Relacja z meczu Mrągowia Mrągowo - Stomil Olsztyn

Mrągowia Mrągowo 0:2 Stomil Olsztyn
0:1
Bramki Lech 2'
Spychała 88'
Bramki Mrągowia Mrągowo: Osmański Żbikowski Kowalczyk Wasilewski Korotko Ł.Kuśnierz Zajączkowski [45' Piec] Rzemyk [72' Pierowicz] Krztoń Jóźwiak Hebda
Stomil Olsztyn: Grygorowicz Gabrusewicz Żakowski [Zega 67'] Łachacz Górzec Spychała Lech Czerwiński [Łazar 64'] Paszkiewicz [Niestatek 51'] Zahorski Radziszewski [Ruszkiewicz 68']
Szczegóły Widzów: 400

Piłkarzom OKS-u udała się wyprawa do oddalonego od Olsztyna 60. km Mrągowa. W meczu 11. kolejki olsztynianie pokonali miejscową Mrągowię 2:0 (1:0), a łupem bramkowym podzielili się Grzegorz Lech oraz Sebastian Spychała.

Od samego początku podopieczni Andrzeja Nakielskiego rozpoczęli z animuszem, co się zupełnie opłaciło. Już w 2. minucie prowadzili 1:0. Do piłki na 25. metrze dopadł Grzegorz Lech i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Po stracie gola Mrągowia ruszyła do ataków, ale akcje gospodarzy  zatrzymywały się na dobrze grającej w dniu dzisiejszym dwójce środkowych obrońców - Łachaczowi i Żakowskiemu. W 27. minucie Korotko po dobrym podaniu od Jóźwiaka znalazł się w sytuacji sam na sam z Grygorowiczem ale nasz bramkarz nie dał się pokonać, wybijając piłkę na rzut rożny. Olsztynianie grali bardzo ambitnie, walcząc o każdy metr boiska. W ich poczynaniach było widać sporo zaangażowania, które mogło zostać wynagrodzone w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy to Tomek Zahorski po podaniu od Paszkiewicza znalazł się w sytuacji sam na sam z Piotrkiem Osmański, ale 17-letni mrągowianin okazał się lepszy i uratował swój zespół przed utratą gola. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie i olsztynianie zasłużenie prowadzili 1:0.

Od początku drugiej odsłony Mrągowia zagrał nieco odważniej, co od razu mogło przynieść efekt. Jednak dobrze w bramce spisywał się Bartek Grygorowicz. Trener Nakielski na taki obrót sprawy szybko zareagował zmianami. Na boisku pojawili się Niestatek, Łazar, Ruszkiewicz i Zega i znowu OKS przejął inicjatywę na boisku. Akcje olsztynian często były kończone strzałami, ale Lech, Spychała, Ruszkiewicz czy też Zahorski nie potrafili zmienić rezultatu. W 88. minucie po zagraniu z prawej strony niepewnie do piłki wyszedł Piotr Osmański i Sebastian Spychała strzałem w długi róg bramki umieścił futbolówkę w siatce. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i olsztyńscy fani zgromadzeni w Mrągowie unieśli ręce w geście radości.

W Mrągowie odbędzie się mecz piłkarzy OKS-u 1945 Olsztyn z Mrągowią. Nasi piłkarze mogą liczyć na gorący doping z strony miejscowego FC.

Piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn mają za sobą dwa ważne spotkania. W ostatnią sobotę zremisowali z kandydatem do awansu Olimpią Elbląg 0:0 oraz przegrali 1:6 w Pucharze Polski z Dyskobolią Grodziska Wlkp. Teraz podopieczni Andrzeja Nakielskiego udają się do Mrągowa, gdzie zmierzą się z niżej notowaną w tabeli Mrągowią Mrągowo. Mrągowianie z OKS 1945 Olsztyn zmierzyli się trzykrotnie w meczach kontrolnych. Latem i zimą 2004 roku oraz latem 2005 roku. W spotkaniach letnich zawodnicy z Olsztyna okazali się lepsi wygrywając po 1:0 (bramki 2004: Miękus 16 (k), 2005: Spychała 90) za to w zimę padł bezbramkowy remis. Drużyna naszych sobotnich rywali w IV lidze gra już szósty kolejny sezon, począwszy od rozgrywek 2000/01. Rok po roku zawodnicy Mrągowii zajmowali miejsca w górnej części tabeli. W obecnych rozgrywkach gracze z Mrągowa w dotychczasowych dziesięciu spotkaniach uzbierali 12 punktów, odnosząc trzy zwycięstwa, trzy remis i cztery porażki. W szeregach Mrągowii występuje bardzo dobrze znany wszystkim olsztyńskim kibicom były zawodnik naszego klubu, grający trener Piotr Zajączkowski.