Relacja z meczu Miedź Legnica - Stomil Olsztyn

godz. 15:00

Orła Białego 1, Legnica
Miedź Legnica 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
72' Petteri Forsell Bramki
ż Paweł Kapsa
ż Adrian Łuszkiewicz
ż Grzegorz Bartczak
kartki Piotr Klepczarek ż
Tsubasa Nishi ż
Paweł Głowacki ż
Bramki Miedź Legnica: 33. Paweł Kapsa - 19. Grzegorz Bartczak, 44. Michał Stasiak, 24. Tomasz Midzierski, 3. Hunter Gorskie - 99. Marek Gancarczyk (72, 29. Marcin Garuch), 20. Adrian Łuszkiewicz, 17. Petteri Forsell, 7. Łukasz Garguła (87, 8. Adrian Cierpka), 14. Jakub Chrzanowski - 9. Tadas Labukas (75, 10. Igor Subbotin).
Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 3. Rafał Remisz (87, 20. Bartosz Bartkowski), 6. Piotr Klepczarek, 12. Michał Trzeciakiewicz, 4. Jarosław Ratajczak - 11. Karol Żwir, 7. Paweł Głowacki, 93. Igor Biedrzycki, 21. Łukasz Jegliński (74, 2. Rafał Śledź), 22. Tsubasa Nishi - 88. Rafał Kujawa (66, 77. Paweł Łukasik).
Szczegóły sędziował: Łukasz Szczech (Kobyłka).
widzów: 2233.

W ostatniej kolejce I ligi Stomil Olsztyn przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Miedzią Legnica 0:1 (0:0).

Mecz toczył się w dobrym tempie, pomimo słonecznego, niedzielnego popołudnia i dosyć wysokiej temperatury. W pierwszej połowie bramki nie padły, pomimo że doskonałą okazję do zmiany wyniku miał Karol Żwir, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił jedynie w górną siatkę bramki.

W drugiej połowie po rzucie wolnym piłkę przed pole karne dostał Rafał Remisz i uderzył z pierwszej piłki, ale Paweł Kapsa zdołał końcówką palców wybić piłkę. W 72. minucie po bramce z rzutu wolnego na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Petteri Forsell. Pomimo kilku dobrych ofensywnych akcji, Olsztynianom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Stomil kończy sezon z 44 punktami (z czego tylko 13 zdobyte w 2016 roku, w tym 3 punkty walkowerem). Za nami trudna runda, przed nami kolejny sezon I ligi, tym trudniejszy, że rozpoczniemy go z odjętymi 3 punktami.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zakończą sezon w Legnicy. Podopieczni Adama Łopatki zagrają w niedzielę z miejscową Miedzią. Początek meczu o godz. 15.

Stomil w daleką podróż udaje się w sobotę rano. W południe w Kutnie zaplanowano trening. Ostatnim spotkaniom w lidze zawsze panuje wakacyjna atmosfera, ale z taką opinią nie zgadza się trener zespołu Adam Łopatko.

- Jesteśmy klubem profesjonalnym i nie mogę sobie wyobrazić, że mamy podejść do tego spotkania inaczej niż ostatnio - mówi olsztyński szkoleniowiec.

W porównaniu w meczu z Pogonią Siedlce nastąpią zmiany w pierwszej jedenastce. Szansę od pierwszej minuty powinien dostać rezerwowy bramkarz Michał Leszczyński. W meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Janusz Bucholc (w porzednim sezonie też nie zagrał w ostatnim spotkaniu - red.). Na dłuższy występ może liczyć Rafał Śledź, który dobrze zagrał ostatnio w spotkaniu rezerw (strzelił dwie bramki - red.).

Stomil trenować będzie do środy. Przed urlopami piłkarze przejdą jeszcze badania. Nie wiadomo jeszcze kiedy wrócą do zajęć i kto będzie trener w nowym sezonie. Jednym z kandydatów jest Adam Łopatko, który przedstawił swoją koncepcję dalszej pracy w roli pierwszego szkoleniowca.

W tym samym dniu swoje spotkanie rozegra także drużyna rezerw Stomilu. Wyjątkowo podopieczni Michała Alancewicza zagrają na stadionie przy Al. Piłsudskiego 69A. Początek meczu z Mrągowią Mrągowo o godz. 17.