Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Miedź Legnica

0:1
Bramki Petteri Forsell 9'
ż Kujawa kartki Łuszkiewicz ż
de Amo ż
Bramki Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 87. Arkadiusz Czarnecki, 93. Igor Biedrzycki (60, 3. Marcel Ziemann), 31. Tomasz Wełnicki, 4. Jarosław Ratajczak - 23. Patryk Kun, 97. Wiktor Biedrzycki, 7. Paweł Głowacki (76, 21. Łukasz Jegliński), 88. Rafał Kujawa, 14. Tsubasa Nishi - 10. Krzysztof Szewczyk (60, 9. Łukasz Suchocki)
Miedź Legnica: 33. Paweł Kapsa - 3. Hunter Gorskie, 16. Jonathan de Amo, 24. Tomasz Midzierski, 27. Rumen Trifonow - 11. Óscar Martín (62, 9. Mariusz Rybicki), 29. Paul Batin (88, 21. Damian Rasak), 31. Keon Daniel, 7. Łukasz Garguła (69, 20. Adrian Łuszkiewicz), 18. Michał Bartkowiak - 10. Petteri Forsell
Szczegóły Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 16:04:16

95' Koniec meczu.
92' Żółtą kartką ukarany Jonathan de Amo 1497
91' Wiktor Biedrzycki z główki, bez problemu broni bramkarz Miedzi. 1
91' Cztery minuty do końca.
89' ...piłka w rękach bramkarza. 1497
89' Rzut rożny dla Stomilu 1
87' Boisko opuszcza Paul Batin, w jego miejsce Damian Rasak 1497
87' Czarnecki do Kuna w pole karne, ten płaskim strzałem bliski zaskoczenia Kapsy. 1
82' Hunter Gorskie z ostrego kąta, Leszczyński musiał piąstkować na róg. 1497
81' Wolej Ratajczaka, piłka ponad bramką... 1
79' Rzut rożny dla Stomilu, szybkie i krótkie wykonanie, dośrodkowanie nie znajduje żadnego z zawodników Stomilu. 1
77' Dośrodkowanie Nishiego wyłapuje Kapsa. 1
77' Faulowany przed polem karnym Jegliński, będzie rzut wolny. 1
76' Boisko opuszcza Paweł Głowacki, w jego miejsce Łukasz Jegliński 1
75' Groźna kontra gości, Mariusz Rybicki obok słupka. 1497
74' Żółtą kartką ukarany także Adrian Łuszkiewicz 1497
74' Żółtą kartką ukarany Rafał Kujawa 1
73' Duża przewaga Stomilu w ostatnich minutach. 1
73' Tym razem Nishi przed szansą, nie zdołał jednak atakowany czysto uderzyć na bramkę. 1
72' Ziemann z dystansu, piłka trafia jeszcze do Kujawy, ten nieczysto uderza na bramkę, piłka w rękach bramkarza. 1
71' Rzut rożny dla Stomilu 1
71' Faulowany Kun, rzut wolny z lewej strony pola karnego Miedzi. 1
69' Boisko opuszcza Łukasz Garguła, w jego miejsce Adrian Łuszkiewicz 1497
67' Rzut rożny dla Stomilu, tylko słupek po strzale Kujawy głową! 1
66' Rafał Kujawa z dystanu, Kapsa piąstkuje na róg. 1
65' Ziemann w polu karnym wzdłuż linii końcowej, uderza z ostrego kąta w boczną siatkę. 1
65' Dobra akcja Stomilu, wymiana podań wzdłuż bramki, uderzenie główką wybija obrońca z bramki. 1
62' Boisko opuszcza Óscar Martín, w jego miejsce Mariusz Rybicki 1497
61' Rzut rożny dla Stomilu, wybijają obrońcy. 1
61' Boisko opuszcza Igor Biedrzycki, w jego miejsce Marcel Ziemann 1
60' Boisko opuszcza Krzysztof Szewczyk, w jego miejsce Łukasz Suchocki. 1
52' Dośrodkowanie Kuna przelatuje wysoko ponad bramką... 1
51' Faul na 25. metrze przed bramką gości, będzie rzut wolny dla Stomilu. 1
51' Płaskie dośrodkowanie na wyjście, ratuje się Kapsa dalekim wyjściem poza pole karne. Szewczyk przed szansą uderzenia na pustą bramkę z dystansu, jednak poślizgnął się i i nie zdołał oddać strzału na bramkę. 1
46' Rozpoczynamy drugą połowę. 1
35' Kun do Szewczyka, ten uderza z pierwszej, jednak bez problemu broni Kapsa. 1
29' Dobre dośrodkowanie, w polu karnym wytworzyło się małe zamieszanie, sygnalizowana była nawet ręka jednego z obrońców. Ostatecznie nic z tej akcji nie wyszło. 1
28' Rzut rożny dla Stomilu 1
27' Rzut wolny dla Stomilu. Dośrodkowanie mija okolice bramki i wychodzi za końcową linię. 1
27' Słupek! Dośrodkowanie Nishiego na głowę Kuna, temu zabrakło centymetrów. 1
20' Rzut wolny dla Stomilu z prawej strony pola karnego gości. Wybite dośrodkowanie... 1
15' Rzut wolny dla Miedzi z lewej strony pola karnego Stomilu. Płaskie dośrodkowanie przerywa... sędzia. 1497
13' Dobre dośrodkowanie w pole karne gości, główkuje Szewczyk, jednak bez większego problemu broni bramkarz. 1
11' Rzut rożny dla Stomilu 1
9' Kontra gości i 0:1. Petteri Forsell miał dużo miejsca w polu karnym , w ostatniej fazie dobiegło do niego trzech obrońców, zdołał jednak pokonać Leszczyńskiego. 1497
6' ...fatalnie jednak dośrodkowuje Kujawa. 1
5' Faul na 30. metrze, będzie okazja do dośrodkowania dla Stomilu. 1
5' W odpowiedzi dośrodkowanie Ratajczaka, piłka w rękach Kapsy. 1
4' Pierwszy strzał na bramkę na konto Miedzi, strzał z daleka ale i daleki od perfekcji. 1497
Gramy! 1497
Piłkarze wchodzą na murawę, za chwilę rozpoczynamy spotkanie!
Miedź Legnica: 33. Paweł Kapsa - 18. Jonathan de Amo, 3. Hunter Gorskie, 24. Tomasz Midzierski, 27. Rumen Trifonow - 11. Óscar Martín, 31. Keon Daniel, 7. Łukasz Garguła, 29. Paul Batin, 18. Michał Bartkowiak - 10. Petteri Forsell 1497
W meczu nie będzie mógł zagrać Grzegorz Lech, który doznał kontuzji na ostatnim treningu. Na uraz narzeka także Tomasz Zahorski, którego zabrakło na ławce rezerwowych. W pierwszym składzie Stomilu rozpocznie dwóch młodzieżowców: oprócz Wiktora Biedrzyckiego zagra Krzysztof Szewczyk. 1
Stomil rozpocznie w składzie: 13. Michał Leszczyński - 87. Arkadiusz Czarnecki, 93. Igor Biedrzycki, 31. Tomasz Wełnicki, 4. Jarosław Ratajczak - 7. Paweł Głowacki, 97. Wiktor Biedrzycki, 14. Tsubasa Nishi, 23. Patryk Kun - 10. Krzysztof Szewczyk, 88. Rafał Kujawa 1
Witamy ze stadionu Stomilu. Letnia pogoda i temperatura w Olsztynie. Piłkarze obu drużyn już na rozgrzewce, zaczynamy za nieco ponad godzinę. 1

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę przed własną publicznością zagrają ligowe spotkanie z Miedzią Legnica. Początek meczu o godz. 19:45.

W poprzednim sezonie Stomil Olsztyn dwukrotnie przegrywał z Miedzią Legnica po 0:1. W tym sezonie także nie będzie łatwo pokonać rywali.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe spotkanie. Niepierwszy sezon rywalizujemy z Miedzią Legnica, tam wielu zawodników jest na bardzo wysokim poziomie, którzy już nie grają w Ekstraklasie jak np. Łukasz Garguła, czy chociażby Petteri Forsell. To groźny i dobrze zorganizowany przeciwnik. My jednak gramy na własnym stadionie, na którym chcemy wygrywać i zdobywać komplet punktów. Z takim założeniem wyjedziemy na to spotkanie - powiedział trener Stomilu Olsztyn Adam Łopatko.

W ostatnim spotkaniu ligowym Stomil Olsztyn zremisował 1:1 na wyjeździe z Wisłą Puławy.

- Niektórzy zawodnicy po meczu w wypowiedziach ocenili ten remis jako porażkę. Ja może bym tak mocno nie oceniał, że jest to nasza porażka, bo Wisła Puławy to groźny przeciwnik na własnym boisku. Ten niestrzelony karny zdecydował o naszym remisie. Gdybyśmy prowadzili 1:0, to zakładam, że skończyłoby się rezultatem 3:0. Moglibyśmy pograć z kontry, co lubimy, jakby przeciwnik się otworzył. Ten karny nas przytłoczył i przeciwnik to wykorzystał - dodaje olsztyński szkoleniowiec.

Po kontuzji powrócił do treningów Karol Żwir, ale za wcześnie jest żeby zawodnik wybiegł na boisko. W pełni sił jest natomiast Piotr Klepczarek, który w każdej chwili może wejść na plac gry. W Puławach z powodu kontuzji nie było Tomasza Zahorskiego i teraz w sobotę także nie będzie do dyspozycji olsztyńskiego szkoleniowca.

- Łatwych spotkań w tej lidze nie ma, ale my na własnym boisku czujemy się mocni. Nie przegraliśmy jeszcze spotkania, tracimy mało goli. Podtrzymamy tą passę i chcemy zdobyć komplet punktów w meczu z Miedzią - mówi filar olsztyńskiej obrony Tomasz Wełnicki.

Początek meczu o godz. 19:45. Ze spotkania przeprowadzimy tekstową relację na żywo.