akcji jeden z zawodników Stomilu został sfaulowany w polu karnym, ale sędzia tym razem nie wskazał na "wapno". Za zabyt żywiołową reakcję odesłał za to na trybuny trenera Klepczarka. Na tyle zmotywowało to zespół, że ten nie odpuszczał aż do samego końca.

Wynik spotkania w 83. minucie ustalił van Huffel, po ładnej kombinacji Łuczaka z Grzegorzem Kuświkiem, czym zrehabilitował się za faul, po którym sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Holenderski pomocnik przymierzył po długim rogu i piłka zatrzepotała w siatce GKS-u.

- Gratuluję swoim zawodnikom - powiedział po meczu Klepczarek, trener Stomilu. - W całym tygodniu, kiedy zaszły zmiany w klubie, tak jak już mówiłem na konferencji przed meczem, zawodnicy dali z siebie 100 procent w całym mikrocyklu. W meczu pokazali to samo. Piłka nożna jest przewrotna i wynik spotkania może być różny i często dzieje się tak, że w meczu dzieje się inaczej niż na treningach. 100 procentowe zaangażowanie na zajęciach nie zawsze można przełożyć na mecz. To nam się udało. Nie! Przepraszam, źle powiedziałem. My to zrobiliśmy, to nam się nie udało, my to wszyscy wykonaliśmy w 100 procentach. To co sobie zakładaliśmy to zrealizowaliśmy.

I dodaje: - Było wszystko w tym meczu. Była dramaturgia bo prowadziliśmy 2:0, po pięknych akcjach i decyzjach naszych zawodników. Kuba Mysiorski, dla którego są to pierwsze minuty na boiskach pierwszoligowych, dawał wcześniej sygnały, że może dawać różnicę na boisku. Tak samo Koki Hinokio, który zdobył piękną bramkę i to było bardzo istotne w 1 połowie. W 2 połowie zespół gospodarzy trochę nam napędził stracha, ale dobrze zareagowaliśmy i zdobyliśmy zwycięską bramkę. Zresztą też bardzo ładną. Chciałem jeszcze raz podziękować zawodnikom. To był dla nas bardzo ważny mecz, bardzo ciężki, a teraz kąpiel, powrót do domu i myślimy już o kolejnym meczu. To był dopiero mały kroczek żeby był spokój w naszym klubie, a czeka nas jeszcze bardzo dużo, dużo pracy.

W sobotę Stomil zagra z kolejną drużyną z dolnych rejonów tabeli - Resovią. Rodzi się problem, kto w tym meczu będzie pierwszy trenerem, bo Piotr Klepczarek na pewno będzie ukarany pauzą, pytanie brzmi tylko na jaką ilość spotkań.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:20:41

95' Koniec meczu. Wygrywamy w Bełchatowie !!!!!
93' Boisko opuszcza Łuczak i van Huffel , w jego miejsce Mosakowski i Szramka. 1
92' 4 minuty potrwa jeszcze ten mecz!
90' Rzut rożny dla drużyny dla Bełchatowa, strzał wysoko ponad bramką! 70
84' Piękne uderzenie van Huffela! Znów prowadzimy w tym spotkaniu! 1
78' Boisko opuszczają Skrzypczak i Sierant , w ich miejsce Tecław i Kuświk! 1
77' Czerwona kartka dla dla trenera Klepczarka! 1
77' To powinna być bramka dla nas, Szczutowski jednak przegrał sam na sam z bramkarzem! 1
76' GKS chce wygrać ten mecz! My na razie znów bez pomysłu!
74' Rzut rożny dla drużyny gospodarzy , na nasze szczęście bardzo nieporadnie wykonany. 70
72' W Barczewie Pisa prowadzi 3:2 ze Stomilem II Olsztyn.
65' Pewnym wykonawcą karnego Damian Hilbrycht. 70
64' Żółtą kartką ukarany Magiera. 70
64' Karny dla GKS-u! 70
61' Żółtą kartką ukarany van Huffel. 1
53' Adrian Szczutowski wszedł za Jakuba Mysiorskiego. 1
47' Gol dla gospodarzy zaraz po wznowieniu gry! Kontra GKS-u, Sabala mimo asysty dwóch obrońców strzela obok stojącego jak kołek Leszczyńskiego! 70
45+3' Koniec pierwszej połowy.
45' 1 min doliczona.
41' Rzut rożny dla drużyny, wybijamy na jeszcze jeden, dobrze się bronimy! 70
40' Piotr Klepczarek cały czas żyje meczem, daje wskazówki zawodnikom grającym w nowym ustawieniu.
39' Pisa Barczewo prowadzi 2:1 ze Stomilem II Olsztyn.
39' Rzut rożny dla Stomilu, dobrze wypychają obrońcy gospodarzy. 1
37' Rzut wolny dla Stomilu, za wysoko Łuczak. 1
35' Rzut rożny dla drużyny z Bełchatowa, teraz dobrze łapie Leszczyński. 70
34' Żółtą kartką ukarany Remisz. 1
34' Rzut rożny dla drużyny Stomilu, łapie Otczenaszenko, bramkarza GKS-u. 1
32' Dobra akcja lewą stroną, wywalczyliśmy rzut rożny! 1
31' Rzut rożny dla drużyny dla Bełchatowa, wybijamy! 70
28' W Barczewie mamy remis 1:1!
25' Piękne uderzenie Jakuba Mysiorskiego! Prowadzimy 2:0! 1
25' Optyczna przewaga gospodarzy, ale dobrze przesuwamy!
22' Rzut rożny dla drużyny GKS-u, źle piąstkuje Leszczyński, jeszcze jeden rożny z drugiej strony. Dobrze wychodzimy z opresji. 70
19' Pisa Barczewo prowadzi 1:0 ze Stomilem Olsztyn.
11' Żółtą kartką ukarany Maciej Mas. 70
6' Koki Hinokio po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał z dystansu! Uderzenie piękne i nie do obrony! 1
6' Rzut wolny z lewej strony, piłka wybita na rzut rożny. 70
4' Rzut rożny dla drużyny z Bełchatowa, bez zagrożenia bramki. 70
4' Strzał sprzed pola karnego broni Michał Leszczyński! 70
Gramy!
Mecz sędziować będzie Dominik Sulikowski z Gdańska.
Za 10 minut początek spotkania!
Skład rezerw na mecz z Pisą Barczewo: 92. Jakub Kanclerz - 3. Jakub Jurczak, 4. Szymon Dowgiałło, 6. Filip Szabaciuk, 7. Sebastian Puszkar, 15. Bartosz Pieńczykowski, 18. Hubert Świder, 19. Kamil Dajnowski, 71. Mateusz Jońca, 73. Łukasz Borkowski, 99. Michał Żukowski. 1
W drużynie rywali od pierwszej miuty były piłkarz Stomilu - Waldemar Gancarczyk. Na ławce rezerwowych: Jakub Staszak oraz Filip Laskowski. 70
W rezerwach w meczu z Pisą Barczewo zagrają: Jakub Kanclerz, Mateusz Jońca, Kamil Dajnowski oraz Filip Szabaciuk. 1
W Olsztynie z powodu kontuzji zostali Jonatan Straus oraz Maciej Spychała. 1
Na ławce rezerwowych zasiedli: 82. Piotr Skiba - 4. Jakub Mosakowski, 37. Hubert Szramka, 51. Krystian Ogrodowski, 7. Adrian Szczutowski, 9. Grzegorz Kuświk. 1
Wyjściowa jedenastka: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 27. Damian Byrtek, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina, 30. Damian Sierant - 16. Koki Hinokio, 24. Sam van Huffel, 20. Mateusz Skrzypczak, 12. Wojciech Łuczak - 97. Jakub Mysiorski. 1
Od pierwszej minuty w ataku Stomilu Olsztyn zobaczymy Jakuba Mysiorskiego. 1
Za godzinę pierwszy gwizdek sędziego w Bełchatowie!

W sobotę (10 kwietnia 2021 r.) Stomil Olsztyn rozegra wyjazdowe spotkanie z GKS-em Bełchatów. W roli trenera olsztyńskiego zespołu zadebiutuje Piotr Klepczarek, dotychczasowy asystent Adama Majewskiego.

Po zeszłotygodniowym blamażu z Sandecją Nowy Sącz z pracą w Stomilu Olsztyn pożegnał się Adam Majewski. Rolę pierwszego trenera przejął Piotr Klepczarek, który od sierpnia 2019 roku jest w sztabie szkoleniowym Stomilu, a ostatnio pełnił funkcję asystenta.

- Temat Sandecji zamknęliśmy we wtorek - mówi Piotr Klepczarek, trener Stomilu. - Przeanalizowaliśmy to co się wydarzyło i to co trzeba poprawić. Grubą kreską odcięliśmy to co się działo do momentu tego spotkania. We wtorek skoncentrowaliśmy się na najbliższym przeciwniku.

Nowy trener zadebiutuje w spotkaniu przeciwko GKS-owi Bełchatów, który obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli I ligi. Do Stomilu tracą 7 punktów, więc będzie im bardzo zależało na tym, żeby zmniejszyć dystans i jeszcze walczyć o pozostanie w lidze. Olsztyński zespół jest w kryzysie, bo na ostatnie 6 spotkań wygrał tylko raz, a resztę przegrał.

Zespół potrzebował nowego impulsu i takim ma być zmiana na stanowisku pierwszego trenera, chociaż trzeba pamiętać, że w zeszłym tygodniu pożegnano się z Karolem Szwedą.

Piotr Klepczarek nie zapowiada rewolucji w ustawieniu zespołu oraz zestawieniu wyjściowej jedenastki. Jak zaznaczył na konferencji prasowej przed meczem, nie ma poprostu na to czasu i wszystko musi robić odpowiedzialnie z myślą o zespole.

- Zmiany w składzie będą, ale nie będą to ogromne zmiany - mówi Klepczarek. - Wielu zawodników dało pozytywny impuls w mikrocyklu, który rozpoczęliśmy we wtorek. Jest to bardzo budujące. Mamy solidną kadrę, gdzie jest dużo młodzieżowców, ale nie są to zawodnicy przypadkowi, a piłkarze, którzy wyróżniali się w swoich poprzednich klubach. Oni będą zdobywać doświadczenie, po to tutaj przyszli. Nikt z nas nie urodził się z doświadczeniem, każdy z nas je zdobywa. Oni potrzebują czasu.

I dodaje: - Mamy solidny zespół, mamy rywalizację i taki był sygnał od zespołu w mikrocyklu, że będzie rywalizacja do końca. To mnie bardzo cieszy, a jeżeli chodzi o ustawienie zespołu, to dużych zmian nie przewiduję, bo nie ma na to czasu. Tak radykalne zmiany uważam, że w tak krótkim czasie, byłby za duże.

W Bełchatowie na pewno nie zobaczymy w akcji Macieja Spychały, który być może od poniedziałku rozpocznie trening wprowadzający. Podczas ostatniego meczu skręcenia stawu skokowego doznał Jonatan Straus i także został w domu. Od poniedziałku ma stopniowo wracać do zajęć.

W kadrze rywala jest zawodnik Stomilu - Jakub Staszak - wypożyczony do końca sezonu do GKS-u. W tym meczu będzie mógł wystąpić podobnie jak Waldemar Gancarczyk, który ma na swoim koncie 31 występów w “biało-niebieskich” barwach. W Bełchatowie na wypożyczeniu z Podbeskidzia Bielsko-Biała przebywa były zawodnik juniorów Stomilu - Filip Laskowski.