99' Koniec meczu.
92' Boisko opuszcza Wójcik , w jego miejsce Kalisz 1
85' Żółtą kartką ukarany Fadecki 67
82' Boisko opuszczają Shibata i Krawczun , w ich miejsce Szypulski i Stromecki 1
78' Żółtą kartką ukarany Mikołajewski 67

Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

"(S)krytym okiem" po meczu Stomil Olsztyn - Polonia Warszawa 1:1

28.02.23 06:17   kyn   16  

No to się zaczęło. Może nie od fajerwerków, ale po zastanowieniu trzeba remis przyjąć ze spokojem, jak to się mówi - pierwsze koty za płoty.

Zanim jednak przejdę do samego meczu, chciałbym wspomnieć o minucie ciszy przed pierwszym gwizdkiem. Fajnie, że klub uczcił dwóch z nas, którzy tak nagle i niespodziewanie odeszli do Sektora Niebo. Wielkie dzięki (w szczególności dla Bartka, najabardziej zaangażowanego w tym temacie - przyp. Emil), że udało się to zorganizować mimo transmisji telewizyjnej i uczcić chłopaków.

Obaj na to zasłużyli. Kto w ten czy inny sposób jest związany ze Stomilem, ten Wojtka "Mrówę" Milewskiego jeśli nie znał, to przynajmniej kojarzył. Wiele lat związany z ruchem kibicowskim Dumy Warmii, był postacią barwną i nietuzinkową. Jego śmierć także mnie dotknęła i to w szczególny sposób. Nadal nie wierzę.

Krzyś "Piekarz" Piekarski odszedł od nas wcześniej, ale jego śmierć jest dla mnie w dalszym ciągu szokiem. Cały czas mam przed oczami Krzyśka jak podnosi się z ławeczki na jednej ze stacji w Warszawie, gdy zabieraliśmy go wraz z redakcją do Siedlec. Nieodłączny uśmiech, czteropak złocistego płynu dla nas na drogę, świetne dyskusje w trasie na mecz i w drodze powrotnej. Ten obraz nie zniknie mi sprzed oczu do końca życia. Więcej się nie widzieliśmy...

Wielkie dzięki dla chłopaków z Gietrzwałdu i dla Huberta, że tak sprawnie ogarnęli flagę "Piekarza", która zadebiutowała na płocie w trakcie tego meczu.

Jeszcze raz bliskim "Mrówy" i "Piekarza"najgłębsze wyrazy współczucia. "Nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich."

Nie ma się co oszukiwać, starcie z Polonią jakimś wielkim i wybitnym meczem nie było. Szybko strzelona bramka w wykonaniu, powracającego na Piłsudskiego, Huberta Sadowskiego zapewne zaostrzyła apetyty, o dziwo, mimo chłodu i transmisji telewizyjnej, dość licznie zgromadzonej publiczności, więc szkoda, że Stomil nie potrafił sfinalizować tego, co sobie w tym meczu wypracował. Tak jakby wróciły demony z początku poprzedniej rundy - nieskuteczność, brak pomysłu na wykończenie fajnych akcji, sporo strat w środku pola i kilka głupich błędów w obronie. Ponownie Biało-Niebiescy rozegrali dwie nierówne połowy, może nie diametralnie, ale jednak.

Do plusów na pewno zaliczyć trzeba występ wspomnianego Sadowskiego, wyczyny w bramce Jakuba Mądrzyka, podniesiony o level czy dwa skok presingowy i agresję w odbiorze. To dobrze wróży na kolejne mecze i myślę, a wręcz jestem przekonany, że z każdą kolejką będzie to wyglądało jeszcze lepiej. Na dobrą grę Stomilu nie będziemy musieli czekać do 5 serii przed końcem sezonu. Większego przebłysku geniuszu piłkarskiego spodziewam się już w meczu z Garbarnią, a w spotkaniu, na które wszyscy czekamy, musi być już ogień.

To spotkanie udowodniło też, że runda wiosenna nie będzie spacerkiem i niech nikogo nie zmyli świetna passa sześciu meczów bez porażki, bo takowe jeszcze w tym sezonie przyjdą. Byle nie w najbliższych kolejkach. Na razie podtrzymuję swoje zdanie, że na rundę wiosenną patrzę ze spokojem, więcej jest przesłanek ku optymistycznemu spojrzeniu na ekipę trenera Grabowskiego. Czekam zatem z niecierpliwością na następne mecze.

SPW!

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Polonia Warszawa, (S)krytym okiem, II liga, felietonKomentarze

 1. 03.03.23 16:07 Czerkasow

  Nie spóźni. Po drodze do Elbląga zajadą i zabiorą 7😁

 2. 03.03.23 15:25 Emilozo

  Następne przepychanki kto pierwszy wejdzie na mecz jak się ochrona spóźni ;)

 3. 03.03.23 15:21 Czerkasow

  Jakoś tego nie widać 😁😁😁 Kończmy przepychanki.

 4. 03.03.23 14:54 Emilozo

  Mam więcej pogody ducha w sobie od Ciebie :)

 5. 03.03.23 14:35 Czerkasow

  Oczywiście że nie będę Tobie dyktował co masz robić a czego masz nie robić. Napisałem do Ciebie jako Wyroczni 😁 wczechwiedzącej w kontekście narzekań na lożę dziennikarską ale Emilu zapomniałeś wyjąć kij z ... 😁 Więcej pogody ducha.

 6. 03.03.23 10:17 Emilozo

  Nie, po prostu nie będziesz mi pisał, co mam przypominać, a co nie mam przypominać :) Tak samo jak nie będziesz mi dyktował czy mogę oczekiwać awansu, czy nie. I tylko tyle. Wiadomo od roku, że w klubie świadomie zgodzili się na to, że trybuna vip powiększona została kosztem miejca pracy dla dziennikarzy. OK, ja nie płaczę, robię swoje, nie  ja przypomniałem ten problem tutaj, a tylko się odniosłem. Głównie to chciałem napisać o warunkach pracy spikera na naszym stadionie i to uczyniłem.

 7. 03.03.23 08:08 Czerkasow

  To co? Będziemy się tak przerzucać? Że Przemysłówka z porozumieniu z klubem to zrobiła?

 8. 02.03.23 20:57 Emilozo

  To Ty przypomnij.

 9. 02.03.23 18:30 Czerkasow

  Emilu - przypomnij, kto przeniósł loże VIP na miejsca dla dziennikarzy (niemiłosiernie miejsce dla nich skracając)?

 10. 02.03.23 15:07 Emilozo

  Tak, dziennikarskie trybuny są teraz tragiczne. Ciasno jak ciasno, ale te studenckie pulpity nie kojarzą mi się dobrze. Kiedyś w Chorzowie na stadionie Ruchu mi się połamał i laptop zleciał z tej trybuny w dół... Co do pracy spikera, to akurat, w tym meczu było... super. Janusz ze Szczytna dostarczył swój sprzęt i nagłośnienie było mobilne, nie trzeba było korzystać z tego Osirowskiego. Przed meczem i w przerwie akurat stał obok Janusza, który obsługiwał muzykę ect, a na sam mecz schodziłem na starego vipa i stamtąd widziałem wszystko. Jakbym oglądał mecz z tego pomieszczenia na górze, to masakra, tam nic nie widać. A dlaczego stamtąd się spikeruje? Bo nie działa mikrofon bezprzewodowy do nagłośnienia stadionowego.

 11. 28.02.23 20:13 Owsian

  Cóż. Miasto powiatowe...

 12. 28.02.23 17:34 DJKS

  A wielce szanowny ''derektor'' OSiRu co mecz zajada darmowy gulasz w przeszkolonym i ogrzewanym pomieszczeniu powyżej trybuny VIP...

 13. 28.02.23 16:54 waldi812

  Zgadzam się z Tomaso, w tych warunkach wyglądają jak pracownicy pizzeri Dracula. Przed zmianami na krytej warunki były dużo lepsze.

 14. 28.02.23 15:49 tomaso

  Przy czym słyszałem, że takie warunki pracy to pomysł nie Stomilu, a OSIRu

 15. 28.02.23 15:48 tomaso

  Nie wiem Kyniu, jaka jest Twoja opinia, ale uważam, że warunki, w jakich dziennikarze pracują na stadionie, są skandaliczne. Jeden siedzi na drugim, ciasno, miejsca za słupami. Emil, który był spikerem, widziałem, że siedział obok kamerzysty Polonii, miejsca z ograniczoną widocznością. Szkoda, bo akurat dziennikarze powinni mieć jakieś przyzwoite warunki, bo i człowiek czasami słucha transmisji w radio albo śledzi w internecie i dobrze by było, gdyby zapewnić im komfort pracy

 16. 28.02.23 09:37

  A ja sobie e obawiam że jak głów nie poukładają i nie będzie odpowiedniego nastawienia to z cwelblagiem będzie ciężko przy tylu błędach co tutaj było i brak jakiś klarownych sytuacji do przodu

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!