Relacja z meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn

I liga 2020/2021 (34. kolejka, 13.VI.2021 r.) Koniec Stadion Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Nieciecza 150, 33-240 Żabno
Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0 Stomil Olsztyn
kartki Damian Sierant ż
Bramki Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 99. Tomasz Loska - 13. Mateusz Grzybek, 19. Michal Bezpalec, 18. Piotr Wlazło, 23. Marcin Wasielewski - 8. Samuel Štefánik, 22. Michal Hubínek, 10. Adam Radwański, 16. Paweł Żyra - 17. Bartosz Snopczyński (85, 20. Kacper Janiak), 66. Martin Zeman (86, 2. Patryk Czarnowski).
Stomil Olsztyn: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc (42, 55. Jakub Brdak; 85, 77. Bartosz Florek), 15. Jakub Tecław, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus - 30. Damian Sierant, 24. Sam van Huffel, 51. Krystian Ogrodowski (79, 21. Mateusz Jońca), 12. Wojciech Łuczak, 16. Koki Hinokio - 97. Jakub Mysiorski
Szczegóły Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Widzów: 1130 (w tym 91 gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn zanotował trzeci remis z rzędu. W ostatnim meczu sezonu olsztyński zespół zremisował 0:0 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Piotr Klepczarek wystawił na mecz z Bruk-Betem Termalicą najsilniejsze zestawienie. Oczywiście wybrał zestawienie z tych piłkarzy, których miał do dyspozycji, bo lista kontuzjowanych piłkarzy w ostatnim czasie jest bardzo długa. W Olsztynie zostali: Jakub Mosakowski, Grzegorz Kuświk, Adrian Szczutowski, Damian Byrtek, Hubert Szramka, Rafał Remisz, Maciej Spychała, Piotr Skiba. Za żółte kartki pauzował natomiast Mateusz Skrzypczak.

Dla Piotra Klepczarka było to ostatnie spotkanie w roli I trenera Stomilu Olsztyn. W nowym sezonie nie mógłby prowadzić drużyny ze względu braku licencji UEFA Pro. Inna sprawa, że w klubie nie zostanie nawet w innym charakterze.

Olsztyńska drużyna grała w tym meczu z czarnymi opaskami. Tak uczczono sobotnią śmierć byłego piłkarza klubu - Janusza Mocholi. Na rozgrzewkę Stomilowcy wyszli w koszulkach na których widniał napis: “Olsztyn wolny od sportu? Futbolu?”. To nawiązanie do kłopotów finansowych olsztyńskiego klubu. Jak zaznaczył trener Stomilu w przedmeczowej wypowiedzi to była decyzja szefostwa klubu.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie stworzyła sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Co prawda gospodarze byli w większym posiadaniu piłki, ale nic z ich akcji nie wynikało. Obydwa zespoły oddały po 1 celnym strzale. Pod koniec pierwszej połowy Sam van Huffel pięknie uderzył z dystansu, odbił bramkarz gospodarzy Tomasz Loska, a Jakub Brdak nie dał rady dobić. Młodzieżowy napastnik chwilę wcześniej pojawił się na boisku za kontuzjowanego Janusza Bucholca. Trener Klepczarek na prawą obronę cofnął Damiana Sieranta, a na pomoc Mysiorskiego.

W drugiej połowie gospodarze jeszcze bardziej zwiększyli przewagę na boisku, ale nie potrafili strzelić zwycięskiej bramki. Olsztyński zespół umiejętnie się bronił i szukał swojej szansy na strzelenie zwycięskiego gola. Spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Stomil Olsztyn zakończył sezon na 15. miejscu w tabeli. Gospodarze awansowali do Ekstraklasy.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:36:00

92' Koniec meczu. Remisujemy w Niecieczy a Bruk-Bet Termalica awansuje bezpośrednio do Ekstraklasy. Gratulujemy!
90' 2 minuty doliczone.
85' Boisko opuszczają Snopczyński i Zeman , w ich miejsce Janiak i Czarnowski. 251
85' Boisko opuszcza Brdak, w jego miejsce debiutujący Bartosz Florek. 1
80' Jeden z nielicznych wypadów Stomilu, dobre rozgrywanie po obwodzie, ale Grzybek w ostatniej chwili wybija daleko na nasza połowę. 1
79' Boisko opuszcza Krystian Ogrodowski , w jego miejsce Mateusz Jońca. 1
78' Uderzenie z rzutu wolnego broni Leszczyński, dobitka ponad bramką. 251
77' Rzut rożny dla drużyny, piłka wybita, ale błąd w rozegraniu i Starus musi faulować w bocznym sektorze boiska 251
74' Powinno być 1:0, ale Sierant wybija z linii! 251
73' Błąd Sieranta, ale naprawia Starus i nie ma zagrożenia. 251
70' Bardzo aktywny Jakub Mysiorki. Pomaga w grze obronnej aż miło! 1
65' Niezła akcja oskrzydlająca Słoników, bardzo dobrze w defensywie Tecław. 251
63' Rzut rożny , Termlica dobrze wypychana z 16 przez obrońców. 251
60' Dobra próba Hinokio, strzał tuż sprzed pola karnego, minimalnie niecelny. 1
59' Dobra akcja Termalici, błąd Sieranta, ale broni Leszczyński. 251
54' Rzut rożny dla drużyny z Niecieczy, dobrze się bronimy. 251
48' Od poczatku II połowy gospodarze naciskają, Stomil broni się najprostszymi, piłkarskimi środkami.
45+5' Koniec pierwszej połowy.
45+2' Żółtą kartką ukarany Sierant. 1
45' 2 minuty doliczone.
45' Sam van Huffel pięknie uderza z dystansu, odbija Loska, Brdak nie dał rady dobić! 1
45' Na prawą obronę cofniety Damian Sierant, a na prawą pomoc Jakub Mysiorski. Jakub Brdak wysuniętym napastnikiem. 1
42' Boisko opuszcza kontuzjowany Janusz Bucholc, w jego miejsce Jakub Brdak. 1
40' Spore zamieszanie pod bramką Stomilu, ostatecznie piłka wychodzi na rzut rożny. 251
36' Pierwszy strzał na bramkę rywali w wykonaniu Stomilu. Sierant sprzed pola karnego, bardzo niecelnie i bez mocy. 1
30' Pierwszy celny strzał w tym meczu, uderzenie z dystansu, broni Leszczyński. 251
30' Van Huffel z pomysłem, prostopadłe w kierunku Mysiorskiego, ale świetnie ustawiony Wlazło. 1
24' Niezła akcja Bruk-Betu, Grzybek płasko w polu karnym, ale na szczęście nic z tego nie wyszło. 251
23' Rzut rożny dla Stomilu, wybijaja obrońcy. 1
21' Rzut rożny dla drużyny Termalici, strzał Zemana obok bramki. 251
19' Dośrodkowanie w pole karne Stomilu, łapie pewnie Michał Leszczyński. 251
17' Grę prowadzą gospodarze, Stomil cofnięty. 251
12' Mysiorski na spalonym po dobrym prostopadłym zagraniu. 1
12' Na razie nic ciekawego się nie dzieje, dużo walki w środku pola, dużo strat z obu stron.
10' Remis w tym meczu premiuje gospodarzy awansem do Ekstraklasy. 251
1' Gramy!
Przeważamy w końcówce, teraz mamy rzut rożny. 1
W drużynie Niecieczy jest były zawodnik Stomilu - Wiktor Biedrzycki, ale nie zagra z powodu nadmiaru "żółtek". 251
Mecz sędziować będzie Sebastian Jarzębak z Bytomia.
Dla Piotra Klepczarka będzie to ostatnie spotkanie w roli I trenera Stomilu Olsztyn. W nowym sezonie nie mógłby prowadzić drużyny ze względu braku licencji UEFA Pro. Inna sprawa, że w klubie nie zostanie nawet w innym charakterze.
Stomil będzie grał z czarnymi opaskami. Tym samym klub uczci pamięć zmarłego w sobotę Janusza Mocholi. 1
Powoli zapełnia się sektor gości. Piłkarze Stomilu Olsztyn mogą liczyć dzisiaj na doping swoich fanów. 1
Za żółte kartki pauzuje Mateusz Skrzypczak. 1
Kontuzjowani: Jakub Mosakowski, Grzegorz Kuświk, Damian Byrtek, Hubert Szramka, Rafał Remisz, Maciej Spychała, Piotr Skiba oraz Adrian Szczutowski. 1
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 14. Filip Szabaciuk, 21. Mateusz Jońca, 11. Kamil Dajnowski, 55. Jakub Brdak, 77. Bartosz Florek. 1
Wyjściowa jedenastka: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 15. Jakub Tecław, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus - 30. Damian Sierant, 24. Sam van Huffel, 51. Krystian Ogrodowski, 12. Wojciech Łuczak, 16. Koki Hinokio - 97. Jakub Mysiorski. 1
Witajcie! Godzina pozostała do meczu!

W niedzielę (13. czerwca) o godz 12:40, przed kamerami Polsatu, Stomil zmierzy się z Bruk-Betem Termalicą w Niecieczy. Dla olsztynian mecz bez sportowej stawki, dla gospodarzy niezwykle ważne spotkanie, mogące zaważyć na bezpośrednim awansie podopiecznych trenera Mariusza Lewandowskiego.

Gospodarze niedzielnego starcia sami zgotowali sobie ten los i zamiast już jakiś czas temu cieszyć się z powrotu do Ekstraklasy, muszą drżeć o bezpośredni awans do ostatniej kolejki. Tydzień temu niecieczanie ulegli ŁKS-owi w Łodzi 2:3 i stracili fotel lidera na rzecz Radomiaka Radom, co powoduje, że meczu ze Stomilem nie mogą przegrać.

Ostatni mecz pozostaje oczywiście w cieniu sytuacji w i wokoło Stomilu. Kibice zastanawiają się nad przyszłością klubu i czekają na pozytywne informacje. Prezydent Olsztyna po raz kolejny kategorycznie odmówił partycypowaniu w finansowaniu Dumy Warmii i wszyscy czekamy na ruch ze strony większościowego właściciela. W czwartek odbyło się zebranie sponsorów, którzy debatowali nad dalszymi losami Stomilu. Omawiano wsparcie sponsorów w tej trudnej dla klubu sytuacji i szukano rozwiązań. W piątek wyszła na jaw informacja, że powiało optymizmem, ale na szczegóły i rezultaty musimy jeszcze poczekać.

Olsztyńska drużyna także przeżywa kłopoty kadrowe i w ostatnim meczu mają zagrać piłkarze, którzy mniej grali przez cały sezon. W tym tygodniu z zespołem trenowało trzech młodych piłkarzy z rocznika 2004, którzy na co dzień występują w Centralnej Lidze Juniorów U-17: Jakub Brdak, Mateusz Drabiszczak oraz Bartosz Florek. - Od kiedy zostałem trenerem bardzo mi zależało, żeby nawet 4 zawodników z tego zespołu z nami trenowało i dostawało minuty, żeby mogli się obyć z szatnią, stadionem, ligowym graniem - mówił ostatnio Piotr Klepczarek, trener Stomilu Olsztyn. - Z wielu przyczyn nie mogliśmy doprowadzić do takiej sytuacji, ponieważ zespół Adam Zajera tak świetnie wystartował w rozgrywkach, że mają szanse na mistrzostwo Polski i nie chcieliśmy wyrwać zawodników.

Z powodu kontuzji nie zagrają w tym meczu: Hubert Szramka, Rafał Remisz, Adrian Szczutowski, Grzegorz Kuświk, Jakub Mosakowski, Maciej Spychała czy Damian Byrtek. Po pauzie za żółte kartki wraca Krystian Ogrodowski, swoją karę musi jednak odcierpieć Mateusz Skrzypczak.

W drużynie Niecieczy występuje były zawodnik Stomilu Wiktor Biedrzycki. W tym spotkaniu jednak nie zagra, bo w ostatnim meczu w Łodzi otrzymał żółtą kartkę i w ostatnim meczu musi pauzować. Nie zagra także m.in. najlepszy strzelec zespołu oraz I ligi Roman Gergel, który w tym sezonie 19 razy trafił do bramki rywala.

- Ostatnimi meczami zapracowaliśmy na to, żeby cały wzrok był skierowany na nas - powiedział na konferencji prasowej Piotr Klepczarek, trener Stomilu Olsztyn. - Gdybyśmy się położyli w poprzednich spotkaniach i oddali te mecze lekko, to nikt by nas poważnie nie traktował. A tak przeciwnicy podchodzą do nas z dużym szacunkiem. Będzie telewizja, będzie mecz o stawkę, przyjadą nasi kibice, więc zrobimy wszystko, żeby sprawić niespodziankę.

Mecz będzie można zobaczyć na żywo na kanałach Polsatu Sport.