Artykuł

Bogusław Fijas. Fot. stomilolsztyn.com

Bogusław Fijas. Fot. stomilolsztyn.com

em

Gmina Ostróda partnerem meczu Stomil - Polonia Warszawa

24.01.23 08:53   em   1  

Gmina Ostróda, gdzie burmistrzem jest Bogusław Fijas, została partnerem ligowego meczu Stomilu Olsztyn z Polonią Warszawa.

- To kolejny etap realizacji planu, wedle którego Stomil ma na powrót zagościć nie tylko w Olsztynie, ale także w całym regionie - czytamy na oficjalnej stronie klubu. - Wśród mieszkańców warmińsko-mazurskich gmin, jest wielu fanów biało-niebieskich, ale także samorządowców, którzy chętnie wspierają rozwój piłki nożnej, inwestując między innymi w obiekty piłkarskie. Gmina Ostróda, od wielu lat dba o tę sferę najlepiej w województwie wspierając przy tym wiele wydarzeń sportowych organizowanych na tych terenach.

- Logotyp gminy pojawi się na materiałach promocyjnych związanych z meczem, a także na biletach, stadionie i koszulce, w której na boisko wybiegnie kapitan Stomilu Olsztyn - tłumaczy Bartosz Kucharski, rzecznik prasowy Stomilu Olsztyn. - Na trybunach zasiądzie także delegacja mieszkańców Gminy Ostróda. Wcześniejsze spotkania i to dzisiejsze, zakończone podpisaniem umowy dają jasny sygnał, że w regionie jest chęć do współpracy i promocji podczas meczów piłkarskich. Klub zamierza kontynuować rozwój w tym kierunku.

Dlaczego Gmina Ostróda zdecydowała się wesprzeć Stomil? - Postanowiliśmy kolejny już raz promować się jako gmina przez wydarzenie sportowe. Chodzi o zachęcanie do uprawiania, ale też oglądania sportu, kibicowania i wspierania regionalnych drużyn - mówi Bogusław Fijas, burmistrz Gminy Ostróda. - Dla mnie, wiele lat biegającego za piłką, Stomil Olsztyn to jest klub wiodący w województwie, kolory biało-niebieskie jednoznacznie kojarzą się ze Stomilem, sam też jestem kibicem Dumy Warmii. Zawsze zachęcam młodych piłkarzy z naszej gminy, tych najbardziej wyróżniających się, do kontynuowania kariery w Stomilu. Były już takie przypadki w przeszłości w przypadku chłopców, ale również dziewczynki z naszych terenów trenowały w Olsztynie, a później dostawały się do drużyn na najwyższych ligowych szczeblach w Polsce.

I dodaje: - Zdecydowałem się na współpracę i zostanie partnerem meczu Stomilu z Polonią, bo uważam, że to odpowiednia forma promocji gminy. Od wielu lat Gmina Ostróda promuje się poprzez konkretne działania związane z rozwojem sportu. Zresztą, dowodem niech będą statuetki i tytuły Piłkarskiego Samorządu Roku, które miałem przyjemność odebrać. Wspieramy szczególnie piłkę nożną, ale wszystkie inne dyscypliny, które młodzież na terenie gminy oraz miasta Ostródy uprawia także. To widać też w inwestycjach sportowych. Możemy się pochwalić bazą piłkarską, bo chyba nie ma drugiego samorządu w województwie warmińsko-mazurskim, który ma 6 pełnowymiarowych boisk piłkarskich z nawodnieniem. Ci, którzy przyjeżdżają tu rozgrywać mecze, czy to są spotkania w klasie okręgowej w Turznicy, Zwierzewie, czy A klasy oraz B klasy w Tyrowie czy Smykówku, przyznają otwarcie, że to są najlepsze place w tych klasach rozgrywkowych. Do tego dochodzi baza w Samborowie, gdzie mamy także doskonałe boisko z nawadnianiem. Tym się możemy chwalić, tym się szczycimy, ale to nie są puste obiekty. Jest bardzo duże zainteresowanie ze strony dzieci, młodzieży i rodziców. Są liderzy lokalni, którzy dbają o tę bazę i jesteśmy stawiani za wzór.

Spotkanie II ligi Stomil Olsztyn - Polonia Warszawa zaplanowano na niedzielę - 26 lutego 2023 roku. Początek spotkania o godzinie 14:30.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Polonia WarszawaKomentarze

  1. 24.01.23 15:22 tomaso

    Czekam, aż gmina Olsztyn będzie takim partnerem😀 z drugiej strony przed trzema laty AZS Indykpol wysłał mi ofertę sponsora meczu. Kwota 10 tys. zł robiła wrażenie, a z tego co widać było, to chyba wszystkie okoliczne miasta za wyjątkiem Olsztyna z tego ochoczo korzystały

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!