Relacja z meczu Huragan Morąg - Stomil Olsztyn

Drugiej sparingowe zwycięstwo Stomilu

Sparing nr 2 - zima 2019/2020 (11. stycznia 2019 r.) Mrągowo (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
Żeromskiego 36, 14-300 Morąg
Huragan Morąg 1:2 Stomil Olsztyn
1:1
26' Piotr Łysiak Bramki Wojciech Dziemidowicz 23'
Oleg Tarasenko 88'
kartki
Bramki Huragan Morąg:
Stomil Olsztyn: Michał Sobieski (46, 92. Jakub Kanclerz) - 20. Wojciech Dziemidowicz, 96. Ołeh Tarasenko, 19. Vladislavs Kuzmins, 9. Jakub Staszak - 90. Romāns Mickevičs (56, 22. Maciej Serbintowicz), 70. Mateusz Cetnarski (46, 37. Hubert Szramka), 97. zawodnik testowany (46, 25. Jakub Jurczak), 4. Eduards Tīdenbergs, 77. Rafał Parobczyk (46, 16. Koki Hinokio) - 14. zawodnik testowany.
Szczegóły

Relacja

W drugim spotkaniu sparingowym Stomil Olsztyn wygrał 2:1 z Kaczkanem Huragan Morąg.

Pierwszego gola dla olsztyńskiego zespołu strzelił Wojciech Dziemidowicz. Boczny obrońca Stomilu znalazł się w odpowiednim miejscu na środku pola karnego i pokonał bramkarza Huraganu. Chwilę później do wyrównania doprowadził Piotr Łysiak, który z 20. metrów oddał celny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego.

Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 88. minucie Ołeh Tarasenko.

em


Zapowiedź

Stomil Olsztyn w sobotę rozegra pierwsze spotkania sparingowe w 2020 roku. Olsztyński zespół najpierw zmierzy się ze Zniczem Biała Piska (III liga), a następnie z Kaczkanem Huragan Morąg (III liga). Spotkania odbędą się w Mrągowie w godz. 11 - 15.

Piłkarze olsztyńskiego klubu na początku tygodnia wrócili po ponad miesięcznej przerwie od ostatniego spotkania o stawkę. Na pierwszym treningu zjawili się wszyscy zawodnicy, którzy stanowili trzon zespołu. Nie trenował jedynie Michał Leszczyński, którego nie zobaczymy podczas sobotnich sparingów, ale olsztyński bramkarz wróci do treningów na pełnych obrotach w najbliższy poniedziałek.

Z drużyną Stomilu Olsztyn pożegnali się piłkarze z szerokiej kadry zespołu, którzy głównie grali na boiskach czwartoligowych. Do III-ligowego Hutnika Kraków wypożyczony został Szymon Rak. Na wypożyczenia do innych klubów mają trafić także Karol Landowski, Sebastian Jarosz czy Kamil Niewiadomski. Jeszcze w minionym roku Stomil rozwiązał umowę z Willianem Pozo-Ventą, który zagrał raptem 5. spotkaniach w rezerwach.

Stomil w tych dwóch spotkaniach sparingowych sprawdzi dużą ilość testowanych zawodników. Olsztyński klub tradycyjnie utrzymuje w tajemnicy nazwiska testowanych piłkarzy, ale kilku udało się nam rozpoznać. Od wtorku sztab szkoleniowy przygląda się takim zawodnikom jak Rafał Parobczyk (Unia Skierniewice), Jonatan Straus (ostatnio Legionovia Legionowo), Krzysztof Ropski (Siarka Tarnobrzeg), Jakub Staszak (Górnik Konin), Eduards Tīdenbergs, Romāns Mickevičs (obaj FK Ventspils).

W poniedziałek olsztyńska drużyna wyjedzie na pierwsze z dwóch zgrupowań. Olsztyński zespół przez tydzień będzie szlifował formę we Władysławowie w COS OPO Cetniewo. Tam Piotr Zajączkowski zaplanował dwa sparingi. Najpierw z Olimpią Elbląg (15 stycznia, II liga), a następnie z Redunią Stężyca (18 stycznia, III liga).

em