90' Niestety, problemy techniczne nie pozwoliły nam zakończyć rekacji. Po 90 minutach Stomil - Wisła 3:2!
76' GOOOOL! Jarosław Ratajczak! 1
71' Żółtą kartką ukarany Jakub Piotrowski 1
61' Boisko opuszcza Łukasz Jegliński, w jego miejsce Paweł Głowacki 1
59' I mamy 2:2. Stojąc w polu karnym tyłem do bramki, Mariusz Idzik przelobował Piotra Skibę. 1413

Olsztyn - stadion Stomilu, 1 kwietnia 2017 r., godz. 18

Kolejny ciekawy mecz, kolejne zwycięstwo przy Piłsudskiego

01.04.17 19:59   zic   10

W meczu 24. kolejki I ligi Stomil Olsztyn wygrał na własnym stadionie z Wisłą Puławy 3:2 (2:1). Efektowną bramkę z rzutu wolnego strzelił Grzegorz Lech, drugą z rzutu karnego dołożył Rafał Kujawa, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jarosław Ratajczak.

Stomil rozpoczął spotkanie z mocno ofensywnym nastawieniem i od pierwszych minut narzucił swoje tempo gry. Jednak na prowadzenie jako pierwsi wyszli goście. W 9. minucie pierwsza akcja ofensywna Wisły, w pole karne wpadł Konrad Nowak, trafił w słupek, jednak piłka dobitce Konrada Szczotki znalazła drogę do bramki Piotra Skiby.

Stracona bramka nie zmieniła obrazu gry, to Stomil cały czas przeważał i próbował sforsować uważnie grającą obronę atakami pozycyjnymi. Nie udawało się z akcji, udało się ze stałych fragmentów. W 33. minucie do piłki na 18. metrze podszedł Grzegorz Lech i strzałem a'la Lewandowski, tuż przy lewym słupku, pokonał bramkarza gości. Trzy minuty później było już 2:1, po tym jak rzut karny, zagwizdany po zagraniu ręką w polu karnym, na bramkę zamienił Rafał Kujawa.

W 59. minucie goście doprowadzili do wyrównania, Mariusz Idzik otrzymał podanie w polu karnym i stojąc tyłem do bramki, przewrotką przelobował Piotra Skibę. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy Stomilu. W 74. minucie dobrą okazję w polu karnym wykorzystał Jarosław Ratajczak i zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Było to kolejne bardzo ciekawe spotkanie na stadionie Stomilu tej wiosny, i przypomnijmy - wiosny w której Stomil nie zaznał jeszcze smaku porażki, z kompletem dwóch zwycięstw na własnym stadionie. Okazja do podtrzymania tej passy już za tydzień, w kolejnym spotkaniu, w niedzielę, Stomil zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica.